Kuidas oma praktikast maksimumi võtta

Posted on

Kuidas oma praktikast maksimumi võtta

Paljude kolledži üliõpilaste ja hiljuti lõpetanute jaoks on praktika peaaegu kohustuslik tulevase täistööajaga töötamise eeldus. Ilma praktikata on isegi mõned algtaseme ametikohad kättesaamatud. Seega võib olla lihtne käsitleda praktikat kui muud kui hüppelauda teel “päris” töö poole – mida tuleb taluda, mitte nautida.

Kuid praktika pakub igasuguseid eeliseid peale kolledžijärgse töötamise. Mõnikord võib praktika paljastada, et kavandatud karjääritee või tegevusala ei ole tegelikult teie jaoks parim. Praktika võib aidata teil luua kolleegide ja sõprade võrgustikku, mis võib kesta kogu elu. Praktikakogemus muudab teid kontorikeskkonnas mugavaks ja enesekindlaks. Kuid te ei saa kõiki neid hüvesid, kui ilmute lihtsalt kohale ja loete päevi, kuni teie praktika on läbi.

Siit saate teada, kuidas oma praktikakogemust maksimaalselt ära kasutada ja keskenduda kogu oma karjäärile, mitte ainult esialgsele töökohale.

Laiendage oma teadmisi

Proovige oma praktika ajal õppida erinevate asjade kohta. Harige end selle valdkonna ja selles pakutavate töövõimaluste mitmekesisuse kohta. Kui olete praktikal turundusosakonnas, otsige toimetuse või programmeerimisosakonna töötajaid. Jälgige, kuidas nende töö teie omast erineb.

Eesmärk on mõista ettevõtet tervikuna. Kuidas see on korraldatud? Mis on ettevõtte kultuur ? Milliseid töötajaid peetakse staarideks? Mis teeb hea töötaja? Pidage meeles oma tulevikku: kas soovite töötada sellises ettevõttes, kus te praktikal viibite, või eelistaksite teistsugust juhtimis- või organisatsioonistruktuuri? Intervjuude ajal saate küsimusi selle kohta, kuidas teile meeldib töötada ja millised keskkonnad teile sobivad . Praktika käigus omandatud teadmised annavad vastuse teie vastusele.

Praktika käigus võite avastada, et ettevõte või tööstusharu pole teie jaoks. Kui see nii on, siis ärge vaadake praktikat kui raisatud aega. Mida varem avastad, millised teed pole sinu jaoks, seda parem.

Suurendage usaldust töökoha tavade vastu

Kui olete alati koolis käinud ja töötanud osalise tööajaga jaemüügi- või toitlustussektoris, võib praktika olla teie esimene kokkupuude kontorikultuuriga. See on erinev. Mida rohkem olete kokku puutunud kontorite toimimisega, alates koosolekueelsest vestlusest kuni teadmiseni, keda e-kirjadesse kopeerida (ja millal), seda mugavam on tunne, kui teie treeningrattad on personaliasendis.

Pidage meeles ka seda, et tööstuse žargooni tundmine on väga kasulik töökuulutuste dekodeerimisel , tõhusate kaaskirjade kirjutamisel ja intervjuude ajal kogenud professionaalina kõlamisel. Nii et jälgige kontoris kasutatavaid tööriistu ja koosolekutel esile kerkivaid sõnu.

Laiendage oma oskusi ja logige sisse, mida teete

Praktika ajal võite kirjutada oma esimese uudiskirja või arvutiprogrammi, koostada ajakava või isegi käivitada projekti. Kuid mõned praktikaprogrammid reserveerivad praktikantide jaoks tüütut nurinat tööd. Võite olla kindel, olenemata sellest, mis tööd te teete, omandate teadmisi ja oskusi, mis erinevad klassiruumis õpitust.

Isegi lihtsad toimingud, nagu töötajate poole pöördumine, et saada teavet igapäevases meilisõnumis, võivad teie CV-s siiski mõjuda . Selleks jälgige kõike, mida praktika ajal õpite ja teete. Kasulik võib olla päeviku pidamisest. Või säilitage iga kord, kui uue toimingu sooritate, digitaalne märge või e-kirja mustand, mis sisaldab kuupäeva. Näiteks “11/9 – õppisin uue Exceli valemi”; “22.11.- osales konverentsil ja tutvustas põhipunkte kogu personali hõlmaval koosolekul.” Need märkmed on hindamatu väärtusega, kui kirjutate oma CV jaoks töökirjeldust .

Lõpuks pidage meeles, et praktika eesmärk ei ole ainult teie ettevõtte abistamine – see on teie jaoks õppimiseks. Koosolekute ajal tehke märkmeid ja kui midagi jääb ebaselgeks, esitage hiljem täpsustavaid küsimusi. Kui kolleegid mainivad huvitavaid ja asjakohaseid uudiseid, ressursse või näpunäiteid, peaksite jälgima ja lisama. Kõik need uuringud ja järelmeetmed muudavad teid intervjuude ajal paremaks ja teadlikumaks kandidaadiks.

Küsi tagasisidet

Praktikantina on teie tiitlis praktiliselt uustulnuk. See võib olla masendav ja võib mõnikord piirata teid põnevamate projektidega, kuid see tähendab ka seda, et te ei tea kõike. Kasutage seda ootust maksimaalselt ära, esitades palju küsimusi.

Samuti küsige tagasisidet juhtidelt ja kolleegidelt. Uurige, mida saate paremini teha. Kuigi kriitikat on raske kuulda, aitavad need teadmised sul end paremaks muuta. Pealegi on parem teada saada kohe, kui täiskohaga tööl, kus kehvad tulemused võivad tähendada, et teid saadetakse pakkima. Lisaks on teil midagi öelda, kui intervjueerijad küsivad: ” Mis on teie suurim nõrkus?

Lõpuks, kui teie karjääris on mõni aeg, mil vead ei ole laastavad, siis nüüd. Ideaalis te muidugi vigu ei tee. Aga suure tõenäosusega saad. Kui ja millal teete, tunnistage viga otse ja küsige oma juhilt, mida saate olukorra parandamiseks teha. Seejärel esitage see saadud õppetundide alusel.

Andke endast kõik

Parimad praktikakohad pakuvad väljakutseid pakkuvat ja huvitavat tööd. Kuid kahjuks pole see alati nii. Siin on mõned asjad, mida meeles pidada, kui teil on raskusi kihlumise nimel.

  • Küsige lisa: kui olete määratud ülesanded täitnud, olge vabatahtlik lisatööde ja projektide jaoks. Või, mis veelgi parem, koostage kasulike projektide või ülesannete loend ja küsige oma juhilt, kas nendega edasi liikuda on õige.
  • Olge enesekindel: võimalusel kohtuge oma juhiga varakult, et püüda ootusi mõista. Pidage meeles, et osa nende tööst on tagada teile sisukas kogemus. Kui teate, et olete huvitatud teatud inimestega kohtumisest või teatud CV-väärtuste eesmärkide saavutamisest, mainige seda oma ülemusele. Pidage meeles nende ajakava – enamik kontoritöötajaid on niigi ületöötanud.
  • Ärge näige igav: olenevalt teie kohustustest võib see olla väljakutse. Ükskõik kui tüütu töö ka poleks, ärge laske sellel oma näost või suhtumisest välja paista. Ärge kontrollige oma telefoni koosolekute ajal ega töölaua taga sotsiaalmeedias (muidugi kui see ei kuulu teie töökohustuste hulka).

Looge ühendused ja leidke mentor

Kui kuulute praktikantide rühma, võite luua suhteid, mis kestavad kogu elu. Ärge jätke kasutamata võimalust suhelda oma eakaaslastega sobival ajal. Laiendage oma suhtlusringkonda ka praktikantidest kaugemale. Paluge töökaaslastel kohvi jooma või istuge nendega lõuna ajal. Osalege kogu ettevõtte seltskonnaüritustel ja suhtlege. (Hoiatus: isegi kui olete täisealine, kui teile pakutakse märjukest, võtke sellest osa säästlikult. Tööüritusel joobes praktikandina olemine ei ole hea välimus.)

Lõpuks otsige karjäärimentoreid, kes saaksid teile nõu anda, soovitusi kirjutada ja olulisi sidemeid luua. Kui teil on töökaaslane, kes tunneb oma tegevust, küsige, kuidas ta jõudis oma asukohta ja millist nõu nad teile annaks. Need vestlused on mentori tüüpi suhte algus, mis võib olla võimas jõud kogu teie karjääri jooksul.

Karjääriteekonna alustamine

Praktika on midagi enamat kui lihtsalt järjekordne ülesanne, mille abil saate oma teed kolledži kraadini jõuda. Kui kasutate oma praktikavõimalust maksimaalselt ära, astute esimest sammu sisuka ja rahuldust pakkuva karjääri suunas.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *