Kuidas kirjutada elulugu (CV) Töö

Posted on

Kuidas kirjutada elulugu (CV) Töö

Kui oma karjääri hõlmab tööd akadeemilise, teadusliku uurimistöö või meditsiini valdkonnas USA, võimalused on hea, et teil palutakse anda elulookirjeldus mitte tüüpiline CV. Ladina väljend “elulookirjeldus” tähendab “elukäik.” Milline on täiesti asjakohane juhul, kui tegu algtaseme kandidaat, siis on tunne, nagu olete kulutanud kogu oma elu lõpetanud kooli või meditsiinikooli!

Tänapäeva inglise, mõiste taga elulookirjeldus ehk paremini tõlkida kui “käigus oma erialase hariduse ja karjääri.” Lühidalt, institutsioonid, et taotleda nende dokumentide on kõige rohkem huvitatud üks on Muodokas volikirja töö jaoks (mida väljendatakse läbi koolituse ja hilisemad karjääri kogemus). See erineb standard jätkub, mis keskenduvad rohkem pädevust .

Siin on teavet selle kohta, miks, millal ja kuidas kasutada CV, kui kasutada CV vs elulookirjeldus, CV kirjutamine ja vormindamine suunised, erinevused USA ja rahvusvaheliste CV ja näited.

Kui kasutada Curriculum Vitae

Millal peaks tööotsijatele kasutada elulookirjeldus, tavaliselt nimetatakse “CV” asemel CV? Ameerika Ühendriigid, elulookirjeldus kasutatakse peamiselt taotlemisel akadeemilise hariduse, teaduse, meditsiini või teadustöö positsiooni. See kehtib ka siis, kui taotlev stipendiumide või toetuste. Siin on rohkem infot, millal kasutada elulookirjeldus asemel CV.

Kui tööotsingutest Euroopas, Lähis-Idas, Aafrikas või Aasias, ootavad esitada CV asemel CV.

Pea meeles, et välismaal tööandjate ootavad sageli lugeda tüüpi isikuandmeid elulookirjeldus, et oleks kunagi kanda Ameerika CV, nagu sünniaeg, kodakondsus, perekonnaseis, ja -koht.

Ameerika Ühendriigid reguleeriva seaduse, millist teavet töökoha taotlejad saavad paluda esitada ei kehti väljaspool riiki.

Mida peavad sisaldama CV

On mitmeid erinevusi elulookirjeldus ja CV. Elulookirjeldus on pikem (kaks või enam lehekülge), üksikasjalikumat lühikokkuvõtte oma tausta ja oskusi. Nagu CV, peate võib erinevaid versioone CV erinevat tüüpi positsioone.

Nagu CV, elulookirjeldus peab sisaldama oma nimi, kontaktandmed, haridus, oskused ja kogemused. Lisaks need põhitõed, aga CV ka teadus-ja õppetöö kogemusi, trükised, ettekanded, toetuste ja stipendiumide, kutseliitude ja litsentsid, auhinnad ja autasud ja muud teavet positsiooni te taotlete. Sa võid ka isikliku avalduse teha oma CV paistma.

Alusta tehes nimekirja kõigist oma taustinformatsiooni, siis selle jagada kategooriatesse. Veenduge, et lisate kuupäevad kõik väljaanded te nimekirja.

Isikuandmed lisada rahvusvahelise CV

 • Rahvus
 • Perekonnaseis
 • vanus
 • Laste arv (vanuses vabatahtlik)
 • Isiklikud huvid, nagu hobid
 • Kõik hariduse sealhulgas keskkooli / gümnaasiumi
 • Fotod on ka soovitatav (professionaalne headshot on parim)

Sünniaeg elulookirjeldustes

Mõned riigid väljaspool Ameerika Ühendriike oodata teil lisada oma sünnikuupäev oma CV. Kui te kasutate välismaa töö, teadus eelkõige riigi protokolli töörakenduste.

Kui kasutate elulookirjeldus (CV) või CV kandideerida Ameerika Ühendriigid, voolust tingitud seadusi vanuselist diskrimineerimist, siis ei saa nõuda ka oma sünniaeg oma elulookirjeldus.

Kohanda oma Curriculum Vitae

Kui olete teinud nimekirja andmed, mida soovite lisada, et see on hea mõte luua kohandatud elulookirjeldus, mis konkreetselt rõhutab kogemusi teil on, mis on asjakohane töö te taotlete. See võtab rohkem aega kirjutada kohandatud CV, kuid see on pingutust väärt – eriti kui te taotlete töökohta, mis on hea mängu oma oskusi ja kogemusi.

 • Kasuta saavutus orienteeritud täppe, mis algavad hagi verbi ja sisaldavad tulemus.
 • Alusta Professional profiili (nimetatakse ka kokkuvõte), mis toob esile parima, mida kandidaat pakuvad.
 • Edit sisu hulka kuuluvad valdkonnad teadmiste, oskuste ja teadmisega, et konkreetselt sobitada töö nõuetele; mitte kõik üksikasjad oma hariduse ja tööhõive ajalugu (töö, teadus, stipendiumide, jne) võivad olla olulised.
 • Hoolikalt auaste ja korraldada osad oma CV vastavalt sellele, mida institutsioon te taotlete otsib. Näiteks, kui te kasutate ülikool, kus teadus on rõhutatud, siis tuleb alustada oma publikatsioonide loetelu leheküljel üks, kohe pärast oma esialgse ametijuhendi. Kui teisest küljest, te teate, et õpetamine on hinnatud üle avaldamine osakonna poolt, tahad anda oma karjääri ajalugu aukohal esimesel lehel.

Curriculum Vitae Sample

See on näide elulookirjeldus. Allpool leiate rohkem näiteid.

Dorothy Doktor, MD
3204 Windover Way
Houston, TX 77204
dorothydoctor@email.com
000.123.4567

elulugu

Pühendatud ja patsiendi keskendunud MD paigutatud excel jooksul residentuuri annab võimaluse kasvada teadmisi ja terapeutilise tava pediaatria.

HARIDUS

Meditsiinidoktor (MD), maini 2018 – David Geffen School of Medicine, UCLA

BS in Biology,  summa cum laude , juuni 2014 – Stanford University

Austab / AUHINNAD

David Geffen Medical stipendium 2014 2015 2016 2017
Stanford Department of Biology Award 2013
Stanford Dean Loetelu 2010-2014

EKSAMID

USMLE etapp 1, maini 2016
USMLE etapp 2 CK, mai 2018

TÖÖKOGEMUS

UCLA, Department of Oncology
Research Assistant  (2015-2016)

 • Assisted Joe Johnson, MD ja Sue Sanderson, Ph.D. teadus- ja esitamist “Novel Immuunteraapiat lähenemine Ductal in situ kartsinoom (DCIS).”

Stanfordi ülikooli
Resident Assistant  (2013-2014)

 • Pakub juhtimisel, kaaslaseks ja emotsionaalset tuge bakalaureuse elanikud ülikooli ühiselamu.

VABATAHTLIK KOGEMUS

American Medical Student Association, UCLA (september 2013 – juuni 2018)

 • President, kohaliku peatükis mai 2014 – juuni 2018
 • Koordineeritud hästi osales Wellness Campus Fair, september 2017

Vabatahtlik , Veneetsia perekond Clinic (september 2014 kuni juuni 2017)

 • Aidanud toetada vajadustele alakoormatud perede vaba meditsiini kliinikus.

Haigla Vabatahtlik , Ronald Reagan UCLA Medical Center (september 2014 – juuni 2015)

 • Vabatahtlikult lastel, ER, ja kirurgia asendid

Vabatahtlik , UCLA Inimesed-Loomade Connection programmi (september 2013 – juuni 2014)

 • Pakub kaaslaseks kriitilises seisundis laste Loomateraapia programmi.

KEELED

Inglise (emakeel)
Hispaania (arenenud suuline ja kirjalik keele valdamine)

Liikmemaksud / kuuluvust

American Medical Student Association 2014 – praeguseni
American Medical Association, 2017 – praeguseni

ISIKLIKUD HUVID

CrossFit, surfamine, fotograafia, ja oboe.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *