Kas teete Living Vabakutseline?

Posted on

Kas teete Living Vabakutseline?

Rohkem kui üks kolmest Ameerika töötajate freelanced eelmisel aastal, vastavalt viienda iga-aastase ” Vabakutseline Ameerikas ” uuring Upwork ja Vabakutselised Liidus. Aga see ei tähenda, et iga vabakutseline – 56700000 USAs, vastavalt statistika – töötas ise täistööajaga.

Kui soovite teha vabakutselisena oma “päris” tööd, olete ilmselt antud mõtlema, kas saad teha seda tööd rahaliselt. Kas te teete piisavalt raha vabakutseline – või oled parem viibib töötaja?

Et otsustada, kas teha hüpe, küsi endalt need küsimused esimesena.

Kas on turul oma teenuseid?

Meil kõigil on sõpru, kes pole alustanud pool hustles ainult et avastada, et nende hobi ei ole tingimata mõeldud karjääri. Sageli on see, sest seal lihtsalt ei ole turul oma kirge; või kuna turg on üleküllastunud punktini, kus see on võimatu elu.

Kui sa lähed vabakutselistele täistööajaga, siis ilmselt tahavad välja nuputada, kas seal on nõudlus oma teenuseid enne kui loobuda oma päev tööd. Parim viis seda teha on saada oma jalad märjaks, kui oled ikka töötab täistööajaga (või kui teil on osalise tööajaga tööd või teistest sissetulekuallikatest säilitada sa).

Vihje : Vabakutseline samas te töötate on abiks ka ülesehitamisel hädaolukordade fond – midagi, mida iga vabakutseline vajab.

Mida oma rahalist olukorda välja näeb?

Ideaalis sa lähed oma uue karjääri mõned säästud tõusulaine teid üle kuni sa teenida (ja kuni kliendid hakata maksma teile, mis võib aega võtta). Aga pärast seda, see on oluline, et oleks hea mõte kuukausibudjettiasi enne alustamist.

Mida te otsite juures nii käivitamise kulud saada oma vabakutselise äri maapinda? Millised on teie elamiskulud kohe? Kas kulud saab kärpida, et säästma, kui te olete hoone oma äri?

Kas Vabakutseline pööra piisavalt?

Oletame, et sa lähed arvesse Vabakutseline täiskohaga tööd samas valdkonnas. Seades oma määr peaks olema lihtne, eks? Kui oled tunnis, see on lihtsalt oma tunnitasu. Kui olete palgaline, vaid võtke igal nädalal või Palk ja jagada see mida töötundide.

Noh, mitte päris. Kui oled pärit keskkonda, kus tööandja makstud asju nagu tervisekindlustus, pensionihüvitiste haige aega ja nii edasi, on teil ka arvutada ligikaudne väärt nende panuse eest. Mõned tööandjad pakuvad hüvitiste kogusumma avaldused igal aastal, mis sisaldavad neid hüvesid. Vastasel juhul võib teil olla võimalik välja selgitada, ligikaudne arv oma palga stub.

Sa peaksid arvestama ka füüsilisest isikust ettevõtjana maksu, mis hõlmab sotsiaalkindlustus ja tervishoid panuse, mis muidu maksab tööandja.

Kuid isegi siis, kui olete arvasin kõik läbi, sa ikka ei pruugi teada, kui palju saab teenida vabakutseline. Miks? Kuna teie määr ei põhine oma palga ajalugu või tööandja hinnangut oma oskusi. See põhineb mida turg kannab. Sõltuvalt sellest, mida te teete, mis võib olla oluliselt rohkem (või kahjuks vähem) kui see, mida tegid enne.

Vihje : Et saada aimu, mida tuleks laadimise panna sotsiaalmeedia tööd teile.

Otsi võrgurühmad suunatud poole oma tööstuse ja fookus. Enamik sisaldab mõningaid Frank arutelusid määr ja mõned isegi pakkuda kiirusega lehel vahemikega.

Kas Sa organiseeritud (või ei taha saada organiseeritud)?

Üks suurimaid vigu uute vabakutseliste teha on, millel ei ole süsteemi. Kui te töötate ise, olete vastutav jälgida töö oled teinud, arvete oma jõupingutusi ja maksude kohta oma sissetulekut. Kui sa ei ole valmis tegelema need vähem-kui-glamuurne aspekte vabakutseline, võite olla parem kinni oma täiskohaga töö.

Kui sa oled keegi, kes on ebamugav matemaatika, ei lase idee arvete / kollektiivse / maksavad teid hirmutada. On palju tasuta isikliku rahanduse paketid seal, et aidata teil püsida kursis asju. Plus, võite avastada, et see on uskumatult rahuldust jälgida raha, et olete teinud jälitavad oma unistusi.

Lihtsalt veenduge, et te ei hoia maksud silmas pidades. Vabakutselised ja muude lepingu peavad töötajad pöörama oma maksud kvartali asemel üks kord aastas, ja nad vastutavad ka füüsilisest isikust tulumaksu. Plaani eelarvestamist 25% kuni 30% oma tulu maksud.

Kas te suudate oma aega?

Sest mõned inimesed, vabakutseline täistööajaga ei ole realistlik võimalus. Nad vajavad rutiini kontor ajakava olla produktiivne. Kui sa saaksid mugavalt magada lõunani ja ei ole hea tähtaegadega, olles vabakutseline pruugi olla karjääri teile. On oluline mõista, mida sa vajad, et olla edukas.

Ei ole häbi vaja distsipliini tööandja-töövõtja suhe. Mõned inimesed, nagu nende graafikuid planeeritud läbi. Teised saavad näha oma töökaaslastega iga päev, või leida väärtuslikke mentorid nende ülemused, või lihtsalt tahavad saada majast välja ja viiakse täiskasvanu riideid. Need on kõik suurepärane põhjustel tööle keegi teine.

Kui aga soovite töötada iseseisvalt, isegi kui teil on täiskohaga töö ja sa oled ise starter, kes ei vaja palju järelevalvet, vabakutseline olla täiuslik sobi teile.

Sa saad olla paindlik?

Vabakutseline muutub pidevalt. Hinnad lähevad üles ja alla, klientide ilmuvad ja kaovad, majandusharu trendide üle võtta ja siis kaob. Muutus on põnev aspekt vabakutseline. Sa ei saa kunagi igav. Aga see võib olla ka hirmutav, isegi kui sa oled keegi, kes tavaliselt rullides löögid.

Kõige edukamad vabakutselised ei ole lihtsalt töökas ja loominguline. Nad on ka paindlik ja elastne. Kui saate kohandada, saate ellu jääda ja isegi areneda selles väljakutseid karjääri.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *