7 kodus töötamise üldreeglit oma tootlikkuse suurendamiseks

Posted on

7 kodus töötamise üldreeglit oma tootlikkuse suurendamiseks

Kui proovite oma isiklikku tööelu ühes kohas tasakaalustada, võib alati olla mõni ootamatu korts, mis lõikab teie tööalast produktiivsust. Enamikku kodutöötajatega seotud probleemidest (nt katkestused, tähelepanu kõrvalejuhtimine jne) saab siiski vältida, kehtestades mõned reeglid kodus töötamise kohta oma perele, endale ja isegi töökaaslastele. Ehkki iga kodus töötava pere reeglite eripärad on erinevad, lahendage oma produktiivsuse tagamiseks need seitse küsimust

1. Määrake (ja jälgige) töötunde

Kui töötate väliskontoris, on koju minek signaaliks, et teie tööpäev on läbi. Kui olete juba kodus, võib töö hõlpsalt ulatuda õhtusse või nädalavahetustele. Töökaaslased võivad arvata, et kuna töötate kodus, olete alati saadaval. Või kui külje pealt, on võimalik lasta tähelepanu hajutavatel aegadel ära süüa sel ajal, kui peaksite tööl olema. Üks lahendus on seada oma töötunnid ette.

See võib olla nii lihtne kui vaimse plaani koostamine iga päeva alguses või sama keeruline kui igakuise ajakava täitmine, sõltuvalt teie vajadustest. Peamine on olla realistlik.

Näpunäide. Kui olete tööle võetud kaugtöötaja, võib teie tööandja olla teile määranud tööaja. Kui olete sõltumatu töövõtja või koduettevõtte omanik, võiksite arvestada oma päeva teatud paindlikkusega. Veenduge, et kavandatud töötunnid oleksid kõigile teie leibkondadele teada. Kui lapsed ei saa teie ajakavast aru, ei mõista nad ka oma kohta selles.

Kui soovite, et töötaksite siis, kui peaks, kaaluge logi pidamist või taimeri kasutamist, isegi kui see pole teilt vajalik. Teie ettekujutus töötundide arvust ei pruugi olla nii täpne, kui arvate.

2. Seadke (ja saavutage) eesmärgid

Ainult ajagraafiku määramisest ei piisa; peate seadma eesmärgid selle saavutamiseks, mida selle aja jooksul saavutate.

Võib-olla on lühiajaliste, keskmiste või pikaajaliste eesmärkide seadmine juba teie tööandjaga sõlmitud kodus töötamise lepingu osa. Kui aga ei, siis peaksite seda ise tegema ja veenduma, et see põhineb teie väärtuste kindlal alusel.

Tähtis : eesmärkide seadmisel alustage pikaajalisemast ja töötage tagurpidi. Kus soovite, et teie koduettevõte oleks aasta pärast? Milliseid projekte soovite järgmise kuue kuu jooksul oma tööl teostada? Seejärel töötage tagurpidi, et teha kindlaks sammud, mida peate nende eesmärkide saavutamiseks võtma, ja töötage need oma igapäevase või iganädalase rutiini sisse. Hinnake perioodiliselt oma edusamme.

3. Piirake pereliikmete katkestusi

Mis peaks katkestama tööaja, peaks olema selge kõigile, sealhulgas täiskasvanutele. Lapsed kipuvad reegleid unustama, täiskasvanud arvavad, et need ei kehti nende suhtes.

Kui teie lapsed on noored, peavad teie reeglid olema vabamad kui siis, kui teie lapsed on piisavalt vanad, et enda vajaduste eest hoolitseda. Kuid isegi kui nad on võimelised, ei tähenda see, et nad seda tahaksid. Hoidke katkestustele reageerimisel joont ja lõpuks lakkavad nad enam küsimast või vähemalt nii palju küsimast.

Näpunäide : Üks võimalus laste katkestuste minimeerimiseks on võimalikult palju planeerida nende päev. Paigutuse suupisted, riided jms ette. Planeerige asjad, mida lapsed saavad teie töö ajal teha. Päeva jooksul tehke väikesed pausid. Kui lapsed teavad, et tulete mingil hetkel teie kabinetist välja, on lihtsam oodata viimaseid uudiseid.

Kui teil on lastehoid, andke lapsehoidjale volitused sellega, et te ei jookse oma lapse nuttu kuuldes kontorist otsa. Usaldage, et teie lapsehoidja saab sellega hakkama.

Kui teie hooldaja on teie abikaasa, ei pruugi volitused olla probleem, kuid ta võib teid vabamalt häirida kui lapsehoidja. Pole tähtis, kes on teie hooldaja, arutage eelnevalt läbi, mis väärib katkestamist.

4. Vähendage häireid

Teiste katkestamine pole ainus tähelepanu hajutamise vorm, millega kodused töötajad kokku puutuvad. Meid kõiki võib häirida e-post, sotsiaalmeedia, majapidamistööd, televisioon ja palju muud. Koduste tööde ajal tähelepanu kõrvalejuhtimise vältimiseks vajate enesedistsipliini. Ja selle arendamise võti on oma nõrkade külgede mõistmine. Nagu varem mainitud, võib tundide ja tegevuste logi pidamine olla kasulik, kui soovite teada saada, kuhu te teelt välja jõuate. Kui olete teada, mis teid segab, määrake endale reeglid, töötunnid, rutiin ja eesmärgid.

5. Looge produktiivne töökeskkond

Produktiivse keskkonna loomine algab teie füüsilisest tööruumist, kuid läheb sellest kaugemale. Eraldi uksega kodukontor on ideaalne, kuid meil kõigil pole selleks ruumi. Ükskõik kus te töötate, olgu see söögitoa nurgas või teie magamistoas, peaks see olema selleks pühendatud. Iga päev oma tööruumi seadistamine ja lagundamine on ebaefektiivne. See peaks olema koht, kus teid segatakse kõige tõenäolisemalt.

Kui teil on spetsiaalne kodukontor, on üks põhilisemaid otsuseid, kas lapsi lubatakse teie kabinetti tööajal. Kui teil on sageli telefoni- või videokoosolekuid, peate võib-olla suletud uste eeskirju. Kui lubate oma kabinetis lapsi, vajate tõenäoliselt mõnda reeglit. Need võivad olla piisavalt lihtsad, et isegi väikelapsed saaksid neid jälgida: koputage enne sisenemist või ärge kunagi sisenege, kui olete telefoniga või kasutate alati vaikseid hääli.

Samuti on osa produktiivse keskkonna loomisest see, kuidas ennast tööks tutvustate. Isegi kui teil pole kunagi videokonverentse, pidage enne tööle asumist koristust ja riietust. PJ-del töötamine võib tunduda, et see oleks tore, kuid see ei pane teid efektiivseks töötamiseks õigesse meeleraami.

6. Sobiv multitask

Me kõik tegeleme mõnikord mitme ülesandega, kuid kui töötate kodus (eriti lastega), võib tekkida kiusatus seda liiga teha. See võib jätta teile poolikud projektid tööle ja lapsed, kes tunnevad, et neil pole kunagi teie täielikku tähelepanu.

Trikk on tõhusalt mitme ülesande täitmine ja piiratud viisil teostamine. Audiokonverentskõne ajal pesu voldimine või e-posti aadressi kontrollimine on okei, kui ootate lapselt tegevust. Kuid lapsega suheldes soovite kas täielikult kohal olla või lükata end edasi, kuni saate kogu tähelepanu pöörata.

7. Ole juurdepääsetav

Kaugelt töötades peavad teie tööandja, kliendid või kliendid usaldama, et töötate nende nimel, nagu nad eeldavad. Selle usalduse loomiseks peate olema juurdepääsetav. See tähendab tõhusate e-kirjade kirjutamist ja teistele kiiret vastamist. See tähendab telefoni vastuvõtmist ja vajadusel helistamist. See võib tähendada isegi aeg-ajalt kontorisse minemist.

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *