Kuidas kohandada lastega eemalt töötamiseks

Posted on

Kuidas kohandada lastega eemalt töötamiseks

Milline on parim viis kaugtööga kohanemiseks, kui teil on lapsi? COVID-19 pandeemia muudab inimeste tööviisi. Vanemad üritavad pandeemia keskel žongleerida töö- ja pereeluga. Ettevõtted leiavad lahendusi, mis võimaldavad töötajatel äritegevust eemalt juhtida, sageli lapsi jälgides.

Koolisüsteemid, päevakodud ja lapsehoidjad tühistavad ja sulgevad. Kodust töötamine on mõne töötaja jaoks juba tohutu muutus. Ilma lastehoolduseta töötamine on veelgi suurem väljakutse.

“Tavaliselt käivad teie lapsed koolis,” ütleb Jill Felska, Limelight Healthi inimeste ja kultuuri direktor, pilvepõhiste ettevõtte tarkvaralahenduste pakkuja töötajate hüvitiste tööstusele. “Kaugtöötamine on piisavalt suur muudatus, kuid see on kodus töötamise täiesti uus versioon.”

TheCareerGuru karjäär rääkis Felska ja juhtimisettevõtete arendamise ettevõtte Lifelabs Learning tegevjuhi Tania Lunaga, kes aitab juhtidel, juhtivtöötajatel ja meeskondadel omandada elu kõige kasulikumad oskused.

Need eksperdid arutavad, kuidas töötajad ja juhid saavad õppida lastega kodus töötama. Siin on viis olulist näpunäidet, mille nad on välja pakkunud.

1. Seadke üles praktiline kontoriruum

Teie tööruum on äärmiselt oluline . Mugav olemine on kriitiline ning eraldab füüsiliselt ka töö ja elu. Kuid seda on raske täielikult eraldada, kui elate väikeses ruumis, kus praegu elavad ka teised pereliikmed.

“See võib olla teie stuudiokorteri väike nurk. Pidage selle ruumi üle läbirääkimisi: see on ainult töö, ”ütleb Luna. „Me oleme kontekstiolendid. Me teeme tõesti kiireid assotsiatsioone. ”

Näpunäide. Ärge töötage näiteks diivanil. Selle asemel töötage mingisuguse eraldi laua taga. See vähendab teie koduse elu, sealhulgas teie laste stressi.

Kõik stressirohked tööolukorrad hakkavad teie diivanile imbuma, märgib Luna. „Küsige endalt, kuidas te lokaliseerite töö konkreetsesse ruumi ja kuidas seda teha, et te poleks segane? Näiteks kasutavad mõned inimesed tööks sülearvutit ja tahvelarvutit ainult isiklike asjade jaoks. Tehke oma lastega koostööd selleks, et luua märk, mida ei tohi häirida, või isegi ettevaatuslint üles panna. ”

2. Ole töötundide osas paindlik

Vanematele on pakkuda loomingulisi viise, kuidas oma tööd korda saata. Felska kohtas ühte paari, kus naine töötab umbes neli tundi, samal ajal kui abikaasa kodutab nende last. Siis nad vahetavad.

Direktor usub, et sellised korraldused aitavad töötajatel elada oma elu, suurendades samas usaldust oma ettevõtete vastu. “Kui usaldate inimesi oma tööd tegema, tuleb see austus teile tagasi,” ütleb naine

Märkus: Luna märgib, et juhid saaksid kaugema eluga kergemini kohaneda, kui nad muretsevad tulemuste, mitte töötajate käitumise pärast konkreetsel hetkel.

“Vabastage oma tagumiste istmete hankimise vajadus ja keskenduge rohkem äritulemustele,” soovitab Luna. “Mis oleks, kui te ei saaks kunagi teada, kui palju aega keegi tööl veedab? Mis oleks, kui saaksite keskenduda tulemusele ja tähtajale? See on hea viis juhtida olenemata sellest, kas olete kaugel või isiklikult, sest see võtab teid mikrotasandil, mis on tootlikkuse hävitaja. “

3. Looge struktureeritud, tervislik kodu rutiin

Kodust töötades on ahvatlev kogu päeva pidžaamasid kanda, dušši vahele jätta ja kehvasti suupisteid süüa. Kuid eksperdid väidavad, et nendesse harjumustesse langemine mõjub teie psüühikale kaalu. Näidake oma lastele, et olete tõeliselt tööl.

“Oluline on püsti tõusta ja duši alla minna justkui kontorisse astudes,” ütleb Felska. “Alguses võib olla lõbus lihtsalt oma juukseid visata ja pidžaamasid kanda, kuid lõpuks tekib jäätunud tunne. Tahad panna end teistsugusesse mõtteviisi, justkui lähed tööle. ”

Luna soovitab süüa tervislikult, juua palju vett ja kasutada oma eelmist pendeldamise aega millegi positiivse saavutamiseks, näiteks trenni tegemiseks või rahuliku hommikusöögi keetmiseks.

Tähtis: Luna sõnul “looge koos lastega käivitus- ja mähkimisrituaalid, mis annavad märku sellest, et lähete töörežiimi või tulete koju, näiteks venitate, panite kingad selga või mängite laulu.”

Luna jätkab: “Teil võib olla midagi, mida päeva alguses ja lõpus ootate, mis mitte ainult ei aita teil tööks ette valmistuda, vaid pakub ka vastupidavust ja vähendab stressi, kui oleme nii suure ebakindluse keskel. ”

4. Määratlege selged suhtlusootused

Kui kommunikatsioonitehnoloogia – nagu Zoom, Slack või muud turustusvõimalused – on loodud, peavad juhid ootused selgelt ja õiglaselt määratlema. Te ei soovi, et üks inimene käiks tööl 24–7, samal ajal kui teine ​​töötaja võtab teiega ühendust ainult üks kord päevas.

Hoiatus: ootuste puudumine võib olla vanematele eriti stressirohke.

“Rääkige sellest, millist tüüpi sidet kasutate ja millised on ootused,” soovitab Felska. „Väljaspool kohtumisi peaksid juhid määratlema, kui kaua on aega, enne kui nad reageerimist ootavad. Nad peaksid määrama parameetrid ja suhtlema üle. Rääkige oma meeskonna liikmete muredest, mis võivad tekkida sellest, et nad ei pruugi teid tuua. “Mis juhtub, kui ma olen tund aega oma töölaualt eemal?” “Mis saab siis, kui mu lapsed on kakluses ja pean LEGO olukorra välja mõtlema?” “

5. Ole elustiilis paindlik ja andestav

Felska ja Luna sõnul pole praegu aeg mikrotasandi haldamiseks. Juhid peavad olema töötajate, eriti lastega töötajate osas paindlikud. Samamoodi peavad töötajad endale andestama.

“See on kaardistamata territoorium,” tunnistab Felska. “Mõni päev on suurepärane. Mõni päev soovis, et te saaksite majast rohkem välja, kuid ei saaks. Andke endale ja kõigile teistele armu. ”

Luna lisab, et videokonverentsid võivad paljastada mõnda asja, mida me pole harjunud nägema, kuid see on okei.

“Juhid peaksid ütlema:” Te näete minu pesu, te näete, kuidas mu lapsed jooksevad ringi, mu koerad jne. ” Arvan, et näoaeg on palju olulisem kui katsed hoida professionaalset käitumist. Lihtsalt normaliseeri see. ”

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *