Çocuklarla Uzaktan Çalışmaya Nasıl Ayarlanır

Posted on

Çocuklarla Uzaktan Çalışmaya Nasıl Ayarlanır

Çocuklarınız varsa uzaktan çalışmaya uyum sağlamanın en iyi yolu nedir? COVID-19 salgını insanların çalışma şeklini değiştiriyor. Ebeveynler bir salgının ortasında iş ve aile hayatını dengelemeye çalışıyorlar. Şirketler, çoğu zaman çocukları izlerken işçilerin uzaktan iş yapabilmelerini sağlayan çözümler buluyor.

Okul sistemleri, daycares ve bebek bakıcıları iptal ve kapanıyor. Evden çalışmak bazı işçiler için büyük bir değişikliktir. Çocuk bakımı olmadan çalışmak daha da büyük bir zorluktur.

Çalışanlara sağlanan faydalar endüstrisi için bulut tabanlı kurumsal yazılım çözümleri sağlayıcısı Limelight Health İnsan ve Kültür Direktörü Jill Felska “Genellikle çocuklarınız okuldadır” diyor. “Uzaktan çalışmak yeterince büyük bir değişiklik, ancak bu evden çalışmanın tamamen yeni bir versiyonudur.”

TheCareerGuru Kariyer, Felska ve yöneticilerin, yöneticilerin ve ekiplerin hayatın en faydalı becerilerine hakim olmasına yardımcı olan liderlik geliştirme şirketi Lifelabs Learning CEO’su Tania Luna ile konuştu.

Bu uzmanlar çalışanların ve yöneticilerin evde çocuklarla çalışmayı nasıl öğrenebileceklerini tartışıyor. İşte ortaya koydukları beş önemli ipucu.

1. Pratik Bir Ofis Alanı Kurun

Çalışma alanınız son derece önemlidir . Rahat olmak kritik öneme sahiptir ve iş ile yaşamı fiziksel olarak ayırmak da önemlidir. Ancak, şu anda diğer aile üyeleri tarafından da işgal edilen küçük bir alanda yaşıyorsanız, tamamen ayırmak zordur.

“Stüdyo dairenizin küçük bir köşesi olabilir. Bu alanı müzakere edin: bu sadece iştir ”diyor Luna. “Biz bağlam canlılarıyız. Gerçekten hızlı ilişkiler kuruyoruz. ”

İpucu: Örneğin koltuğunuzda çalışma. Bunun yerine, bir tür ayrı bir masada çalışın. Bu, çocuklarınız da dahil olmak üzere ev yaşamınızdaki stresi azaltacaktır.

Stresli herhangi bir iş durumunun kanepenize sızacağını söylüyor Luna. “Kendinize sorun, çalışmayı belirli bir alanda nasıl yerelleştiriyorsunuz ve dikkatinizi dağıtmamak için nasıl yapıyorsunuz? Örneğin, bazı insanlar iş için bir dizüstü bilgisayar kullanır ve yalnızca kişisel bir şey için bir tablet kullanır. Rahatsız etmeyin işareti oluşturmak ve hatta dikkatli bandı takmak için çocuklarınızla birlikte çalışın. ”

2. Çalışılan Saatler Hakkında Esnek Olun

Ebeveynler işlerini yapmak için yaratıcı yollar buluyorlar. Felska, eşinin yaklaşık dört saat çalıştığı bir çiftle karşılaştı ve kocası çocuklarını evde geçirdi. Sonra geçiş yaparlar.

Müdür, bu tür düzenlemelerin çalışanların şirketlerine olan güvenlerini artırırken hayatlarını sürdürmelerine yardımcı olacağına inanmaktadır. “İnsanların işlerini yapmalarına güvendiğinizde, saygı size geri döner” diyor.

Not: Luna, yöneticilerin herhangi bir anda çalışanlarının davranışlarından ziyade sonuçlar hakkında endişelenmeleri durumunda uzak yaşama daha kolay uyum sağlayabileceklerini kaydeder.

Luna, “Koltuklara kıç atma ihtiyacınızı serbest bırakın ve odağı daha çok iş sonucuna kaydırın” diyor Luna. “Birisinin çalışmaya ne kadar zaman harcadığını asla bilemezseniz ne olur? Sonuca ve son teslim tarihine odaklanabilseydiniz ne olurdu? Bu, uzak ya da şahsen olmanıza yol açmanın iyi bir yoludur, çünkü sizi verimlilik katili olan mikro yönetim eğiliminden çıkarır. ”

3. Yapılandırılmış, Sağlıklı Bir Ev Rutini Oluşturun

Evden çalışırken, bütün gün pijama giymek, duşu atlamak ve kötü atıştırmak caziptir. Bununla birlikte, uzmanlar bu alışkanlıklara düşmenin ruhunuza ağırlık vereceğini söylüyor. Çocuklarınıza gerçekten işte olduğunuzu gösterin.

“Ofise giriyormuş gibi kalkmak ve duş almak önemlidir,” diyor Felska. “İlk başta saçlarınızı atmak ve pijama giymek eğlenceli olabilir, ama sonunda rahatsızlık hissi yaşarsınız. Kendinizi sanki işe gidiyormuş gibi farklı bir zihniyete sokmak istiyorsunuz. ”

Luna, sağlıklı beslenmenizi, bol su içmenizi ve işe gidip gelmek ya da rahat bir kahvaltı yapmak gibi olumlu bir şey yapmak için önceki işe gidip gelme zamanınızı kullanmanızı önerir.

Önemli: Luna’ya göre, “Çocuklarınızla birlikte çalışma moduna girdiğinizi veya eve döneceğinizi (germe, ayakkabı giyme veya şarkı çalma gibi) işaret eden başlangıç ​​ve tamamlama ritüelleri oluşturun.”

Luna şöyle devam ediyor: “Günün başında ve sonunda, sadece işe hazırlanmanıza yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda çok fazla belirsizliğin ortasındayken esneklik ve stres azaltma sağlayabileceğiniz bir şey olabilir. ”

4. Açık İletişim Beklentilerini Tanımlayın

Zoom, Slack veya diğer satış noktaları gibi iletişim teknolojileri kurulduktan sonra, beklentileri net ve adil bir şekilde tanımlamak yöneticilere bağlıdır. Başka bir çalışan günde sadece bir kez size geri dönerken, 24-7 kişilik bir kişiyi istemezsiniz.

Uyarı: Beklentilerin olmaması ebeveynler için özellikle stresli olabilir.

“Ne tür iletişimler kullandığınız ve beklentilerin neler olduğu hakkında konuşun” diyor Felska. “Toplantıların dışında yöneticiler, bir yanıt beklemeden önce ne kadar süreceğini tanımlamalıdır. Parametreleri ayarlamalı ve aşırı iletişim kurmalıdırlar. Ekip üyelerinizin size getirmeyecekleri konusunda endişelerini dile getirin. ‘Bir saat masamın dışında kalırsam ne olur?’ ‘Ya çocuklarım kavgaya giriyorsa ve LEGO durumunu bulmam gerekiyorsa?’

5. Yaşam Durumları Hakkında Esnek ve Affedici Olun

Felska ve Luna’ya göre, şimdi mikro yönetim zamanı değil. Yöneticiler, özellikle çocuklu çalışanlar konusunda çalışanlar konusunda esnek olmalıdır. Benzer şekilde, çalışanlar da kendilerini affediyor olmalıdır.

Felska, “Burası keşfedilmemiş bir bölge” diye itiraf ediyor. “Bazı günler harika. Bazı günler, evden daha fazla çıkmanızı diliyorsunuz ama yapamıyorsunuz. Kendinize ve diğer herkese biraz lütuf verin. ”

Luna, video konferansın görmeye alışık olmadığımız bazı şeyleri ortaya çıkarabileceğini de sözlerine ekledi, ancak sorun değil.

“Yöneticiler, ‘Çamaşırlarımı göreceksin, çocuklarımın koştuğunu, köpeklerimi vb. Göreceksin’ demeli. Yüz zamanının profesyonel bir tavır sergilemeye çalışmaktan çok daha önemli olduğunu düşünüyorum. Sadece normalleştirin. ”

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *