Aktüer ve Aktüerya Bilimleri Kariyer

Posted on

Aktüer ve Aktüerya Bilimleri Kariyer

Bir aktüerya riskleri çeşitli değerlendirmede uzmanlığı ile bir yüksek eğitimli istatikci. aktüerlerinin yaklaşık% 60’ı sigorta şirketleri tarafından istihdam ve prim oranları dahil şartlarını ve sigorta poliçeleri koşulları, oluşturmada anahtar rol oynarlar. Bir aktüerya da emeklilik fonu yönetiminde kariyer fırsatları, ileride yapılacak ödemelerin tahmin ve bunların ışığında güncel katkıları ve yatırım politikaları belirleyen vardır. Tüm endüstriler tasarımda Ayrıca, aktüerler (ya içi veya danışman) yardım kuruluşları ve bunların işlemlerinin değişik boyutlarıyla riskleri azaltmak için politika ve yöntemler uygularlar.

Eğitim

Bir aktüerya en az lisans derecesine sahip olması bekleniyor. istatistikte öngörülen ders çalışmak veya aktuarya (uygulamalı istatistik bir kolu), artı iş, finans ve ekonomi yoktur. bilgisayar bilgisi yüksek derecede yazılım paketlerine Saygılarımızla yaygın veritabanı ve istatistiksel analiz için kullanılan, özellikle birlikte, giderek daha önemlidir. Bir MBA firması bağlı yararlı bir kimlik olabilir.

belgeleme

Aktüerler Derneği (SOA) hayat sigortası, emeklilik planları ve yatırımlar aktüer onaylar. Kaza Aktüerler Derneği (CAS) özelliği, kaza ve mali sorumluluk sigortası aktüer onaylar. Belgelendirme en üst düzeye ders ve normalde altı ila dokuz yıl içinde dokuz ayrı sınav geçmesini gerektiren uzun bir süreçtir. İlk dört sınav Üç hem SOA ortak olan ve CAS kendi uzmanlık karar prospektif Aktüer biraz zaman izin izler.

Görev ve sorumlulukları

aktüer iş risklerini ölçmek için veri ayrıntılı bir analiz gerektirir. Aynı zamanda bu tür kayıp veya hasar ve tahmini büyüklükleri gibi çeşitli sonuçların gelecek olasılıkları, tahmin etmek gelişmiş modelleme teknikleri ile uzmanlık gerektirir. teknik uzmanlık ve sayısal beceriler bir zorunluluk olmakla birlikte, ilerleme bu arka plan eksikliği yöneticileri ile etkin iletişim yeteneği üzerinde büyük bir dereceye kadar bağımlıdır.

sigorta başvurularını değerlendirir, bunları kabul edin veya reddi hususunda kararlar bir sigorta sigortacı, bir aktüer karıştırmayın. Bir aktüerya sigorta sigortacıları rehberlik üst düzey parametreleri ayarlayarak, daha makro düzeyde çalışır.

Tipik Programı

Tipik aktüerya normalde sabit bir ofis yerden standart bir 40 saatlik çalışma haftası yakın çalışır. Bir danışmanlık aktüer önemli seyahat sahip olma eğilimindedir ve böylece önemli ölçüde daha uzun saatler çalışabilir.

Ne Like var

Bir aktüer Şirket politikasının önemli bir etki unsuru değilse nihai karar verici olan saygın profesyonel. Bu hayati, görünür bir etkisi vardır, iyi telafi alandır.

Ne gibi değil

emelleri olanların genel yönetiminde yükselmeye için, fırsatlar dar uzmanı olarak bir aktüer görüntülemek olabilecek bazı şirketler, sınırlı olabilir. Ayrıca, şirket ve konumuna bağlı olarak, bir aktüer işi biraz tekrarlanan ve çeşitli eksik olabilir.

Maaş aralığı

İşgücü İstatistikleri Bürosu Başına, medyan yıllık tazminat% 90 $ 55.780 $ ve 175.330 arasında kazanç ile, Mayıs 2012 itibarı ile $ 93.680 oldu.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *