Nasıl geliştirin ve bir Kariyer Eylem Planı yaz için

Posted on

Nasıl geliştirin ve bir Kariyer Eylem Planı yaz için

Bir kariyer eylem planı Noktası B (bir iş bulup için (meslek seçiminde) A noktasından götürecek bir yol haritasıdır kariyerinize ilerleyen ). Ayrıca kişiselleştirilmiş bir (veya Birey) Kariyer Planı veya Bireyselleştirilmiş (veya Birey) olarak anılacaktır Kariyer Kalkınma Planı , sizin ulaşmanıza yardımcı olacaktır kariyer hedeflerini .

Sen başlamadan önce

Bir kariyer eylem planı geliştirmek başlamak için, öncelikle, iş seçimi. Bu çaba genellikle çaba önemli miktarda gerektirir. Görev basitleştirmek, ya da en azından, daha düzenli hale izleyin kariyer planlama sürecini . Birden adımdan oluşur. Dördüncü ve son is kariyer eylem planı oluşturmak için. Oluşmaktadır, sırayla, bir ile üç hazırlandı:

  1. Öz Değerlendirme: Bu adım sırasında, değerleriniz, ilgi alanları, yeteneklere ve kişilik türleri hakkında bilgi edinmek için çeşitli öz değerlendirme araçlarını kullanın. Amacınız uygun bir listesini tespit etmektir kariyerlerinde bu özellikleri aynı. İdeal olarak, 10 ve 15 arasında olmalıdır meslekler listenizde.
  2. Kariyer Keşif:  Artık meslekler Kendine değerlendirmesine dayalı uygundur biliyorum, başlar keşfetmek İlginizi çekebilecek. Onlar hakkında önyargılı kavramları dayalı herhangi seçenekleri ortadan kaldırmak için değil gibi gerçek olasılıklar vardır listenizi yalnızca olanlar her kariyer geniş bir soruşturma yapma bu tür hak ilgi-ama en azından kısa bir kararı okundu. Bir şey olarak yüzeyde görünen işgal size bir kez en çok ilgilendiren size daha fazla bu konuda bilgi sahibi olmasını kimse olmuyor olabilir olmaz gibi. Dig derin kariyerleri içine alçaklık değerlendirmeye alacağı açıklandı. Yaklaşık üç ila beş meslekler listenizi daraltmak için başlayın.
  3. Bir Maç olun:  Birkaç kariyerleri hakkında bilgi ile donanmış, son kararı başlar. Senin seçeneklerinin her birinin avantaj ve dezavantajları hakkında düşünün. İş görevleri, düşünün eğitim gereksinimleri , kazanç ve iş görünüm . Sadece işinizi zevk, ama aynı zamanda maddi yaşam tarzınızı desteklemek için vardır ve iyi iş olanakları olmalıdır gerekir. Eğitim gereklerini yerine getirmek mümkün zorunludur. Bu verilere dayanarak, sizin için en iyi seçimdir kariyerini seçin.

Hedeflerinize Ayarlama

Şimdi bir kariyer seçmiş olduğunuza göre, kariyer eylem planının temelini oluşturacak hedefler belirlemek zamanıdır. size ulaşmak için bir ila beş yıl arasında götürecek bir yıl ve uzun vadeli olanları altında ulaşabileceği kısa vadeli hedeflerini ekleyin.

Bir kariyer eylem planı hedefleri basit listede farklıdır. Ayrıca onlara ulaşmak için almak gereken tüm adımları içermektedir. Başlamak:

  • İlk olarak, beyin fırtınası tüm hedeflerin bir listesi ile gelip. Bu liste, ve hiç kimse bunu koymak ne yargılamak olduğunu unutmayın.
  • Kısa vadeli hedefler ve uzun vadeli hedefler: iki kategoriye bunları sınıflandırır. lisans alma veya program bitirme genellikle uzun vadeli bir tanesidir iken kolej veya bir eğitim programına uygulanması, örneğin, bu nedenle, kısa vadeli bir hedefe bir yıl altında alıp olduğunu edecektir.
  • Hedeflerinize ulaşmak ve sonra onları üstesinden gelebilir ve bunun nasıl yapılacağını anlamaya yeteneğinizi tehdit edebilecek herhangi bir engeli tespit edin. Eğer kalıcı çözümler bulamıyorsanız, hedeflerinize yeniden formüle gerekebilir. Eğer, örneğin, başarılı olmalarına yardımcı olacak kaynaklar ile öğrencilere bir üniversite bulmak, bir derece kazanmak için yeteneğinizi engel olabilecek bir öğrenme güçlüğü var.

Kariyer Eylem Planı yaz

Son olarak, zamanı kariyer eylem planı yazma . Hedeflerinize ulaşmak için nasıl bir takvim senin kısa vadeli olanlar ve bu noktada ilk iş bulmak gerektiğini birincil hedefi ile sonuna başlamalıdır. Bazı insanlar yararlı sonunda planlarını başlayacak bulabilirsiniz. Devlet ilk en çok zaman alır ve geriye yol çalışması olacak hedefi budur. Hiçbir sert ve hızlı kural sürece anlamak ve takip etmek için planınız kolaydır olarak vardır.

Hedeflerinizin her biri Liste uzun, yaklaşık, onu başarmak için ne kadar gösterir. Sonra, her birinin altında, gerektireceğini hedefe ulaşan her adımda bir işaretli liste yazın. Dahil yanı, bunların üstesinden gelmek için uygulanabilir çözümleri ile birlikte, bir şekilde elde edebilirsiniz bariyerler.

Kariyerin eylem planı esnek olmalıdır. sen giderken kendisine değişiklik yapma korkma. Yol boyunca bazı kısa vadeli hedefler eklemek gerekebilir. Eğer nihai uzun vadeli hedefe ulaştıktan sonra oraya yardımına daha kısa vadeli hedefleri ile birlikte, başka bir tane eklemek isteyebilir.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *