Uluslararası Özgeçmiş Örneği ve Yazma İpuçları

Posted on

Uluslararası Özgeçmiş Örneği ve Yazma İpuçları

ABD’nin bir iş dışında arıyorlar, birçok işveren bir soracaktır unutmayın özgeçmiş yerine için, belki bir beraberindeki profili ile ( “CV” ya) “özgeçmiş.” Bu kafa karıştırıcı olabilir, ABD özgeçmişlerini beri işler için neredeyse sadece kullanılır akademik , bilimsel araştırma alanları ve tıbbi meslekler .

ABD CV’ler liste kişinin eğitim, yayın, onur ve ödüller, araştırma deneyimi, eğitim ve mesleki randevulara fonksiyonel kategorileri kullanarak, kimlik tabanlıdır. Uluslararası özgeçmiş olsa da, daha fazla gibi yapılandırılmıştır özgeçmişler bir kaç önemli farklılıklarla.

Uluslararası Özgeçmiş Gereksinimleri

Başvurmak istediğiniz ülkeye bağlı olarak, yasadışı olacağı kişisel bilgi sağlamak için gerekli olabilir (çünkü yaş ayrımcılığı ve diğer EEOC istihdam yasaları işveren ABD’de istemek için).

Eğer vermeniz gerekebilir bilgi türleri tarihinizi ve doğum, milliyet, cinsiyet yerini, medeni durumu / çocuk sayısını ve yaşlarını, dil becerileri, dini, sağlık durumu ve / veya pasaport numarasını içerir. Birçok uluslararası işverenler de özgeçmişlerine resimlerin de adayların gerektirir.

Uluslararası özgeçmişlerini Yazma için ipuçları

Uluslararası bir özgeçmiş hazırlama bir ABD özgeçmiş veya CV hazırlanması daha fazla araştırma ve çaba alacaktır. Neyse ki, size yardımcı olabilecek kaynaklar vardır. İşte takip etmek önemli adımlardır.

Araştırma yapın : Eğer uluslararası CV yazmaya başlamak belirli gereksinimleri hedeflediği ülke için olduğunu öğrenmek önce. İyi bir kaynaktır VisualCV aynı zamanda bireysel ülkelerin birkaçı için, elemanları sadece bölgelerde (Kuzey Amerika, Avustralya ve Birleşik Krallık, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika, Asya ve Güney Amerika) için değil gerekli listeler, bu bölgeler içinde.

Belirli bir ülkenin bilgi için en iyi bahis gibi bir ifadeyle sadece “Google” olabilir “Portekiz CV gereksinimleri.”

Optimal Sayfa Uzunluğu belirleyin : Farklı ülkeler özgeçmişleri uzunluğu için farklı beklentileri vardır. Almanya ve Yunanistan’da, beş sayfalık özgeçmişler yaygındır; İngiltere’de, iki kuraldır.

Senin biçimi üzerine karar verin : Çoğu uluslararası özgeçmişleri, ABD devam gibi bir kullanılarak yapılandırılmıştır ters kronolojik biçimi en son iş başlayarak. Ancak, aynı zamanda bir kullanımı etkili olabilir fonksiyonel biçimi sizin beceri ve uzmanlık vurgulamak istediğinizde (ya gerçek iş deneyim eksikliği nedeniyle ya da kariyer alanında önemli bir değişiklik yapıyoruz çünkü).

Sesi düşünün: batı ülkelerinde, özgeçmiş profesyonel ve kişisel güçlerini ve size rekabetin üstesinden izin başarıları vitrine sen bekleniyor kişisel pazarlama dokümanları “Kendi boynuz dıt,” genellikle. Çin gibi bazı doğu ülkelerinde ise, iş adayları daha mütevazi yazmak için beklenir.

CV’nizi çevir: değil tüm uluslararası işler size birçok do çalışma ve ikamet olacak ülkenin dilini konuşan gerektirir rağmen. Senin dilsel yetkinlik kanıtlamak için en iyi yolu işveren tarafından konuşulan dil haline CV’nizi çevirmektir. Eğer yeterlilik şüphe varsa, bir yerli ya da gelişmiş hoparlör hatalara karşı çevrilmiş CV tashih var.

Profesyonel bir headshot için Bahar : Bir fotoğrafı gerektiren bir işverene CV’nizi gönderiyorsanız, alınan profesyonel bir tane var.

Numune Uluslararası CV

Bu uluslararası bir CV örneğidir. S fazla örnekler için aşağıdaki ee.

Barry Başvuru
Rua Ana, Porto, Portekiz
barry.applicant@email.com
000.123.4567 (Hücre)
Cinsiyet: M
DOB: 13 Ağustos 1990, Porto, Portekiz
Uyruğu: Portekiz
Evli

PROFİL

Birlikte birçok Avrupa dillerinin bir komutla diğer kültürlerde Benim kozmopolit arka plan ve analitik çıkarları bana performans sanata farklı ulusal yaklaşımların uzlaşmayı gerektiren çok uluslu iş güçlerini yönetmenizi sağlar. Derin operasyonlarda uzmanlık, üretim ve insan yönetimi teknikleri ile kanıtlanmış bir lideri, çabuk yeni zorluklar ve kolayca motive üretim projesi uzlaşma, onay, koordinasyon, finansman, dereceleme ve piyasaya uyum.

EĞİTİM

Tarih, Lizbon Lusíada Üniversitesi, Lizbon, Portekiz Lisans
Anahtarı kurs Portekizce Tarih, Ortaçağ Tarihi, Rönesans Tarih, Portekiz Kaşifler, İspanyolca Tarih, İtalyan Tarihi, Papalığın Tarihi:

Genel Müzik Çalışmaları, LİZBON, Lizbon, Portekiz OF GREGORYEN ENSTİTÜSÜ eğitmek
Konu alanları Müzik, Gregoryen Tezahüratları, Müzik Kompozisyon, müzik notaları, Müzikal Tiyatrosu, Senfonik Besteciler, Orkestra Müzik Tarihi:

PROFESYONEL DENEYİM

Casa da Música Konser-Hall, Porto, Portekiz
Kamu ve Yapı Hizmetleri Başkanı  (Eylül 2017-Günümüze)

  • Koordineli ve 500 ön-of-house yönetilen, geri-of-house, idari, bakım ve pazarlama kadrosu.
  • % 40 oranında ortalama seyirci boyutları artmış yeni dijital pazarlama kampanyası başlattı.
  • tarihi yapı binanın € 1.5M yenileme için Denetimli planlaması.

Casa da Música Konser-Hall, Porto, Portekiz
Üretimi ve Operasyonel Direktörü  (2017 2015-Ağustos Nisan)

  • Birleşik Krallık, Japonya, Afrika ve Güney Amerika’dan yüksek profilli gruplar tarafından Koordineli Çağdaş Müzik performansları.
  • Yeni sahne ışık ve ses ekipmanları için Anlaşmalı maliyetli sözleşmeler.
  • büyük medya ve sosyal medya etki sahibi ile etkili liaised konser salonu olayların kamu bilincini artırmak.

ONUR VE ÖDÜLLER

RIBA Avrupa Ödülü, 2018
Çağdaş Mimarlık için Avrupa Birliği Ödülü, 2017
Müzisyenleri Derneği Ödülü, 2017

DUUJJİL

Portekizce, İngilizce, İspanyolca, Fransızca ve İtalyanca

BİLGİSAYAR YETENEKLERİ

Microsoft Ofis (Word, Excel, PowerPoint, Access, Outlook) ve Adobe Creative Suite

KÜLTÜR İLGİ VE FİZİKSEL REKREASYON

Tarih, müzik, sosyoloji, psikoloji, tiyatro, senfonik müzik, tenis ve yüzme

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *