Akademik Özgeçmiş (CV) Örnek ve Yazma İpuçları

Posted on

Akademik Özgeçmiş (CV) Örnek ve Yazma İpuçları

araştırma ve öğretim deneyimi, yayınlar, hibe ve burslar, meslek birlikleri ve lisansları, ödüller ve bir öğretim veya araştırma pozisyonu için en iyi aday olduğunu göstermek deneyiminizi başka ayrıntıları vurgulamak gerekir akademi için yazılmış bir özgeçmiş (CV) bir kolej veya üniversite tarafından ilan.

Akademik CV yazarken, emin bölümler içerecek şekilde neyi belgenizi yapısı biliyorum olun. yardımına CV şablonları ve örnek özgeçmişlerini göz atın kendi yazın.

Bir Akademik CV Yazma için ipuçları

Uzunluğunda düşünün. Aksine devam eder (ve hatta başka bir CV), akademik CV herhangi bir uzunlukta olabilir. Belirli bir işi olan başvuru sahiplerinin, iş listeleme CV’nizi için bir sayfa sınırı üzerinde herhangi bir bilgi içerir olmadığını kontrol vb Tabii alakalı yayınlar, konferanslar, burs, tüm eklemeniz gerekir olmasıdır.

Yapısı düşünün . Uzunluğundan daha fazla bir yapıdır. CV’nizi yazarken, üstündeki en önemli bilgileri yerleştirin. Çoğu zaman, bu eğitiminizi, iş geçmişi ve yayınları da kapsar. Ayrıca CV fark edilmesini sağlayacak kişisel bir bildirimde eklemeyi düşünebilirsiniz. Her bölümde, ters kronolojik sırayla deneyimlerinizi sıralar.

Kitlenizi düşünün . Bir özgeçmiş gibi, hedef kitleniz için terzi senin CV emin olun. Örneğin, en işe başvurduğunuz üniversite veya bölüm hakkında dikkatlice düşünmek. Bu bölüm, geleneksel olarak bu imtiyazı ve promosyon kararları yaptığında öğretim üzerinde yayın değerli mi? Eğer öyleyse, sizin öğretme deneyimini listeleme önce yayınları açıklamalıdır.

Ancak, hiç başvuruyorsanız, onun öğretim kalitesine övünür kendisi için öğretim başarıları yer gurur sahip olması gerektiğini bir topluluk kolej, derler. Bu durumda, (ters kronolojik sırayla) öğretim bölümde yayınlar bölümüne devam etmelisiniz.

Alanınızda birisiyle konuşun. CV’nizi nasıl yapılandıracağınızla konusunda geri bildirim alanındaki birisini değildir. Her akademik departmanı CV biraz farklı şeyler bekliyor. Herkes sizinle bir CV örneğini paylaşmaya istekli olup olmadığını alanında veya departman, başarılı insanlara Konuşma ve istiyoruz. Bu size alanında insanları etkileyecek bir CV belirlememize yardımcı olacaktır.

Okumak için kolaylaştırın. Bol marjları ekleyerek düzenli CV’nizi tutun, her bölüm arasında ve uzay (1 her tarafta inç). Ayrıca okunması kolay CV’nizi yapmak için (örneğin her üniversitede öğretilen dersler sayarken gibi) bazı bölümlerde madde işaretleri içerebilir. Ayrıca yaklaşık 12 punto punto halinde, bu tür Times New Roman gibi kolay okunabilen yazı, kullandığınızdan emin olun.

CV’nizi açık ve takip edilmesi kolay yaparak, bir işveren dikkatle bakmak olacağı şansını artırmak.

Tutarlı ol. Seçtiğiniz hangi formatta olursa olsun tutarlı olun. Örneğin, kalın bir bölüm başlığı, kalın olursa bütün bölüm başlıkları. Tutarlılık de kolayca okumak ve CV ile birlikte takip etmek için yapacaktır.

Dikkatle düzenlemek. Eğer CV profesyonel ve cilalı olduklarını göstermek istiyoruz. Bu nedenle, belge hatasız olmalıdır. CV’nizi baştan sona okuyun ve herhangi bir yazım veya dilbilgisi hataları için bunu tashih. Hem ters bakmak için bir arkadaş veya aile üyesi değildir.

Akademik Özgeçmiş Formatı

Bu CV formatı size akademik CV ekleyebilecekleri hakkında bir fikir verecektir. alanınızda kendi özgeçmiş uyarlayın bölümler (ve bu bölümler için sipariş) yazma ve işine zaman istediğiniz. Bu bölümlerden bazıları öylesine sizin için mantıklı olmayan herhangi kaldırmak alanınızda için geçerli olmayabilir.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adı
Adres
Şehir,
Eyalet Kodu Posta
Telefon
Cep
Telefonu
Email

ÖZET AÇIKLAMA
Bu, isteğe bağlı kesitidir. İçinde senin adaylık vurgulamaktadır kısa bir listesi bulunmaktadır.

EĞİTİM
Liste katıldı lisans ve yüksek lisans kurumları dahil olmak üzere akademik arka plan,. Her derece için, mezuniyet kurum, yer, derecesi ve tarihini listeler. Mümkünse, tez veya tez başlığı, ve danışmanları içerir.

İSTİHDAM TARİHİ
Liste pozisyon detayları ve tarihleri de dahil olmak üzere ters kronolojik, içinde istihdam geçmişi. Eğer sahada dayalı birden fazla bölüme bu bozabilir. Örneğin, “Öğretmenlik deneyimi” adlı bir bölüm ve adı verilen başka bir bölüm olabilir “İdari deneyim.”

Doktora sonrası EĞİTİM 
Liste sizin doktora sonrası, araştırma ve / veya klinik deneyimler, eğer varsa.

BURSLAR / YARDIMLARI
organizasyon, başlık ve tarih dahil Liste staj ve burslar. Ayrıca verildi herhangi hibe sayılabilir. Alanınızda bağlı olarak, her hibe için verilen para miktarını içerebilir.

BAŞARILAR / ÖDÜLLER
İşinizi ilgili aldığınız herhangi bir ödül ekleyin.

KONFERANS / GÖRÜŞMELER
Eğer verdikleri listele’yi herhangi (poster sunumları dahil) sunumlarını veya davet görüşmelere. Ayrıca düzenledik herhangi konferanslara veya paneller sıralar.

SERVİS
böyle, öğrencilere danışman olarak hizmet veren bir departman başkanı olarak görev yapan veya başka bir idari destek sağlamak gibi, senin bölüm için yapmış herhangi bir hizmet ekleyin.

LİSANSLAR / SERTİFİKA
lisans, sertifika veya akreditasyon ve tarih listesi tipi aldı.

YAYINLAR / KİTAPLAR
kitap, kitap bölümü, makale, kitap eleştirileri, ve daha fazlası dahil olmak üzere herhangi yayınları ekleyin. Başlığı, dergi adı yayımı tarihinde ve (varsa) sayfa numaraları dahil her yayının tüm bilgileri ekleyin.

DERNEK ÜYELİKLERİ
Listesi, ait olduğu herhangi bir profesyonel organizasyonlar. Eğer herhangi bir kuruluşun gemide bir pozisyonda çalışıyorsa bahsedin.

BECERİLER / İLGİ ALANLARI 
Bu kim olduğunuz hakkında biraz daha göstermek için kullanabileceği isteğe bağlı bir bölümdür. Sadece ilgili beceri ve ilgi alanlarını içermektedir. Yabancı bir dili konuşan veya web tasarımı ile deneyime sahip Örneğin, bahsedebileceğini.

REFERANSLAR
alanınızda bağlı olarak, CV’nizi sonunda referans listesi içerebilir.

Akademik Özgeçmiş Örneği

Bu akademik özgeçmiş bir örnektir.

JOHN SMITH
287 Market Street
Minneapolis, MN 55404
Tel: 555-555-5555 email@email.com 

EĞİTİM:

Doktora, Psikoloji, Minnesota Üniversitesi, 2016
Konsantrasyonları: Psikoloji, Toplum Psikolojisi
Tez: Bir Düşük Gelir Toplum içinde Öğrenim-Engelli Çocukların Bir Araştırma
Susan Hanford, Ph.D., Bill Andersen, Ph.D: Tez Danışmanları ., Melissa Chambers, MSW

MA, Psikoloji, Üniversite Albany 2012
Konsantrasyonları: Psikoloji, Özel Eğitim
Tez:  Öğrenme-Engelli Çocuklar ve İletişim Becerileri
Tez Danışmanı: Jennifer Atkins, Ph.D.

BA, Psikoloji, Kaliforniya Eyalet Üniversitesi, Long Beach, 2010, CA

ÖĞRETİM DENEYİMİ:

2013-2016 Minnesota Öğretim, Üniversite,
University of Minnesota Kursları: Sınıfta Psikoloji, Ergen Psikolojisi

Öğretim Görevlisi, Albany Üniversitesi, 2012-2013
Dersler: Özel Eğitim, Öğrenme Güçlüğü, Psikolojiye Giriş

ARAŞTIRMA TECRÜBESİ:

Araştırma Görevlisi olan XYZ Hastanesi, 2016-2018
çeşitli nörogelişimsel sorunları olan çocuklar üzerinde sınıfının teknolojinin etkisi hakkında çalışma için yaş arası çocukların 3-6 için kapsamlı nöropsikolojik ve psikotanısal değerlendirmesini Yönetilen

YAYINLAR:

Kuzey, T., ve Smith, J. (yayınlanacak). “Karma Eğitim Uzayda Teknolojisi ve Sınıf Öğrenme.”  Ergen, Journal of  vol. 12.

Willis A., Kuzey, T., ve Smith, J. (2016). “Sınıfta Öğrenim Engelli Ergenlerin davranış.”  Eğitim Psikoloji Dergisi , cilt 81, 120-125.

SUNULAR:

Smith, John (2016). “Sınıfta Öğrenim Engelli Ergenlerin davranış.” Kağıt Minnesota Üniversitesi’nde Psikoloji Konferansı’nda sundu.

Smith, John (2015). “Dahil Sınıflarda içinde Terziler Atamaları.” Kağıt Brown Bag Serisi, Psikoloji Bölümü, Minnesota Üniversitesi sundu.

YARDIM VE BURSLAR:

RDB Grant (University of Minnesota Araştırma Grant, 2016)
Atölye Grant (New York, 2016 yılında ASPA’nın toplantı için)
Nelson G. Stevens Fellowship (XYZ Araştırma Tesisi, 2015)

ÖDÜLLER VE ONURLAR:

Treldar Akademik 2016
Yılın Öğretim Üyesi 2016
Akademik Mükemmellik Ödülü 2015

PROFESYONEL ÜYELİKLER:

Amerika Psikoloji Derneği
Ergen Psikoloji National Association

İLGİLİ BECERİLER

  • C ++ ve PHP yeteneği Programlama
  • SPSSX ve SAS istatistik programlarının kapsamlı bilgi.
  • Almanca, Fransızca ve İspanyolca Akıcı

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *