Nasıl bir iş için bir Özgeçmiş (CV) yaz için

Posted on

Nasıl bir iş için bir Özgeçmiş (CV) yaz için

kariyer yolu akademik, bilimsel araştırma veya ABD’de tıbbi alanlarda çalışmaları içermektedir, şansını bir özgeçmiş yerine tipik bir özgeçmiş sağlamak istenir olduğunu iyi. İle “özgeçmiş” anlamına gelir “Elbette hayatın.” Latince Hangi oldukça sen mezun okul veya tıp fakültesinde tüm yaşam geçirmiş gibi bir giriş seviyesi adayı olarak hissettiğini bu uygun bir yoldur!

Modern İngilizcede özgeçmiş arkasında kavramı daha iyi olarak tercüme edilebilir “kişinin mesleki eğitim ve iş hayatına ilişkin.” Kısacası, en fazla bir ilgi duyan olan bu belgeler de talep kurumlar çok yönlü bulunuyor kimlik yoluyla ifade edilen (iş için eğitim ve müteakip kariyer deneyimi). Daha fazla odaklanmak standart özgeçmişler gelen bu farklılık, yetkileri .

İşte özgeçmişini vs özgeçmiş, CV yazma ve biçimlendirme yönergeleri, ABD ve uluslararası özgeçmişleri ve örnekler arasındaki farklar ne zaman kullanılacağına, bir CV kullanmaya neden, ne zaman ve nasıl hakkında bilgi var.

Ne zaman bir özgeçmişlerini Kullanılır

iş arayanlar özgeçmiş ne zaman kullanmalıyım, yaygın olarak “CV” yerine özgeçmiş olarak anılacaktır? Amerika Birleşik Devletleri’nde, bir özgeçmiş öncelikle akademik, eğitim, bilimsel, tıbbi veya araştırma pozisyonları için başvururken kullanılır. burs veya hibe başvurusu sırasında da uygulanabilir. İşte yerine özgeçmiş özgeçmiş ne zaman kullanılacağına dair daha fazla bilgi verilmiştir.

Avrupa’da bir iş ararken, Orta Doğu, Afrika, Asya ya da bir özgeçmiş yerine CV göndermek için bekliyoruz.

yurtdışı işverenler genellikle doğum, milliyet, medeni hal, ve doğum tarihi ve yeri olarak bir Amerikan özgeçmişte yer alması asla özgeçmişini kişisel bilgi türünü okumak için bekliyoruz unutmayın.

bilgi iş başvurusunda ülke dışında geçerli değildir sağlamanız istenecektir ne yöneten Birleşik Devletleri kanunu.

Bir CV ne dahil etmek için

özgeçmişini ve bir özgeçmiş arasında birçok fark vardır. Bir özgeçmiş daha uzun (iki ya da daha fazla sayfa) arka plan ve beceri, daha detaylı özeti olduğunu. Bir özgeçmiş olduğu gibi, pozisyonların farklı türleri için bir CV farklı sürümlerini gerekebilir.

Bir özgeçmiş gibi, bir özgeçmiş sizin isim, iletişim bilgileri, eğitim, beceri ve deneyim içermelidir. Bu esaslara ek olarak, bununla birlikte, bir CV ayrıca başvurduğunuz pozisyona uygun araştırma ve öğretim deneyimi, yayınlar, sunumlar, hibe ve burslar, meslek birlikleri ve lisansları, ödül ve dereceler ve diğer bilgileri içerir. Ayrıca CV fark edilmesini sağlayacak kişisel bir bildirimde içerebilir.

Sonra kategoriler halinde organize, sizin arka plan bilgileri tüm bir listesini yaparak başlayın. emin listelemek tüm yayınlarda tarihler de olun.

Kişisel Bilgiler Uluslararası CV dahil etmek için

 • milliyet
 • Medeni hal
 • Yaş
 • Çocuk sayısı (yaşları opsiyonel)
 • hobiler gibi kişisel çıkarlar
 • lise / lise dahil olmak üzere tüm eğitim
 • Fotoğraflar da önerilmektedir (profesyonel vesikalık en iyisi)

Özgeçmişlerindeki Doğum tarihi

Amerika Birleşik Devletleri dışında Bazı ülkelerde Özgeçmişinizde doğum tarihinizi yer alması beklenmektedir. Yabancı bir işe başvuruyorsanız, iş uygulamaları için özellikle ülkenin protokolünü araştırma.

nedeniyle yaş ayrımcılık konusunda geçerli yasalara, ABD’de bir iş başvurusu için bir özgeçmiş (CV) veya özgeçmiş kullanıyorsanız, size cv’nizi üzerinde doğum tarihinizi eklemesi gerekmektedir edilemez.

Kişisel özgeçmişlerini Özelleştirme

Eğer eklemek istediğiniz bilgilerin bir listesini yaptıktan sonra, bu özellikle sen bunu başvurulan işin alakalı gibi deneyimli vurgulayan özel bir özgeçmiş oluşturmak için iyi bir fikirdir. Eğer beceri ve deneyim için iyi bir maç olan işler için başvuran, özellikle – Bu özel bir CV yazmak için daha fazla zaman alır, ama onun çabaya değer.

 • Kullanım fiil bir eylem ile başlar ve bir sonuç dahil mermi başarı odaklı.
 • adayı olarak vurgular sana ne iyi sunan olduklarını (aynı zamanda Özeti denir) Profesyonel Profilin ile başlayın.
 • Düzen içerik uzmanlığı, beceri ve özellikle iş gereksinimlerine uyacak bu bilgi bu alanları kapsayacak şekilde; değil tüm eğitim ve istihdam geçmişi (iş, araştırma, burs, vb) ayrıntıları alakalı olabilir.
 • Dikkatle rütbe ve başvurduğunuz kurumun arayan ne göre Özgeçmişinizi bölümlerini düzenlemek. Eğer araştırma vurgulanmaktadır bir üniversiteye başvuruda Örneğin, doğru başlangıçtaki profesyonel profil sonra, tek bir sayfada yayınların listenizi başlamalıdır. Öte yandan, öğretim departmanı tarafından yayına üzerinde değerli olduğunu biliyorsanız, ilk sayfada yer profesyonel kariyer geçmişi gurur vermek isteyeceksiniz.

Özgeçmiş Örneği

Bu özgeçmişini bir örnektir. Daha fazla örnek için aşağıya bakınız.

Dorothy Doktor, MD
3204 Windover Way
Houston, TX 77204
dorothydoctor@email.com
000.123.4567

Özgeçmiş

Adanmış ve MD bilgi ve pediatrik tıp terapötik uygulamada büyümek için bir fırsat sağlayarak ikamet içinde excel için konumlandırılmış hasta odaklı.

EĞİTİM

Tıp Doktoru (MD) Mayıs 2018 – Tıp, UCLA David Geffen Okulu

BS Biyoloji,  iftiharla Haziran 2014 – Stanford Üniversitesi

ONUR VE ÖDÜLLER

David Geffen Tıp Burs 2014 2015 2016 2017
Biyoloji Ödülü 2013 Stanford Bölümü
Stanford Dean List, 2010-2014

SINAVLAR

USMLE Step 1, May 2016
USMLE Step 2 CK 2018 Mayıs

İŞ DENEYİMİ

UCLA, Onkoloji Bölümü
Araştırma Görevlisi  (2015-2016)

 • Joe Johnson, MD ve Sue Sanderson, Ph.D. Destekli araştırma ve sunulması halinde “DCIS’ta (DCIS) için Roman İmmünoterapi Yaklaşım.”

Stanford Üniversitesi
Yerleşik Yardımcısı  (2013-2014)

 • Sağlanan liderlik, arkadaşlık ve üniversite yurdunun lisans sakinlerine duygusal destek.

VOLUNTEER DENEYİMİ

Amerikan Tıp Öğrenci Derneği UCLA (Eylül 2013 – 2018 Haziran)

 • Başkan, yerel bölüm Mayıs 2014 – 2018 Haziran
 • Kampüs Fuarı 2017 Eylül’de Wellness geniş katılımlı koordine

Gönüllü , (2017 Haziran Eylül 2014) Venedik Aile Kliniği

 • ücretsiz tıbbi klinikte alamayan ailelerin ihtiyaçlarını desteklemek için yardımcı oldu.

Hastane Gönüllü , Ronald Reagan UCLA Tıp Merkezi (Eylül 2014 – Haziran 2015)

 • Pediatrik, ER, ve cerrahi rotasyonu pozisyonlarda Gönüllü

Gönüllü UCLA İnsan Hayvan Bağlantı Programı (Eylül 2013 – Haziran 2014)

 • Hayvan destekli terapi programında kritik çocuklara Sağlanan arkadaşlık.

DUUJJİL

İngilizce (yerli)
İspanyol (gelişmiş sözlü ve yazılı akıcılık)

ÜYELİKLER / ÜYELİKLERİ

Amerikan Tıp Öğrenci Derneği, 2014 – Mevcut
Amerikan Tıp Derneği, 2017 – Mevcut

KİŞİSEL İLGİ ALANLARI

CrossFit, sörf, fotoğrafçılık ve obua performans.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *