Ortak Öğretmen Mülakat Sorular ve En İyi Cevapları

Posted on

 Ortak Öğretmen Mülakat Sorular ve En İyi Cevapları


Bir öğretmen iş görüşmesi için hazırlamak için en iyi yolu nedir? Sen kendine güven inşa etmek ve vaktinden sorulara nasıl cevap planlayarak görüşmenin stresi azaltabilir. Kendini sorarak başlayın, “Ne benim adaylık bir öğretim işi için dikkatle düşünülmesi ulaştırmak için ne yapabilirim? Kendimi öne çıkmasını sağlayacaktır nasıl?”O zaman unutulmaz bir izlenim yaratmak için yardımcı olacak örnekler ve anekdotlar sıralamakta.

Muhabir bilmek istiyor ne

Onların okul için uygun yanı sıra okul bölgesi tarafından kurulan politikaları için şampiyon olup olmayacağını Okul yöneticileri ve işe alım komitesi başka üyeleri belirlemek amacıyla sormak soruları zanaat.

Eğer size öğretme felsefesi ve sınıf yönetimi stili hakkında istenir soruların tür tahmin daha iyi olacaksınız, böylece uygulanıyor okullar hakkında mümkün olduğunca çok bilgi.

12 Ortak Öğretmen Görüşme Sorular ve En İyi Cevapları

Her yanıt vermek için en iyi yolu örneklerle Bir öğretmen iş görüşmesi sırasında istenebilir soruların, bu listeyi gözden geçirin.

Bir öğretmen olarak Hakkınızda Sorular

, Öğretim istekliliğinizi paylaşma öğrencilerle çalışan ve size sınıfa ders nasıl örnekler. Eğer aynı sınıfın hem öğrenen farklı öğretmek nasıl, iş ilgilenen ve sınıfta zorlukları nasıl ele niçin ilgili soruları cevaplamak için hazır olun. Ayrıca öğretim ve sınıf yönetimi felsefeleri tartışmaya hazır olmalıdır.

1. Neden öğretmen olmaya karar verdiniz?

Onlar Bilmek İstediklerinizi:  Öğretim yanmış yüksek derecede, mesleklerin en zorlu biridir. İşe komitesi öğretim için için coşku ve bağlılık ölçebiliyor böylece bu soruyu istenir.

Örnek Cevap : Gençtim zaman, ben öğrenmeyi seven ve benim için yeni dünyalar açtı harika öğretmenleri takdir var. Gerçekten, benim sırayla şimdi ve onların örneğini takip Kendi öğrencilerde öğrenmenin sevincini aşılamak istiyorum, çünkü şimdiye kadar kabul tek kariyer bu.

2. İşe olsaydı sınıf yönetimi yapısının ne tür uygulamaya koyacak?

Onlar Bilmek İstediklerinizi:  Kişisel görüşmeyi sınıflar okullarında büyük, özellikle bir sınıf nasıl ele ilgileniyor.

Örnek Cevap : Öğrencilerim için pozitif davranışlar örnek ve destekleyici eşler arası iletişimi teşvik, sınıf yönetimine proaktif bir yaklaşım. Ayrıca bireysel öğrencilerde stres neyin tetiklediği tespit ve zorluklar ortaya çıktığında onları desteklemek için hazırım.

3. Nasıl kullanmış veya sınıfta, teknolojiyi nasıl kullanacağını? 

Onlar Bilmek İstediklerinizi:  Etkileşimli sınıf teknolojileri son on yılda öğrenme değiştirdi. Akıllı Kurulları gibi ortak araçlarıyla aşina tanımlamak için hazır olun.

Örnek Cevap : benim son sınıfta, öğrenciler veliler ile iletişim kurma ve onların çocukları katıldı günlük aktivitelerini görmek için izin için harika bir araç olduğunu kanıtladı kendi web sitelerini oluşturmak ve yönetmek için tabletleri kullandı.

Bir Öğrenici olarak Hakkınızda Sorular

Görüşmeci veya işe komitesi Eğer teknolojik ilerlemeler ve öğrenme yeni yaklaşımlar ile güncel kalması nasıl bizzat öğrenmeyi, senin öğretim nitelikleri ve kimlik bilgilerini, aldığınız herhangi sürekli eğitim yaklaşımı nasıl bilmek istiyorum, ve olacaktır.

4. Ne yaklaşım veya strateji yeni bilgiler öğrenmek için kullanıyoruz?

Ne Bunlar Bilmek İstiyorum:  Bu soru bilinçli bireysel öğrenme stilleri hakkında düşünmek ister adresleri – Kendi ve öğrencileriniz bu ikisi.

Örnek Cevap : Ben okurken notlar yazarak iyi yeni malzeme öğrenmek veya Ben bir konferans veriyordum birisi dinliyorum olarak bulabilirsiniz. Önemli ayrıntıları aşağı yazma işlemi iki şekilde çalışır: İlk, benim emer ve yeni bilgiler hakkında dikkatlice düşünmek ve ikinci, benim notlar ben ileriye başvurabileceğiniz bir çalışma kılavuzu olarak hizmet yardımcı olur.

5. vs. eğitim sınıfları, atölyeler, eğitim, devam eden Katıldığınız ne var?

Onlar Bilmek İstediklerinizi:  Tüm öğretmenler kendi sertifikasını korumak için sürekli eğitim takip edilmelidir. Eğitim teorinin belirli alanları vitrin ve hakim olması ve bu okulunuza değer katacak uygulamaya yanıtınızı kullanın.

Örnek Cevap : Ben yıl boyunca akşamları sürekli eğitim olanaklarını daha önce çalışmış sunulan ilçe. Ben düzenli olarak bu oturumları katıldı. Özellikle erken çocukluk literatür ve öğretme stratejileri üzerinde duruldu okuma yazma eğitim oturumları zevk. Ben de son iki yıldır New York’ta düzenlenen yıllık Otizm Farkındalık konferansa katılmak için şanslı olmuştur. Bana sunulan herhangi sürekli eğitim fırsatlarından yararlanmak deneyin.

Bir Öğretim Ekibi ve Sınıf Topluluğun Parçası Olarak Hakkınızda Sorular

Okullar özellikle sınıflarında, okuldaki topluluk hissini teşvik etmek istiyorum. Büyük olasılıkla sınıfta öğrenciler ve evde aileleri arasında köprü öğretmen ve idarecilerin yanı sıra Yeteneklerini ve deneyimlerin bir ekibin parçası olarak çalışmak için yeteneği hakkında sorular sorulur.

6. Ne ilçemiz ilgini çeken?

Onlar Bilmek İstediklerinizi:  Sen öğretim adayları mülakat öncesi okul bölgeleri araştırma için başarısız kaç giriş seviyesi hayrete olurdum. İşe Alma komiteler ödevini yapmak ve onların okul bölgesi ihtiyaçları hakkında bilgi edinmek için yeterli ilgi oldum olmadığını görmek için bu soruyu sormak.

Örnek Cevap : ilçesindeki bir 4 greyder ebeveyn olarak, ben ne kadar sıcak ve misafirperver öğretmen ve yönetici olan birinci elden yaşamış. Okul bölgesi teşvik ve bakımı için çok çalışır topluluğun duygu ben okullarda katıldım ya öğretilen. Herkes Kızımın adını, adımı biliyor ve okulda herkesin gerçekten olduğunu söyleyebilirim herhangi yaşamamış bir şeydir öğrenci ve aileleri ile çalışma var olmak mutlu.

7. Herhangi okul sonrası faaliyetler lider ilginizi çeker mi?

Onlar Bilmek İstediklerinizi:  İyi okullar hep öğrencilerinin hayatlarını zenginleştirmek için yollar aramaktadır. Spor takımları, kulüpleri, veya akademik takımları gibi okul sonrası faaliyetler kurşun istekli olmak, lehinde güçlü bir noktası olacaktır.

Örnek Cevap : Yaz aylarında şehirdeki sanat merkezi tarafından sunulan bir tiyatro kampında yöneticisiyim. Çocukların yıl boyunca katılma herhangi dram kulüpleri veya performansları yer almak isteriz. Bir tiyatro kulübü yoksa Veya, ben kesinlikle bu okul ilgi olacağını bir şeyse, bir başlangıç isteriz. Tiyatro benim kişisel tutku olur iken, özellikle de olan diğer etkinlik olmadığında Ben için uygun olabileceğini desteğin ihtiyaç ve ben ancak elimden yardım etmeye istekli olurdu.

Öğrencilere ve Velilere Hakkında Sorular

senin öğretme tarzı ve iletişim becerilerini değerlendirmek için bir yol olarak, size Öğrencilere ve velilerine nasıl ele hakkında istenebilir.

8. Nasıl alışkanlıkla geç bir öğrenci başa çıkacaksın?

Onlar Bilmek İstediklerinizi:  Bir-bir üretken olmayan davranışlar sergileyen öğrenciler ile ilgili nasıl Kişisel görüşmeyi bilerek ilgileniyor.

Numune Cevap : Bir çocuk düzenli olarak okula geç içine geliyorsa, ben ilk okulda veya geç olması ona neden olan evde oluyor şey olup olmadığını görmek için çocukla konuşmak istiyorum. Çocukla konuşurken, paylaşmadan şeye bağlı sonra, tekrarlanan rötar konusunda aileye konuşmak denetçime ile mümkün olan en iyi yaklaşım görüşeceklerini.

9. Nasıl bir isteksiz öğrencinin meşgul ki?

Onlar Bilmek İstediklerinizi:  Bu soru, farklı öğrenme stilleri ile öğrencileri motive nasıl tartışmaya sevk etmek içindir.

Örnek Cevap : Bir öğrenci belirli bir konu esnasında katılmak isteksiz görünüyor, ben öğrenci farklı türde uğraşarak deneyim kullanmak ve onlar katılıma daha rahat hissederiz bir şekilde öğrencinin meşgul etmek benim öğretmenlik stratejilerini olarak değiştirebilir. Bu bir ortak ile öğrenci (ler) işi olan veya öğrenci ilgilenme olasılığı daha yüksek olabileceğini bir konu etrafında derslerimi oluşturarak olabilir.

10. çocuklarının notunu kızgın bir ebeveyne ne derdin?

Ne Bunlar Bilmek İstiyorum:  öğretimde en zor sorunlardan biri onaylamayan ebeveynler ile iletişim kurmak için yaşıyor. Müdürler öğretmenlerinin eleştirileri etkisiz hale getirmeye sakince çalışabilmesi bilmemiz gerekir.

Numune Cevap : Ben çocuklarının aldığı bir notun üzgün bir ebeveyne varsa, ebeveyn ile buluşup çocuk değerlendirmesi için hazırlık alınan derslerin kanıt sağlamayı sağlayabiliyordu. Sonra beni çocuklarının hazırlanmak ve değerlendirmelerin daha iyi performans gösterme yollarını beyin fırtınası yardımcı olmak için ebeveyn (ler) sorardı. Örneğin, bir zamanlar sürekli haftalık yazım çalışmaları ile mücadele bir çocuk vardı.

Ailesi benimle temas etmeden önce o eksik ikinci haftalık testte sunması sonrasında, ben onlara uzandı. Biz çocuk öğrencinin imla becerilerini geliştirmek için sınıfta hem de evde kullanabilirsiniz bazı stratejiler düşünebildiğim eğer ebeveyn istedi. Her durum elbette farklıdır ama değerlendirmenin bir RETAKE sunabiliyoruz olursam, ben bunu daha mutlu olurdu.

Eğer öğrencilerden birinin evinde ihmal veya kötüye şüphesi olsa ne yapardınız 11.?

Onlar Bilmek İstediklerinizi:  Öğretmenler öğrencilerin refahı için savunucuları olarak hassas bir çizgide yürümek. Eğer bir çocuk istismarı tabi olmuştur şüpheli sen-meli nasıl tepki vereceğini düşünün.

Örnek Cevap : Ben çok ciddiye yetkilendirilmiş muhabir olarak benim pozisyon almak. Erken çocukluk öğretmenleri günlük uygulamak için gerekli olan bölgenin günlük sağlık kontrolü sisteminin farkındayım. Çocukların her sabah geliş saati bile önceki pozisyonda, biz de günlük kontrolleri yaptı. Orada bir çocuk her iki kolda tek morarma vardı benim önceki sınıfta oldu ve çürükler fiziksel kötü niyetli olmak kardeşler veya arkadaşlar ya bir yetişkin gelen ile kaba oyundan olsaydı emin değildi.

Kimseye bir şey söylemeden önce ben morarma nedenini belirlemek için süreç boyunca bana rehberlik müdüre gördüklerini bildirdi. Sonuçta o çürükler çocuğun yaşlı kardeşten olduğu keşfedilmiştir. benim okul durumu ele yolu yanlış suçlayarak veya anne bozmadan güvenli bir durumdaydım çocuğu sağlamak etmemizi sağladı.

12. Eğer durumla başa çıkmak nasıl sınıfınızda zorbalık bir çocuk, fark ederse?

Ne Bunlar Bilmek İstiyorum:  Zorbalık okullarda büyük bir sorundur. Hangi adımları, tanımak, önlemek veya sınıfta ona karşılık verme alacaktı?

Örnek Cevap : ben birlikte bir sınıf kurallarını yazıyor yıl başında benim sınıf ile yapmak en önemli büyük grup etkinliklerinden biri. Ben bu büyük bir olay yapmak; beraber ile gelip ve kuralları kabul ve hepimiz gün boyunca kurallarına uymak başkalarına yardım ederken kuralları takip etmek için elimizden geleni yapmak için bir taahhüt posteri imzalarlar. Bizim posterde en önemli kurallardan biri diğer çocukları kabadayı getirmemektir.

Ben kabadayı demektir ve ne bir öğrenci zorbalık ya da birileri Zorbalık bkz eğer yapmanız gerekenler hakkında konuşmak için bir fırsat olarak grup etkinliği kullanabilirsiniz. dersin Bölüm bizim sınıfta hem salonlarda asmak zorbalık karşıtı afişler yapıyor. Ben zorbalık tanık, ben ayrı ayrı katılan tüm çocuklara konuşmak istiyorum, ve ben de bütün sınıf ile zorbalık karşıtı ders ve posterlerini tekrar.

İpuçları Öğretmen Görüşme Sorular Yanıt için

Görüşme sırasında, sadece sorulur soruların genel tepkiler vermeye daha fazlasını yapmak gerekir. okula için uygun olacağını neden en iyi aday onlar iş için nitelikli nasıl açıklamak mümkün olacak.

Bu başvuru onlar büyük bir kiralama olurdu neden ayrıntılarıyla zaman bir karar vermek için bir işe alma yöneticisi için çok daha kolay hale getirir.

Bu Kişisel olun:  sorular görüşme cevaplarınızı kişiselleştirmek için zaman ayırın. İçin uyguluyorsanız iş alakalı olan altyapı, beceri ve mesleki deneyim öne çıkanları ekleyin. Alanına en alakalı becerileri odaklanın.

İşte görüşmeciler en çok ilgilenen öğretim becerileri listesidir. Elbette, iletişim, organizasyon ve eleştirel düşünme Of istenen nitelikleri listesinde yüksektir. Eğer bir kariyer aradan sonra sınıfta dönen yapıyorsanız, deneyim boşluğu gidermek için hazırlıklı olun.

Örnekler verin:  Görüşmeci olasılıkla size bir şey yaptım nasıl bir örnek vermelerini istiyoruz davranışsal mülakat soruları, soracaktır. Örneğin, bir görüşmeci “Eğer bir öğrenci ile bir davranışsal sorunu ele bir zamanı anlat.” Diyebilirsiniz Bu tür sorular geçmiş öğretim deneyimlerden örnekler düşünmek gerektirir. Bu soruları yanıtlamak için, durum ve ne bir sorunu çözmek ya da başarı elde etmek ya yaptılar açıklar.

Ardından sonucu açıklar.

sorusu bir davranış mülakat sorusu olmasa bile, belirli bir örnek sunmak amacıyla sıklıkla yararlıdır. Örneğin, durumsal mülakat soruları iş yerinde olası bir gelecekteki durumu dikkate almak istiyoruz. “Eğer haksız çocuğunu dereceli düşünen bir ebeveyne ele alabileceğinizi nasıl?” Bir görüşmeci sorabilir bu geleceğin durumlar hakkında olmasına rağmen, hala bir geçmiş deneyimlerinden bir örnekle cevap verebilir. Bu sizin eylem berrak, olumlu sonuç vardı durumlarda odaklanan üzerinde çizebilirsiniz anekdotlar bir listesini oluşturmak için yardımcı olur.

Okul Araştırma:  Okul bölgesi ve İşe senin eğer çalışma olacak okulu araştırın. Sen okul ilçe web sitesinde bu pek çok bilgi bulmak mümkün olacak. Ayrıca, okulda çalışmak herhangi öğretmenler, bölge veya çocukları okula herhangi velilere bir bağlantınız varsa, işin içine kendi iç görü isteyin. Eğer, akademisyenler ile ders dışı etkinlikler, spor, öğrenci profilleri ve müfredat vardır daha tanıdık, daha donanımlı Anlamlı soru sormak ve soruları mülakata nüanslı cevaplar vermek için olacak.

Bir Panel Mülakat Hazır Olmak:  Bir öğretim iş için mülakata zaman, farklı bileşenlerin çeşitli görüşme beklenebilir.

Sen okul müdür, idari personel, diğer öğretmen ve velilerimize içerebilir bir panel ile görüşme gerekebilir. Bazı durumlarda, bu iş için resmi bir görüşmeye geçmeden önce başvuru eleme görevini yapan bir arama komitesi ile bir görüşme gerekebilir.

Mini-ders vermek hazırlayın:  ya görüşmeden sonra ayrıca görüşme sırasında öğrenciler gibi davranarak öğrenciler veya öğretmenler bir grup, bir mini ders istenebilir önce.

Eğer size mülakat tarihi ve saati düzenlenmesi zaman açıkça büyük olasılıkla, e-posta veya telefon üzerinden belirtilmelidir her röportajda, hazırlanmak gerekir tam olarak bilmek emin olun.

En iyi izlenimi yaratmak için nasıl

Eğer görüşmeci için herhangi bir sorunuz varsa Genellikle bir görüşmenin sonunda, sorulur. Eğer görüşmeyi olmak ve bazı iyi düşünülmüş soru sorma şansına sahip zamandır.

öğretim işleri için bir röportaj sırasında sormak iyi soruların listesini inceleyin. Pozisyon için istekliliğinizi ve rol, okul veya bölge hakkında daha fazla bilgi edinmek ilgi göstermek amacıyla sorularla hazırlıklı gelmek önemlidir.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *