Yüksek Ödenmesi Jobs Kurşun Profesyonel Dereceleri

Posted on

Yüksek Ödenmesi Jobs Kurşun Profesyonel Dereceleri

Eğer bir yüksek ödeme iş için hazırlayacak bir diploma programına arıyorsunuz? Profesyonel bir derece elde düşünün. ayrıca birinci profesyonel derece olarak bilinen profesyonel derece, belirli bir kariyer için hazırlar bir derecesidir. Profesyonel derece en yaygın örnekleridir hukuk derece (JDs) ve tıbbi derece (MDs) bulunmaktadır. Ancak, birçok başkaları da vardır.

Dışarısı ne derece programları bilmek yararlıdır ve iyi ücretli pozisyonlarda yol yaşının yükseltilmesi. Bu sizin ilgi ve ihtiyaçlarına uyan bir programı seçmenize yardımcı olabilir.

Akademik Dereceler vs Profesyonel Dereceleri

ABD Eğitim Bakanlığı aşağıdaki kriterlerin tümünü karşılayan biri olarak profesyonel derecede tanımlar:

  • Sen (siz de pratik bir lisans sınavına gerekebilir) meslekte uygulamaya derecesini tamamlamalısınız
  • Programı girmeden önce üniversitede en az iki yıl tamamlamalısınız
  • Program (artı herhangi bir önceki kolej deneyimi) En az altı yıl sürmeli

Profesyonel bir derece diğer önemli kalitesi belirli bir işi gerçekleştirmek için bilmeniz gerekenler öğretir olmasıdır. (örneğin, bir nihai kapak taşı veya kağıt gibi) bazı akademik araştırma yapmak gerekebilir ancak program, mesleği hakkında pratik dersler odaklanır. Bu genellikle staj gibi gerçek yaşam deneyimleri içermektedir.

Bu tür araştırma ve diğer bilimsel çalışmaları odaklanan Felsefe Doktoru (Ph.D.) gibi akademik bir derece farklıdır. akademik derece de pratik öğrenme değinirken, bu onların odak noktası değildir.

Profesyonel Lisans Programı seçilmesi için ipuçları

İstediğiniz iş hakkında dikkatlice düşünün. Çoğu profesyonel derece belirli bir iş için hazırlar. Bu nedenle, uygulama ve profesyonel lisans programına katılmadan önce bu kariyer yolu takip etmek istediğinizden emin olun. İş ilk alanda insanları gölgeleme ya endüstride staj düşünün. Bu, bir derece elde uzun ve pahalı bir süreç geçmesi istiyorsanız karar vermenize yardımcı olacaktır.

Maliyetini düşünün. Çoğu profesyonel derece programları iki ila dört yıl sürmesi ve pahalı olabilir. Eğer uygulamadan önce programın maliyeti hakkında düşünmek emin olun. Varsa mali yardım için başvuruda düşünün. Eğer umarım okuldan sonra ilk işten kazanılan para ile herhangi bir kredi ödemek mümkün olacak olsa da, sen geri ödeyemez borçları ile rüzgar olmadığından emin olmak istiyorum.

Program ve okul itibar göz atın. Eğer başvurusunda herhangi bir programa itibarı içine dikkatle bakın. Programın doğrudan dışarı işe mezunları sayısına ilişkin bilgi için kabul ofisiyle sor. Lisans sınavını geçer öğrencilerin yüzde kaçının sor. Mümkünse, daha fazla bilgi almak için bazı eski öğrencilerle konuşun. Eğer sizin istediğiniz işi alacak iyi bir program üzerinde zaman ve para harcamak emin olun.

Ortak lisans programlarına içine bakın. Eğer üniversitelere başvuran ve mezun olduktan sonra Devam etmek istediğiniz hangi meslekte biliyor ise, bir ortak lisans programına başvuran düşünün. Bazı üniversiteler öğrencilere lisans ve profesyonel master derecesi aynı anda tamamlamak beş yıllık programlar sunuyoruz. Bu üniversiteden sonra ayrı bir enstitü için geçerli zamandan tasarruf olur ve tipik bir iki yıllık master derecesi daha hızlı olacaktır. İstediğiniz kariyer yolunun oldukça eminseniz Ancak, sadece bunu.

Daha yüksek İşleri ödenmesi Kurşun Dereceler

Aşağıda en karlı kariyer yol profesyonel derece bazılarının bir listesidir. Tabii ki, sadece kariyer ilgi ve ihtiyaçlarına uyan bir lisans programı seçmek gerektiğini unutmayın. Ancak, bu liste değerli lisansüstü okul programlarının düşünmeye başlamak için yararlı bir yerdir.

Tüm maaş bilgileri İşçi İstatistikleri İş Outlook Handbook of Bürosu verilerine dayanmaktadır.

1. Tıp Doktoru (MD)
bir doktora olmak istiyorsanız, genellikle Tıp bir doktor kazanmak zorundayız. Tıp fakültesi programları dört yıl sürmesi ve hastane ve doktor ofislerinde çalışan pratik deneyim içerir. Tıp fakültesini tamamlamak ve İnsanlar doktorlar arasında değişen çok yüksek maaşlar kazanabilirsiniz haline $ 228.441 genel pediatri bir iş için $ 441.185 Anesteziyolojideki bir iş için.

Tıpta ilgilenen kişiler aynı zamanda gelecekteki doktorlar için başka programdır Kemik Hastalıkları Tıp derecesi (DO), bir doktor düşünebilirsiniz.

2. Diş Hekimliği (DDS veya DMD) Doktor
tıp okulunda olduğu gibi, diş okul programları genellikle son dört yıldır. Ancak, genel bir diş hekimi olmanın bir iyi ücretli kariyer: diş hekimi ortalama kazanç $ 158.120 yılda. Diş hekimi işlerin sayısı da ulusal ortalamanın çok daha hızlıdır önümüzdeki on yıl kadar, yüzde 19 oranında artması beklenmektedir.

Doktor pedikürcülük (DPM, DP, Pod.D.) 3.
bir podiatrist ayak bileği ve alt bacak problemleri olan hastalar için özen. Onlar değerlendirmek ve sorunları teşhis, tedavi sağlamak ve ayak ve ayak bileği ameliyatları gerçekleştirmek.

Bir Podiatrist olabilmek için, Podiatric Tıp programının dört yıllık Doktor tamamlamalısınız. derslerin birçoğu Kemik Hastalıkları Tıp programının bir tıp doktoru veya Doktor alacağını benzemektedir.

Podiatristler ortalama kazanç $ 127.740 yılda ve ulusal ortalamasından daha hızlı yüzde 10, iş büyüme görülmektedir.

4. Doktor Eczacılık (Pharm.D.)
Eczacılar hastalara ilaç dağıtmak ve bu ilaçlar hakkında bilgi verir. Onlar da sağlık taraması yapmak ve aşı sağlayabilir.

Bir eczacı olabilmek için, eczanede dört yıllık profesyonel derecede tamamlamalıdır ve lisanslı olması (iki sınavı gerektiren ödemeler.). Ancak, çoğu zaman büyük ödeme vardır: eczacılar için ortalama maaş ise $ 124.170 yılda.

5. Hukuk Lisans (JD)
avukat olmak ister misiniz? Çoğu eyalette Avukatlar hukuk firmalarında kurs ve gerçek dünya deneyimi içeren üç yıllık hukuk diplomasını, tamamlamanız gerekir. Onlar da belli bir durumda çalışabilmek için bir “bar sınav” olarak adlandırılan bir devlet lisanslama sınavı geçmek zorundayız.

Avukatlar ortalama kazanç $ 119.250 yılda.

Hemşirelik Bilim 6. Usta (MSN)
Sen bir hemşire (RN) olarak çalışabilir bir ortak en ya lisans (veya bir mesleki eğitim programından diploma). Eğer bir hemşire uygulayıcısı olmak istiyorsanız Ancak, (gelişmiş bir uygulama hemşire kayıtlı veya APRN olarak da bilinir), sen Hemşirelik Bilim azından yüksek lisans gerekir. Bu genellikle pratik öğrenme ve ders içerir iki yıllık bir programdır.

APRNs ayrıca Hemşirelik Uygulamaları (DNP) derecesi bir doktor kazanmak için devam edebilir. Ne olursa olsun kazanmak ne dereceye Ancak, ulusal bir sertifika sınavı geçmek gerekir.

Ulusal ortalamanın çok daha hızlı – Hemşire uygulayıcı işler yüzde 31 oranında büyüyor. APRNs yıllık ortalama maaş alabilir $ 110.930 .

7. Optometri (OD) Doktor
bir göz doktoru hastaların gözlerini, teşhis inceler ve görsel problemleri tedavi eder ve gözlük ve lensler belirler. Optometristler genellikle dört yıl sürer Optometri programının bir doktor tamamlamalıdır ve sonra bir devlet lisans sınavı geçmek zorundadır.

Okuldan sonra, optometristlerin ortalama maaş alabilir $ 110.300 yılda. Ayrıca birçok iş fırsatları bulmak için bekleyebilirsiniz: iş sayısı önümüzdeki on yıl içinde yüzde 18 oranında artması beklenmektedir.

Sağlık İdaresi (MHA) 8. Ana
sağlık yönetiminde Birçok kişi, yönetici olmak sağlık idaresi (MHA) ‘de yüksek lisans almak isteyen özellikle de. Bu programlar genellikle iki ila üç yıl sürmesi ve pratik idari deneyimi bulunmaktadır.

Bir MHA ile insanlar farklı işlerin bir dizi olması devam ederken, ortak bir pozisyon sağlık hizmetleri yöneticisidir. Sağlık hizmetleri müdürleri planı, koordine ve doğrudan tıbbi ve sağlık hizmetleri (aynı zamanda sağlık yöneticileri veya sağlık yöneticileri olarak bilinir).

Sağlık hizmetleri müdürleri ortalama maaş $ 98.350 ve önümüzdeki on yıl içinde yüzde 20 iş büyüme görmek bekleniyor.

9. Veterinerlik Doktor (DVM, VMD)
Eğer hayvanlar için bakım seviyorum ve bir veteriner olmak istiyorsanız, Veterinerlik derecesi bir doktor kazanmak zorunda kalacaktır. Bu derslik, laboratuar ve kliniklerde zaman içeren dört yıllık bir programdır.

Veteriner işleri ulusal ortalamanın çok daha hızlı artıyor ve veterinerler ortalama maaş alabilir $ 90.420.

İşletme (MBA) 10. Usta
İşletme derecesi bir Usta tipik iş işleri çeşitli için hazırlar iki yıllık derecesidir. Bu işler finansal analist gelen (ortalama maaş ile değişebilir $ 82.450 (bir maaş ile mali yöneticisine) $ 125.080 ). İşinde birçok iş daha hızlı ulusal ortalamanın oranlarda büyüyor.

İlgili bir derece idare ve kamu işleri odaklanır Kamu Yönetimi, bir Master. Öğrenciler (ayrıca ortalama maaş olan bir yönetim danışmanı olarak bilinen bu tür yönetim analisti olarak özel sektör işlerde siyasi ofis veya iş için çalıştırmak için gidebilirsiniz $ 82.450 ).

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *