Özgeçmiş için İş Açıklamaları yazın

Posted on

 Özgeçmiş için İş Açıklamaları yazın


Eğer iş tanımları düşündüğümüzde, muhtemelen işverenler tarafından yayınlanan iş ilanlarının düşünüyorum. Ama en önemli görev tanımları özgeçmişinizi geçmiş pozisyonları tarif ettiğiniz zaman, kendi oluşturduğunuz olanlar olabilir.

İş tanımları Eğer tuttum pozisyonlarda başarıların çok muhtemel işverenlere göstermektedir. Onlar da sizin deneyim ve beceri bir özetini sunar.

Eğer yardımcı olacaktır tuttu her iş için açıklamaları iyi yazılmış özgeçmişin fark etti ve görüşmeler için seçilmiş olsun. dikkat çekici iş tanımları yazmak için en iyi yolu nedir?

öz geçmişine iş tanımları eklemeye başlamadan önce, işlerinin her birinde başarıları bir listesini yapmak isteyebilirsiniz. Bu Özgeçmişinizi yazmak için hazırlayacaktır.

Beceri ve Başarıları odaklanın

Bir iş tanımını yazdım sonra, açıklama daha özlü hale getirmenin yollarını ararlar. Etkili darbe ifadeleri oluşturmak için bir çaba. Sadece yeterli ayrıntı sağlayan Vurgu beceri ve başarıları, sizin binayı destekleyecek. zamir ve makaleleri düzenlemek için deneyin. fiillerle ifadeler veya cümleler başlayın. “Başlatılan” ve “denetimli” gibi güçlü kelimeler-devam ettirme işlemi kelimeleri seçin güçlüdür ve Ekibiniz üzerinde etkisi yaptık olduğunu göstermektedir.

aranabilir bilgisayar veritabanları bunları taramak kuruluşlara özgeçmişlerini göndererek olacaksa, mümkün olduğunca çok sayıda sanayi ve işe özel “anahtar kelimeler” yer alır. Potansiyel adaylar için veritabanlarını ararken, işveren anahtar kelimeler üzerinde “hit” en büyük sayı ile özgeçmişlerini ararlar.

Anahtar kelimeler, spesifik olun en etkili anahtar kelimeleri kullanmak mümkün olduğunca çok kullanın ve Özgeçmişinizin serpebilirsiniz için en sık isimler, örneğin “müşteri hizmetleri” veya “bilgisayar becerileri.” Dir.

Sen içer Ne Hakkında Seçici olun

Özgeçmişiniz tüm iş geçmişi değildir ve her rol için her görevi dahil etmek gerekmez. Potansiyel işveren yerime koyarak en alakalı bilgileri belirleyin: Bu bilgiler değerli aday mülakata olan işveren ikna yardımcı olacak mı?

Sen şimdiye kadar her sorumluluğu dahil etmek gerekmez. Birlikte Grup benzer görevler. Örneğin, daha doğrusu iki kurşun noktalarında “müşteri e-postalara yanıt verdi” “Cevaplanan telefonlar” ve listeleme yerine, birleştirebilir ve, “telefon, e-posta yoluyla Çözülmüş müşteri sorunlarını ve sohbetlerini.”

İş Tanımı bilgiler öncelik

Sonra, her açıklamasında verdiğiniz bilgileri öncelik düşünüyorum. İlk potansiyel işverenlere büyük ilgilendiren Mevcut detaylar. Örneğin, iç tasarım iş aramayan adayı düşünün.

özgeçmiş adayın zaman yüzde 75’i satış katta harcandı ve yüzde 25 pencere ve zemin görüntüler tasarımı harcanan edildiği bir perakende deneyimi yansıtabilir. Öncelik, işveren alakaya göre belirlenir, pencere ve zemin ekranların tasarım, satış öncesi listelenmiş gerektiğini belirler.

NUMUNE

Satış Asistanı

Associate , Perakende ABD, New York, NY Ekim 20XX – Günümüz

  • Birincil odak noktası olarak rengi kullanan tüm büyük pencereler tasarlanmıştır.
  • Yavaş küçük öğeler taşımak için ilgi çekici noktası alım görüntüler düzenlendi; Yüzde 30 oranında bu öğelerin satışlarını artırdı.
  • Organize zemin görüntüler alanını maksimize etmek ve en yeni mal dikkat çekmek.
  • müşterilere hizmet güçlü kişilerarası ve iletişim becerileri Kullanılan; İki kez ay ödülü çalışanı aldı.

Sonuç: iş tanımında onları ilk listeleyerek iş için en uygun niteliklere vurgulayın.

Kişisel Başarılar ölçmek

Eğer (sayılar, dolar işareti, yüzdeler tüm Çalışmanız için yardımcı olabilir) olabilir olduğunca çok bilgi niceliğini. okur bir mermi noktası “yüzde 35 yıldan yıl trafik Büyüdü” daha etkileyici-ve bilgilendirici-daha basitçe okur biri olan “Geliştirilmiş trafik.”

Neredeyse tüm açıklama, herhangi bir iş için, sayıların kullanımı yoluyla güçlendirilebilir. Bir garson bilgi ile başlayabilir “müşteri siparişlerini aldı ve yiyecek verdi.” Ama, diyerek nicel bir açıklaması “lüks bir 100 kişilik restoranda servis müşterileri,” çok fazla açıklayıcı bilgi verir.

NUMUNE

Bayan garson

Garson, Maxill Restaurant, New York, NY
Ocak 20XX – Günümüz

  • lüks 100 koltuklu güzel yemek işyerinde patronları için yemek hizmeti sağlanmıştır.
  • Sunulan yemekler, masalar temizlenir beş tablolar izlenen ve en fazla 30 müşterilerine olağanüstü müşteri hizmeti sağladı.
  • POS sisteminin, misafir hizmetleri ve lokanta politikaları ve prosedürleri hakkında Eğitimli yeni waitstaff.

Sonuç: numarası gibi İşverenler. O kelimeleri okumak için olandan işaret ve semboller bakmak için çok daha kolaydır.

Sorumluluklar Üzeri Başarılar vurgulayın

Çalışanlar Eğer pozisyonda gerekli işi yapmak için gerekli deneyime sahip bilmek için çok önemli. Yine de, birçok aday bu ilgili deneyime sahip olacaktır. öne için, katma değer nasıl vurgulamak. yerine sorumluluklar yerine, başarıları odaklanın.

Yukarıda görüldüğü gibi bu özgeçmişinizi içinde başarılarınızı vurgulayarak söz konusu olduğunda, numaralar arkadaş olabilir. Bunun yanı sıra, bağlam sağlar. Örneğin, “azalan satışların birkaç yıl sonra yüzde 5 arttı gelir.” diyebilir Ya da, daha doğrusu demekten daha “telefon görüşmeleri Yanıtlanmış ve müşteri endişeleri ele,” siz “, saatte yaklaşık 10 çağrıları cevaplama Çözülmüş müşteri kaygılarını, söyleyebiliriz. Oldu go-kişiye takımda zorlu telefon görüşmeleri ve en zorlu mücadele için şikayetler.”

Eğer pozisyon için iyi bir maç olacağını neden gösteri işverenleri yardımcı olabilir ayrıntıları ve bağlam ilave kısa açıklamalar tutmak önemlidir ederken.

NUMUNE

Müşteri servisi

Müşteri Hizmetleri Ön, ABD Şirketi, Mart 20XX – Ağustos 20XX

  • haftada yaklaşık 300 cevaplama, verimli ve süratle müşteri kaygılarını çözüldü.
  • doğruluk, hız, hacim, sorunların çözümü ve müşteri memnuniyeti için çağrı performans hedeflerinin yüzde 100 verimli şekilde kullanmak.
  • Mükemmel tutum ve örnek müşteri hizmetleri becerileri işçi-of-the-ay dört kez aday.

Sonuç: İşverenler sizi başarılı bilmek istiyorum. Kolay onları sayı ve yüzdeler kullanılarak yaptığına bakın kolaylaştırın.

İşler Ses Daha İyi olun

işlerinizi süper etkileyici sesi olmak için özgeçmiş görev tanımları kadar caz kolay yolu vardır. Bir kaç basit burada ince ayarlar ve özgeçmişin çok daha iyi orada yapabilirsiniz.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *