Stratejik Planlama ile Sağ Stajı’nı Bulma

Posted on

Stratejik Planlama ile Sağ Stajı'nı Bulma

yaz boyunca ücretli bir staj alınıyor birçok üniversite öğrencilerinin hayalidir, ancak bu, doğru bir yaklaşım bazı şebekeye katılım ve erken arama başlatın eğer sadece hüsnükuruntu olmak zorunda değildir.

ücretli staj ek olarak, size staj fon yolları (kolej kariyeri hizmetleri ofisi kontrol, çeşitli kuruluşlar ve vakıflar) içine bakmak isteyebilirsiniz. Bazı öğrenciler part-time iş ile stajlarını tamamlamak suretiyle kendi ilgi alanında ödenmemiş bir staj yapabilir.

İyi Staj tanımlama

İyi, başarılı stajlar genellikle aşağıdaki gibi avantajları sunar:

 1. Gerekli temel bilgi ve becerileri (Ya staj şirkette veya rakiplerinin biri tarafından) tam zamanlı bir iş için işe almak öğretir
 2. olumlu Özgeçmişinizi artıracaktır deneyimleri sunar
 3. gelecekteki iş arama size yardımcı olabilir profesyonel ağ kişileri geliştirmek yardımcı olur

Gerçek, katma deneyim elde edeceğiniz yerlere hedef sektöründe şirketlerin değerli staj teklif vereceğini anlamak için akademik danışmanları, okul kariyer danışmanları ve profesörler ile konuşun.

Staj için maden

En iyi staj bazıları zenginleştirilmesi sonucunda indi edilir. Bu sizin için çalışmak istediğiniz şirketlere veya kuruluşlar belirlenmesi ve bir takım nedenlerden etrafında iyi Stajlarda yol açabilir ki onları doğrudan temas anlama gelir:

 • aslında onların staj reklamını yapmayan şirketlerin tespit ederek, ayrıca staj kartını çevrimiçi bulunan diğer adaylar binlerce rekabet önleyecektir.
 • doğrudan bir şirket ile iletişim kurarken, sık sık aradığınız ve staj içerir neyin neden giriş sahibi olmak izin verilebilir deneyimi türü yaratmak için bir fırsat olacaktır.

Küçük şehir ve kasabalardan öğrenciler için, zenginleştirilmesi genellikle potansiyel staj bulmak için tek yoldur. Bu hayallerinizdeki staj yakalama şansınızı artırmak için bazı basit stratejileri takip etmek önemlidir. Tabii ki, meslek alanı veya sanayi ücretli staj mevcut olup olmadığını, büyük ölçüde belirleyecektir devam ediyor.

Hatta zenginleştirilmesi ile öğrenciler ücretli staj karaya mümkün olacak hiçbir garantisi yoktur. İşverenler staj arayan öğrenci sayısında önemli bir artış gördük. Bu artışın bir kısmı daha fazla öğrenci işveren gelecek tam zamanlı işler için işe almak gerekli ilgili deneyimi olan öğrenciler arıyoruz fark gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

yaşlılar (ve post-mezunları) bir dizi de staj bulma ilgilenen diğer nedeni şu anda kendi ilgi alanında bir iş bulamıyor olmasıdır.

dört milyondan üniversite mezunlarının özgeçmişlerini analiz bir 2018 çalışmada, sonuçları yeni mezunların yüzde 40’ından fazlası bir üniversite derecesi gerektirmeyen giriş seviyesi işler almıştı ve beş öğrenci arasından biri hala olmayan çalışma olduğunu gösterdi derece-gerektiren 10 yıl işlerini later.Employers giderek zor hale gelmiştir ve bunlar üniversite mezunları, belirli beceri setleri ve adayların staj sırasında veya başka yollarla edindikleri deneyimi olan gemide gelmesini bekliyoruz.

Ücretli Staj ve Programlar

Kolejler ve İşverenler Ulusal Birliği (NACE) ‘nın 2019 Staj & Co-op Raporu göre, stajyer için ortalama saat ücreti onlar uyabilecek olmadığını görmek için 2019 Birçok şirket onları önizleme bir yolu olarak stajyerleri işe de $ 19.05 olduğunu tam zamanlı çalışanı ve intern yaklaşık yüzde 56 olarak tam zamanlı alınanlara dönüştürülmüştür. işverenler için iyi haber tam zamanlı işçi olarak işe alındı ​​stajyerlerin yüzde 70’ten fazlası bir yıl sonra şirketteki hala olmasıdır.

İster potansiyel işverenlere ücretli veya ücretsiz staj an meselesi olabilir. NACE 2019 araştırmaya göre, ücretli staj çalışmış 2019 mezunlarının 66,4 oranında en az bir iş teklifi aldı. Bu ödenmemiş stajerlerimden sadece yüzde 43,7 oranında en az bir iş teklifi aldıktan ile tezat oluşturmaktadır.

Eğer iyi para staj arıyorsanız, size teknoloji sektöründe şirketleri ile iyi şans olacak. en yüksek getiriyi sağlayan staj Glassdoor.com yıllık araştırması 2019 yılında, Facebook ayda 8000 $ az stajyere de en yüksek maaş ödüyor gösterir, ve Amazon $ 7725 de ikinci. listesinde üst Diğer şirketler Google, Microsoft, Bloomberg Sermaye One ve Apple arasındadır.

Ayrıca bir görüşme ve özgeçmiş koçluk, garantili yerleştirme, yerli veya uluslararası yerlerde bir seçenek içeren bir staj programına katılmak üzere bir ücret ödeyebilirsiniz. peşin ücretleri genellikle pahalı ve programa katılmak için gerekli olmasına rağmen bu staj programlarının bazıları da mükemmel maaşları sunuyoruz.

Genel olarak, ücretler programları konusunda dikkatli olmak öder ama onların staj için bir ücret ödeme yapabiliyor sağ öğrenci için, bazı mükemmel fırsatlar belirli sektörler ve meslek alanlarında var ve size uyan şirketler aracılığıyla bunları bulabilirsiniz belirli özelliklere göre staj imkanı.

Ödediğiniz ücret ders bir tür olarak kabul edilir ve program programının bir dönem-yurtdışında tipini andırmaktadır. Şehir ve size staj istediğiniz sanayi ve en kaliteli staj şirket garanti yerleşimi seçin.

NOT:

 1. IES Abroad ( Yurt IES ) 1950 Bugün Viyana’da, Avusturya’da yurtdışında eğitim öğrenci ilk grup getirerek, 60 yıldır civarında olmuştur, şirket tam zamanlı yaz yerleştirilmesi için yurt dışında staj sunmaktadır tam zamanlı dönem staj veya yarı zamanlı programlar. Bu stajlar ilgi sektöründe garantili yerleştirme ile gelen karşın, ödenmemiş bulunmaktadır. Bazı programlar Program ücretleri, oda ve yemek masraflarını karşılamak için mali yardım veya burs için uygun olabilir.
 2. Kariyer Rüya öğrencilerin üniversite ve lise hem seviyelerde rekabetçi staj sunarak akademik deneyimini artırmaya yardımcı olmak için Şubat 2000 yılında kurulmuştur. Şirket yaklaşık 5.000 farklı işveren ile çalışan, dünya genelinde 11 şehirde faaliyet ve kariyer hedeflerini geliştirmek isteyen 17.000’den fazla öğrenciye hizmet vermiştir.
 3. Bir başka benzer şirket Staj Washington Merkezi üniversite düzeyindeki öğrencileri ve genç profesyoneller için sürükleyici staj ve seminerler sağlayan bağımsız, kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Şirket, ABD’deki faaliyet ve 25 diğer ülkelerde ofisleri bulunmaktadır. Öğrencilerin diğerleri arasında hukuk, tıp, gazetecilik, iş ve siyaset, gibi alanlarda bir çok çeşitli, kamu, özel ve kar amacı gütmeyen sektörlerde staj bulmanıza yardımcı olur.

Öğrenci için Yararlı İpuçları

Bazı istatistik staj dahil iş olanakları, yüzde 80’ine kadar, reklamı asla ve bunun yerine, kişisel ağlar ve tavsiyeleri ile dolu olsun söylüyorlar. Bu hedef endüstrisi veya staj çeşit bağlantı kurma olabilir herkesin konuşmaya öder. Ayrıca potansiyel staj yol açar ortaya çıkarmak için başka adımlar atabilirsiniz:

 1. aile, arkadaşlar, tanıdıklar, önceki işveren, öğretim üyeleri ve kolej mezunları ile Ağ şu yapmak istediğiniz işin türünü uygulayan insanları arayıp bulmak için. Hedef sektöründe komşular iyi bağlantıları varsa Sen sorana kadar Ailen biliyor kim olduğunu veya hiçbir zaman.
 2. Gönüllü deneyimleri ve part-time işler genellikle mezuniyetten sonra tam zamanlı işlerde dönüşebilir.
 3. Online stajlarına maden yaparken web siteleri aracılığıyla işverenlere ulaşmak ya da araştırma kuruluşları size kapak mektubu veya tanıtım e-postada bu bilgileri içerebilir böylece.
 4. hangi başvuruda için organizasyon ve pozisyon odaklanmak iyi hazırlanmış, hedeflenmiş özgeçmiş ve kapak mektubu oluşturun. sadece bir yazım hatası çalışan dışına koyabilirsiniz unutmayın.
 5. senin görüşmeler yapın ve takip e-posta veya telefon aracılığıyla işverenlerle tarihleri ​​ayarlamak için metodik süreç var. görüşme sürecinde teşekkür notları önemini unutmayın. Çoğu kez öğrenciler bir haşere ediliyor ama birçok şirket motive öğrenci ölçme yanı sıra gerçekten gelip kendi özel şirket için çalışmak isteyen biri olarak bu davranışı bakın hissediyorum.
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *