Bir İşlevsel Özgeçmiş nedir?

Posted on

Bir İşlevsel Özgeçmiş nedir?

Ne fonksiyonel özgeçmiş, ve ne zaman iş başvurusunda birini kullanmak gerekir? İşlevsel bir özgeçmiş yerine kendi kronolojik çalışma geçmişine daha beceri ve deneyim odaklanır. Genellikle kimin iş geçmişi doğrudan iş ile ilgili değil onların iş geçmişi, ya da boşluklar var değişen kariyer iş arayanlar tarafından kullanılır. Bu şekilde, belirli beceri ve yetenekleri iş arayan kişinin yeteneklerini vurgulamak için vurgulanıyor.

Bu her işin kısa açıklamalarıyla ters iş tecrübesi bir zaman çizelgesi görüntüler geleneksel kronolojik özgeçmiş farklıdır. Sonuç olarak, odak iş pozisyonları ve başvuru sahip gerçek becerileri geçen zamanın miktarından kaydırılır.

Sizin için bir Fonksiyonel Devam sağ mı? 

onların özgeçmiş oluşturma geldiğinde İş arayanlar çok sayıda seçeneğe sahip. fonksiyonel özgeçmiş tarihleri ​​üzerinden becerilere odaklanır olduğundan, işler arasında boşluklar var adaylar için idealdir, erken aşamalarında bulunan (veya sadece staj tabanlı deneyime sahip) veya bir kariyer geçiş yapıyoruz.

İşlevsel bir özgeçmiş daha az yaygın olarak en son düzenlenen pozisyon ile başlayan bir adayın iş geçmişi listeleyen kronolojik özgeçmiş, daha kullanılır. Eğer, fonksiyonel özgeçmiş kullanmak için bir sebep var kronolojik bir tercih yoksa öylesine İşverenler ve görüşmecilerimize bu formatı tercih ederim. Bir diğer seçenek her iki dünyanın en iyisini sunar kombinasyon özgeçmiş vardır. Bir kombinasyon özgeçmiş günü, yeteneklerinizi ilk vurgulanır ve sonra çalışma tarih tarafından izledi.

Bir Fonksiyonel Devam Yazma için ipuçları

Bir özgeçmiş özeti düşünün. İşle alakalı olmasından sahip becerilere odaklanır Özgeçmişinizi başında bir özgeçmiş özeti eklemeyi düşünün. Bu işverenin ilk bakışta sizi (ve özgeçmişini) gördüğü şekilde şekillendirmek için harika bir yoldur.

Temaya göre düzenleyin. Fonksiyonel özgeçmiş yazarken, basitçe ters kronolojik sırayla işlerinizi listeleme yerine, temalar tarafından özgeçmişinizi düzenleyin. Bu temalar özgeçmiş (örneğin, “İşe Deneyim” ve “Müşteri Hizmetleri Tecrübe”) listelenen beceri veya nitelikleri olabilir. Birlikte yeteneklerinizi gruplandırarak, işveren daha kolay size iş geçmişi az yıldız (ya da eldeki iş için daha az ilişkili) olsa bile, iş için doğru becerilere sahip olduğunu görebilirsiniz.

Anahtar kelimeler kullanın. Özgeçmişinizi iş açıklamasından anahtar kelimeler kullanmaya dikkat edin. Eğer alt başlık için başlıklar olarak bu anahtar kelimeler kullanabilir veya daha ayrıntılı olarak yeteneklerinizi ve başarıları açıklamak madde işaretli listelerde olabilir. Bu işveren yeteneklerin iş gereksinimlerine iyi eşleştiğini görmenize yardımcı olacaktır.

İlgili projeler bahsedin. Kişisel veya mesleki – – işle ilgili de herhangi projeleri eklemeyi unutmayın. Projeler geliştirilmesi ve görevleri tamamlayarak başarınızı göstermektedir.

Yine istihdam geçmişini içerir. Ne olursa olsun, büyük olasılıkla hala istihdam geçmişin dahil edilmesi gerekecektir. İşveren yeteneklerinizi ziyade iş geçmişi daha fazla odaklanmak böylece, özgeçmişinizi altındaki bu ekleyin.

Güçlü bir kapak mektup yazın. Özgeçmişinizi ile gitmek için güçlü bir kapak mektup ekleyin. Size pozisyon için güçlü bir aday yapıyor beceri ve sahip yeteneklerine genişletmek için bu mektubu kullanın. Bu sizin çalışma geçmişi hakkında işveren aklınıza gelebilecek tüm endişeleri azaltmaya yardımcı olacaktır.

Fonksiyonel Devam örnek

Bu fonksiyonel özgeçmişinizi bir örneğidir.

Başvuru
321 Jackson Street
San Jose, CA 55555
(123) 456-7890
the.applicant@email.com

flebotomist

Kan bankacılığı bakım ortamında başarılı sicili

Sonuçlar odaklı yönetim becerileri, kalite güvencesi, program geliştirme, eğitim ve müşteri hizmetleri ile mesleki uygulamalı, yüksek enerjili.

Anahtar beceriler şunlardır:

 • Kan bankacılığı
 • Kalite güvencesi
 • AABB akreditasyon
 • FDA cGMP ile Uyumlu

PROFESYONEL BAŞARILAR

EĞİTİM

 • Kuzey Kaliforniya kan merkezleri için 2016-2018 den eğitim projelerini kolaylaştırdı.

kan alma

 • Yardımlı ekip veni-delikler, donör reaksiyon bakım üyeleri ve kendi kendine yeten kan mobil ünitesi (SCU) atanmış ise kan hizmetleri düzenlemeler belgeler (BSD) yöneterek görevlerini uzatmak için lisanslı personelin sağlanmasını.

UYMA

 • Tıbbi bir ortamda dayatılan devlet düzenleyici gereksinimlere ile ilgili olarak eğitim hesap günlük operasyonel inceleme / kalite kontrol sağlanmıştır.

PROGRAM YÖNETİMİ VE DENETİMİ

 • Başarıyla önce Flebotomi bir kariyer için Bay Area bulunan altı AT & T Broadband sistemleri için sözleşme destek denetimli. Yönetilen zamanlama, kalite kontrol, bordro, özel projeler ve değerlendirmeler uygun uç-of-line ve sınır sinyali sağlamak.
 • Azaltılmış işten ayrılma, saha çalışanları, gelişmiş çalışan görünüm için iki yönlü iletişim tanıtıldı ve çalışan (sağlık) faydaları genişlemesini öncülük etti.

TEKNOLOJİ

 • yerinde veya uzaktan yayın en ya AT & T telefon ve şikayetlere ilişkin olarak ABC-bağlı TV istasyonları için temas ve iletişim sorunları teşhis Baş noktası.

EĞİTİM & REFERANSLARIMIZ

San Jose State University , San Jose, Kaliforniya.

 • 2014 EKG-Phlebotomy Uygulamalı Bilimler Önlisans
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *