Veda Mektubu Meslektaşları veda

Posted on

Veda Mektubu Meslektaşları veda


Eğer işini bırakarak olduğunuzda, birlikte çalışmış meslektaşlarınıza bir veda mektubu göndermek için zaman ayırın. Bu, pek çok nedenden dolayı iyi bir fikirdir. İyi şartlarda bir iş bırakmak her zaman iyidir.

Birlikte çalıştığınız insanlar ağınızın önemli bir parçasıdır ve gelecekte olması yararlı kişiler olabilir. Örneğin, bu tür Aradığınız veya bir ağa da isteyebilirsiniz başkasına tanıtan eğer açar bazı iş teklif, bir referans ile sağlanması, bir şekilde kariyerinize size yardımcı olabiliriz.

Tüm bu nedenlerle birlikte veda basitçe yapmak kibar bir şeydir.

İpucu : Ne olursa olsun bırakarak için nedeniniz, bir tür ve profesyonel bir not bırakmak önemlidir.

Bir Veda Mektubu Yazımı için ipuçları

Bir veda mektubu yazma konusunda ipuçlarını inceleyin, söylemek ve ne zaman göndermek için ne değildir, içinde ne dahil etmek. Ayrıca, kendi harflerle ve e-posta mesajları için başlangıç ​​noktaları olarak kullanabilirsiniz örnekleri inceleyecek.

Ayrılmadan önce gönder. Ayrılmadan önce bir veya iki gün E-posta veya mektup gönder. Kendine ve iş arkadaşlarınızın veda için yeterli zaman vermek istiyorum. Eğer iş görevlerin çoğu bitirene kadar Ancak, mektubunuzu göndermeyin. Bu son gün veya saatlerinde veda odaklanmak sağlayacaktır.

Mektubunuzu kişiselleştirin. Bir kitle ileti göndermek yerine birey için harflere terzilik düşünün. Mümkünse, bir anekdot veya birlikte zamanında yansıtan diğer kişisel mesajı ekleyin ad ve her kişiyi Adres.

Not: Yalnızca çalıştığım kişilere mektup göndermek. Büyük bir şirkette çalışan Özellikle yaptığında (hepsi birlikte çalıştı sürece) herkese bir mesaj göndermek istemiyoruz.

Teşekkür ederim de.  Bu mektup sağlanan herhangi bir yardım veya rehberlik için şükranlarını ifade etmek için bir şans. Ayrıca size meslektaşları ile çalışmaktan memnun oldum ne kadar ifade olabilir.

İletişim bilgileri dahil edin. Ayrılmadan kez meslektaşları size ulaşabileceğimiz hakkında bilgi verin. E-posta adresi (non-iş e-posta) ve / veya telefon numarasını ekleyin. Ayrıca LinkedIn profil adresi içerebilir.

Pozitif tutun. Yine, mektubun hedefi eski arkadaşları ile bağlı kalmak için olduğu; Eğer kötü bir izlenim bırakmak istemiyoruz.

Kısa tut. Paragrafların bir çift fazla yaz. Teşekkür ederim diyerek ve iletişim bilgileri de dahil olmak ile birlikte, gelecek için planlar belirtmek isteriz. Ancak bunun ötesinde, kısa tutun ve isabetli.

LinkedIn’de bağlayın. Zaten yapmadıysanız, LinkedIn’de iş arkadaşlarınızla iletişim kurun. Bu sizden sonra aynı bağlı kalmanıza yardımcı olur.

Örnek bir mektup kullanın.  Eğer arkadaşları için kendi veda not yazmak amacıyla örnek bir veda mektubu veya e-posta mesajı kullanabilirsiniz. Ancak, belirli bir duruma uyacak şekilde mesajın ayrıntılarını değiştirmek emin olun.

Veda Mektubu Örnek

Sevgili John,

Sana ABC Corporation yerimi terk ediyorum bildirmek için bir dakikanızı almak istedi. Önümüzdeki ay XYZ Company’de yeni bir pozisyon başlıyor.

Benim burada görev süresini zevk, ve seninle çalışma fırsatı verildiği minnettarım. ABC Corporation sırasında zaman zaman beni sağladı destek, rehberlik ve cesaret için teşekkür ederiz.

Ben arkadaşlarımı ve şirket özleyeceğim olsa da, bu yeni meydan ve kariyerimde önemli yeni bir aşamaya başlamadan için sabırsızlanıyorum.

Lütfen kopmasın: benim kişisel e-posta adresine ulaşılabilir (samantha83@gmail2.com), LinkedIn (linkedin.com/samanthasterling) veya cep telefonu (555-555-2222) üzerine.

Tekrar teşekkürler her şey için. Herşeyin gönlünüzce olması dileğiyle.

Saygılarımla,

Samantha

E-posta Veda Mektubu Gönderme

Genellikle e-posta yoluyla mektup göndermek için iyi bir fikirdir. Bu meslektaşlarınız hızla iletisini sağlayacaktır. Bu aynı zamanda kolayca bireysel alıcı sığdırmak için her mesajı uyarlamak için yardımcı olacaktır.

İpucu : E-posta ile veda mesajı gönderirken, adınızı ve e-posta açılan alır etmesini sağlamak için mesajın konu satırında yazıyoruz nedeni sayılabilir.

Burada yazmak ne olabileceğini örnekler verilmiştir:

  • Konu:  Ad Soyad – Touch kalmak
  • Konu:  Ad Soyad Güncelleme
  • Konu:  Ad – Moving On
  • Konu:  Ad Güncelleme
  • Konu: Ad Soyad Gönderen Haberler

Numune Veda E-posta iletisi

Konu:  Tyrone Garrett – Güncelleme

Sevgili Linda,

Sana ayın sonunda emekli olduğumu size bildirmek için yazıyorum.

Ben bu yüzden bu son on yıldır burada çalışıyor keyif aldık. Sana yanında çalışmak şansı ettiği için minnettarım. Beraber takım projeler üzerinde çalışan her senin iyiliğini ve profesyonelliği asla unutmayacağım.

Eşim ve ben üç ayda Seattle hareketli olacak; ancak, koparmamak istiyoruz. Sen benim e-posta adresine (tgarrett@email.com) veya cep telefonu, 555-555-5555 beni ulaşabilir.

müthiş bir on yıl için tekrar teşekkür ederiz. Hepinize iyi dilek ve irtibatta kalmak istiyoruz.

İçtenlikle,

Tyrone

En iyi yol bir işyerinizden Move On

Veda vakti atın: ne olursa olsun hareket ediyoruz neden, iş yerinde destekledim herkese veda.

Kişisel İletişim Bilgileri paylaş: bunun kolay alıcı irtibatta kalmak için yapmak göndermek tüm yazışmalarda kişisel iletişim bilgilerini ekleyin.

Kısa tutun: Veda e-postalar uzun olması gerekmez. Paragrafların Birkaç bol olduğunu.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *