Europass Özgeçmiş Yazma İpuçları

Posted on

Europass Özgeçmiş Yazma İpuçları

Avrupa Birliği büyüdükçe, daha fazla standartlar yaşam kalitesini arttırmak amacıyla ve toplu olarak AB’de yaşayan ve çalışan vatandaşlar tüm eşit haklara sahip olacak belirli bir seviyeye getirmek için Avrupa Parlamentosu tarafından uygulanmaktadır.

Eğer okuyan veya sadece deneyim kazanmak isteyip istemediğinize AB üyesi ülkelerde, herhangi içinde bir pozisyon için başvurduğunuzda, en önemli konulardan biri sizin uzmanlık ve yetenekler açıkça potansiyel işverene anlaşılır yapmak mümkün olmaktır.

Europass nedir?

Karar No 2241/2004 / EC, Avrupa Parlamentosu ve Konsey aracılığıyla 15 Aralık 2004 tarihinde, Europass kurarak nitelik ve yeteneklerin için tek şeffaf çerçeve kabul etmiştir.

Europass  beş belgeden oluşur: Europass Özgeçmiş (CV), Europass Dil Pasaportu, Europass Sertifika Eki, Europass Diploma Eki ve Europass Hareketlilik belgesi. Diğer üç doldurulmuş ve yetkili kuruluşlar tarafından yayınlanır ise ilk iki biçimi Kendinle doldurabilirsiniz.

Kişisel Belgeler Oluşturma

Henüz bir CV yoksa, bir tane oluşturabilirsiniz Europass CV oluşturucu kullanarak çevrimiçi . Aynı sistemi kullanan bir kapak mektubu oluşturabilirsiniz. Zaten bir CV varsa, olabilir çevrimiçi ve düzenle yükleyin . Sen buluta kaydedin veya İşiniz bittiğinde ihraç etmek gerekir.

Bir oluşturmak için Europass sistemini kullanabilirsiniz Becerileri Pasaport ve Dil Pasaportu ve İncelemeye Sertifika Eki , Europass Hareketlilik ve Diploma Eki AB içinde iş başvurusunda gerekir.

Europass CV Yazma İpuçları

Europass CV oluşturma iş arayan sürecinin ilk ve en önemli adımdır. Eğer önce  yazmaya başlamak  Europass CV, bilmeniz gereken birkaç nokta vardır.

Europass CV potansiyel bir işveren ile ilk temas olduğunu ve Europass CV okuma ilk 10-15 saniye içinde işverenin dikkatini çekmek gerekir. Yani bir güvenceye tek yolu olduğunun  söz konusu iş için röportaj . Bunu yazmadan önce Ama, önemli adımlardan bir çift Unutmamanız gereken:

İnceleme örnekleri senden önce başlayın. Sen bulacaksınız AB’de her ülke için PDF örnekler çevrimiçi. Kendi CV oluşturmak için bir kılavuz olarak kullanın.

Deneyiminizi öne çıkarır, böylece beceri ve yetkinlikler akılcı ve anlaşılır olması gerekir.  Sununuzun madde olduğunu beri detaylara dikkat. Bu yazım hataları ve noktalama içerir.

Genel olarak, Europass CV kısa olmalıdır.  Genellikle deneyiminin yalnızca bir kaç yıl olan bir kişi için, iki sayfa fazlasıyla yeterli. Daha deneyimli profesyoneller için, ikiden fazla sayfaya sahip bir Europass CV yazabilirsiniz. Eğer bir yönetici pozisyonu için başvuruyorsanız, potansiyel gelecek işveren size bir yönetici maaş sunan düşünmelisiniz neden nedenlerden dahil daha detaylı olarak geçmiş deneyimini gösterir gerekecektir. Bu durumda, gerekli sayıda sayfa olarak Europass CV yazma.

Her zaman için başvurduğunuz pozisyonun iş tanımı için CV’nizi uyarlar. İşveren tarafından talep ediliyor size sahip potansiyel niteliklere vurgulamak için, hatta deneyin. O yalan öncesinde veya görüşme sırasında keşfedilebilir olarak, Özgeçmişinizde yalan söyleme.

Europass CV sizin yetenekleri ve uzmanlık sunmak standart mantıksal düzeni vardır. Sen tamamlamanız gerekir:

  • Kişisel bilgi
  • Çalışma Deneyim açıklama
  • Eğitim ve Öğretim açıklaması
  • Beceri ve Yeterlilikler açıklama

Kişisel Europass CV biçimlendirme

Bu Karar sayılı 2241/2004 / EC sayılı tarafından standardize edildiği gibi, Europass CV önerilen yazı ve düzene tutun. Emin düzeni doğru olduğunu yapmak için beyaz kağıt üzerine cv’nizi yazdırın.

CV’nizi içeriği ve özü onu okumanın 10-15 saniye içinde potansiyel işverene belirgin olması gerektiğini unutmayın. Bu nedenle, her zaman kısa cümleler kullanmalısınız. eğitim ve iş tecrübesi ilgili yönleri üzerinde yoğunlaşın ve çalışmalarınızda veya kariyerinde herhangi sonlarını açıklar.

Eğer Europass CV yazma bitirdiğinizde, başkasının olduğundan emin olun  inceleme ve kontrol  içerik kolay anlaşılması, açıktır ve hiçbir yazım hatası içerdiğinden emin olmak için bunu.

Avrupa Birliği’nde, Europass CV işinizi arayan sürecinde başarının anahtarı olduğunu unutmayın. Aynı zamanda iş arayan ve işverenler için daha kolay yaparken, Avrupa Birliği’nin herhangi bir üye ülkede herhangi bir iş için uygulamak için kullanılan standart belge haline gelmiştir.

Ne zaman bir Özgeçmiş yerine özgeçmişlerini Kullanılır

Amerika Birleşik Devletleri’nde, bir özgeçmiş kullanıldığı akademik, eğitim, bilimsel veya araştırma pozisyonları için başvuran yalnızca.

Bir özgeçmiş ayrıca burs veya hibe başvurusu için kullanılabilir. Avrupa, Orta Doğu, Afrika veya Asya’da, işverenler bir yerine bir özgeçmiş almak umabiliriz  özgeçmiş .

Uygun Özgeçmiş Biçimi Seç

Emin olun bir özgeçmiş formatı seçmek için başvuran pozisyon için uygundur. Eğer bir burs için başvuruda bulunuyorsanız, için  örneğin , aksi takdirde uluslararası bir CV dahil olacağını kişisel bilgileri içerecek şekilde gerek kalmayacaktır.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *