Kişisel İstifasını nasıl ipuçları

Posted on

Kişisel İstifasını nasıl ipuçları

İfade ne yok  ihale sizin istifa  demek? Sizin istifa etmek için yeni bir fırsat sürdürmeye işinizi ayrılacak patronunuza anlatan resmi bir yoldur. Bu istihdam istifa edenler işvereniniz bildiren ve yeni çabalar üzerine hareketli bir hareket.

İstifa zaman, işvereniniz ile ilişkiyi bitirmek için karar veren anlamına gelir. Bir ateş, işten çıkarılma ya da diğer işveren tarafından başlatılan fesih aksine bir istifa, tipik bir çalışan adına bir işten gönüllü bir hareket olduğunu.

Ancak, bazı durumlarda, bir şirketin bir işçi, yerine kovulmak ya da istihdam neden için sonlandırılmış olmanın istifa seçeneğini sunacaktır.

Ne Kişisel istifamı mı?

Eğer istifa zaman, genellikle yazılı veya istifa olduğunu sözlü bildirim sağlamak. O yüzden onlar yerini bulmak için zaman zaman mümkün en az iki hafta önceden haber ile işvereniniz sağlamaktır standart bir uygulamadır. Bir istifa mektubu size mevcut konumunu terk ve son gün olacak zaman belirterek belirten resmi bir mektup.

Nasıl bir İstifasını

Eğer incelikle istifasını ise, işvereninizden pürüzsüz, dostane ayrılık kapısını açacak. Doğru yapıldığında, işvereniniz ile iyi ilişkiler istihdam bırakacaktır.

koşullara bağlı olarak, istifasını için farklı şekillerde çeşitli vardır. Sen kişi (uzaktan işe yaramazsa bunu yapmak için nazik bir şekilde) istifa çıkmak veya kuruluşla personelin işine etmekte olduğunu patronunuz e-posta iletisi göndermek için bir telefon görüşmesi yapabilirsiniz. istifaya en biçimsel yolu başlık, bölüm içeren resmi bir istifa mektubu ve resmi ayrılma tarihi ile işvereniniz sağlamaktır.

İstifa önce istifa formalizing konusunda yardım için kuruluşlarının istihdam politikalarına bakın. Çoğu durumda, profesyonel roller için bir ay destek pozisyonları için ve en azından en az iki hafta önceden haber vermek gerekir. Eğer bir iş sözleşmesi kapsamındadır varsa, uyumlu kalırken bitirmeye yapmanız gerekenler hakkında ayrıntılı bilgi ve küçük yazılar kontrol edin. Sen iş veya sözleşme detayları türüne bağlı olarak, belirli bir zaman uzunluğu için kalmak zorunda olabilir.

hatta herhangi – – haber Bazen tam iki hafta vermek mümkün olmayabilir.

Sizin Gidiş Belge

İstifa zaman, bu yüzden resmi bir yazılı kayıt yoktur yazılı niyetlerinizi belgelemek için en iyi uygulama olarak kabul edilir. Basit ve anlaşılır tutun. istihdam amacınıza son günü Not ve uygunsa size, geçerli rolde iken oldu fırsatlar için şükranlarımı sunuyorum.

ayrılmak seçilme nedenleri ile ilgili ek bilgiler harf için gerekli değildir ve amiriniz veya insan kaynakları departmanı ile bizzat kendince nedenlerin tartışılması daha uygun olabilir.

Bir örnek İstifa Mektubu inceleyin 

Burada ilham için kullanabileceğiniz bir harfin bir örnektir – bu mektup basılacaktır. postayla harfler için, önce tüm bilgileri silmek “Sevgili Alıcı.”

Adınız
Adresiniz
Şehir, Eyalet Posta Kodu
Telefon Numaranız
E-posta

Tarih, randevu, biriyle çıkmak

Harf Alıcının Tam adı
Başlığı
Organizasyonu
Adres
Şehir Devlet Posta Kodu

Sevgili Bayan Terry:

Ben ABC Productions Sanat Direktörü olarak benim pozisyonundan istifa ediyorum sizi bilgilendirmek için yazıyorum. Benim son gün iki hafta bugünden 19 Nisan olacak.

Ben ABC Şirketinde yaşadım kez minnettarım – Ben bir takım lider ve nasıl müşterilerin ihtiyaçları olan yaratıcılık dengelemek için hakkında çok şey öğrendim. Kesinlikle Bitiş çizgisine kadar ABC Şirketi projesini alma rahmetli gece asla unutmayacağım. Desteğiniz bu proje ile çok değerli ve yıllar boyunca pek çok diğerleri.

Bana benim değiştirilmesi için arama önde gelen güncel projeler üzerinde notlar sağlamaya, bu geçiş dönemi hafifletebileceklerini bildirin.

ABC Şirketi en iyi sen ve herkes diliyorum.

İçtenlikle,

basılı kopya adınızı yap 

Sizin Yazılan Adı

Bir yumuşak geçiş planlayın

Bu sizin yöneticisi ve gelecekteki değişimi için mevcut projelerin her birinin durumunu yazmak için iyi tat içindedir. işveren ile ilişki bağlı olarak, çalışmanızı devralır kişiyi bulma ve / veya eğitim yardımı sunmayı tercih edebilir. Aynı zamanda bir çıkış görüşme kurmak için insan kaynakları departmanı ile görüşmek üzere makul. Bu istihdam durumu belgeleri gözden geçirmek ve geçiş ortasında (örneğin sağlık sigortası, 401k durumu ve hak ediş programları, artık ücretli süre (PTO) ve hasta zaman vb gibi) yararları için sonuçlarını anlamak için bir fırsat sağlayacaktır.

işveren patlatma ya da kamuya personel ve şirket politikalarını eleştiren günaha kaçının. Eğer kritik veya kötü şartlarda yaptı olsaydı Gelecek işverenler karşılık verebilir organizasyon ve iş adresinde görev hakkında araştırma yapabilir.

Sen İşsizlik Faydaları Ne İstifa zaman?

baskı altında veya düşmanca bir çalışma ortamına istifa işçiler uygun olabilir rağmen bir işten istifa Çalışanlar, çoğu zaman işsizlik ödeneği için uygun değildir. devlet işsizlik ofis ile kontrol edin ve bir istifa etkileri hakkında sorularınız varsa bir istihdam danışmanınıza.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *