İş Görüşmesi Soru Türleri

Posted on

İş Görüşmesi Soru Türleri

Eğer bir iş görüşmesine gittiğinizde, istenir mülakat soruları farklı türlerde çok çeşitli vardır. Röportajlar davranışsal, davayı, durumsal veya yetkinlik bazlı sorular sorabilir. Ayrıca bir takımda çalışma yeteneği, liderlik becerileri, motivasyon, hem de beceri ve yetenekleri ile ilgili diğer mülakat soruları, istihdam geçmişi hakkında istenir.

Yanıtlarınız için görüşme iş için hedeflenmesi gerekir ve kalifiye bir aday olmanın nedeni ve bu iş ve şirket için bir uyum vardır neden işveren göstermelidir.

Yanı sıra söz her türlü numune yanıtlara bir göz alarak size sorulacaktır mülakat farklı türden sorular gözden geçirerek, önceden, bir iş görüşmesine hazırlanmak için zaman ayırın.

En Yaygın İş Görüşmesi Sorular

büyük olasılıkla istenecektir ortak mülakat soruları gözden geçirmek daha fazla zaman ayırın. Ayrıca bu tipik mülakat soruları örnek cevapları gözden geçirin.

Davranışsal Görüşme Soruları

Davranışsal mülakat soruları geleneksel mülakat soruları daha odaklı olacak ve size işyerinde durumlar ele nasıl özel örneklerle cevap vermek gerekir. Eğer bir davranış iş görüşmesi sırasında sorulan ve edilebilen sorular Gözden örnekler onlara cevap nasıl arayacaklarını düşünün.

Vaka Mülakat Soruları

Bir vaka röportajda, görüşmeyi yapan bir iş senaryosunu verir ve o durumun üstesinden gelmek için ne yapacağını aday sorar. Bu sorular genellikle örgüt ile ilişkilidir. Görüşmeci da mülakat soru sormak ya da şirkete doğrudan ilişkili olmayan zeka çözmek isteyebilir.

Yetkinlik Bazlı Mülakat Soruları

Yetkinlik bazlı mülakat soruları onlar belirli beceri ya da tutum gösterdi hangi zamanlarda spesifik örnekler vermek adayları gerektirir.

Durumsal Mülakat Soruları

Bir durumsal mülakat adayların işyerinde olabilecekler konusunda belirli sorular sorulur davranışsal mülakat benzer. sorular genellikle problem çözme ve iş yerinde zor meseleler ve şartlar ele içerir.

İletişim Becerileri Mülakat Soruları

İyi iletişim becerileri işyerinde başarı için esastır. Eğer mülakat iş, işe alma yöneticisi size kadarıyla iletişim becerinize bağlı yönetiminden iletişimi ve diğer sorular olarak beklediğiniz zor durumlarla, nasıl idare, sorunlarını nasıl ele dahil iletişim becerileri, hakkında sormak çıkacaktır.

Kişilerarası Becerileri Mülakat Soruları

Ne olursa olsun düzeyi ve sizin için görüştüklerini, iş türünden bağımsız olarak, sizin kişilerarası becerileri önemlidir. İşe Alma yöneticileri iş arkadaşları, iş arkadaşları, amirler, müşteriler, satıcılar ve / veya müşterileri ile geçinmeye gerekli kişilerarası becerilere sahip emin olmak istiyorum.

BT Mülakat Soruları

Bir Bilgi Teknolojisi (BT) iş için görüşme zaman, bir iş görüşmesi sırasında istenecektir standart mülakat soruları ek olarak, kendi eğitim, beceri, sertifikalar, diller ve araçlar sizi hakkında daha odaklı ve belirli sorular sorulur uzmanlığa sahip.

Liderlik Mülakat Soruları

Eğer bir liderlik rolü nerede bu iş için görüşme yapıldığı zaman, işe alma yöneticisi kurşun nitelendirir deneyim, sizin liderlik tarzı, başarılarınızın ve gelecek için beklentileri hakkında bilmek isteyecektir.

Yönetim Mülakat Soruları

Eğer bir yönetim pozisyon için görüşme yapıldığı zaman, görüşmeci geçmişte başardıkları şeyler tecrübe, yönetim tarzı, ve ne beklentileriniz geleceği içindir hakkında bilmek isteyecektir.

Satış Mülakat Soruları

Bir satış pozisyonu için görüşme zaman, hedef işe alma yöneticisi kendinizi satmaktır. Adaylar sadece sorulara cevap vermeyi gerektiğinden Bir satış iş görüşmesi, görüşmeler en zorlu arasındadır.

Şirket Kültürü Mülakat Soruları

Şirket kültürü bir şirketin kişilik olup bir şirket, bir çalışanın bakış açısıyla, için çalışmak nasıl bir şey olduğunu tanımlar. şirket kültürü hakkında röportaj sorular organizasyon için uygun olup olmayacağını belirlemek için tasarlanmıştır.

Kişisel Yetenekler Hakkında Mülakat Soruları

Bir iş görüşmesi sırasında, yetenekleri hakkında sorular sorulur. Başarıyla yanıt anahtarı bu iş için gerekli nitelikleri ile ilgili olarak yeteneklerini odaklanmaktır. Yeteneklerini ve örnek cevapları hakkında sık mülakat soruları gözden geçirin.

Göreviniz Ayrılma Hakkında Röportaj Sorular

Eğer görüşme bittiğinde, size sol veya işinizi terk geçmesinin nedenini istenecektir. İşte kovulmak, işinizi bırakarak ilgili örnek cevapları ile birlikte mülakat soruları vardır ve siz halen istihdam değilseniz size ne yaptığını.

Maaş Hakkında Mülakat Soruları

maaş hakkında Mülakat soruları yanıltıcı olabilir. Eğer önceki iş (ler) de tazminat ilgili sorulara cevap ne zaman maaş olası bir işveren tarafından doğrulanabilir çünkü dürüst olmak gerekir. Eğer yapmak istediğiniz ne kadar söz konusu olduğunda, size adil bir maaş ödeme alırsınız sağlayan bir şekilde cevap vermek zor olabilir.

Güçlü ve Zayıf Yönleri Hakkında Mülakat Soruları

Görüşmeciler işe konum eğer bir sorun ne olabilir güçlü noktaları ve ne olduğunu bilmek istiyorum. Böylece iş için nitelikleri odaklanmak cevaplamak için hazır olun.

Çalışmalarınız Geçmişi Hakkında Mülakat Soruları

Bir iş görüşmesi sırasında, iş geçmişi ayrıntılarını sağlaması beklenen başlangıç ​​ve istihdam, tazminat, düzenlenen pozisyonları, ve çabaladığın şirketlerin bitiş tarihleri, vardı her işi kapsar edilecektir.

Kendinizi Hakkında Söyleşi Sorular

Bir görüşmeci senin hakkında soru sormak onlar sizin şirket için ne kadar iyi bir uyum belirlemeye çalışıyor. kişiliğiniz şirket kültürü için bir maç var mı? Hedeflerinizin ve iş beklentileri işe konum eğer şirkette rolünüz ne olacağına ilişkin bir maç mı? Eğer mevcut kadrosu ile nasıl uyum olacak?

Motivasyon Mülakat Soruları

Görüşmeciler yaygın bir iş görüşmesi sırasında motivasyon hakkında sormak. Bir görüşme sırasında motivasyon hakkında istendiğinde, işe alma yöneticisi sizin başarı sürücüler ve ne motive Eğer iş sorumlulukları ile uygun olup olmadığını belirlemek için istediğini anlamaya çalışıyor.

Kişisel Görüşme soruları

kişiliğiniz, iş stili ve iş ahlakı, size bir işverenden beklediğiniz stres, ve nasıl belli durumlarla başa nasıl idare – Kişisel mülakat soruları bizzat sizinle ilgili sorulardır. Eğer bir iş görüşmesine çıkmadan önce sorulacaktır dair bir fikir ve cevap en iyi şekilde almak için bu kişisel mülakat soruları ve örnek cevapları gözden geçirin.

Telefon Görüşme soruları

Telefon görüşmeleri sadece yüz yüze yapılan görüşmeler gibi yürütülmektedir. Onlar istihdam için adayların tarama için bir araç olarak yöneticiler ve İşverenler işe tarafından kullanılmaktadır. Size sorulacak tipik telefon görüşme soruları gözden geçirmek ve cevapları hazırlamak için önemli zamanla geçer.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *