Yeni İş Duyuru: E-posta iletisi ve Mektubu Örnekleri

Posted on

Yeni İş Duyuru: E-posta iletisi ve Mektubu Örnekleri

size sadece için işe ve bildiğiniz herkese duyurmak istiyorum var yeni bir iş hakkında heyecanlı mı? onlar ayarlamak için zaman var olacak, böylece de bu yükselen hareket için ekip üyelerini ve / veya müşterileri uyarmak için profesyonel bir sorumluluğumuz var. İşte haberleri paylaşmak için en iyi yoldur.

Zamanlama ok Önemli

senin iş teklifi onaylanana kadar şeyden önce, yeni bir iş söz etmeyin, size işe sözleşme noktalı çizgi imzaladım, bir başlangıç ​​tarihi var ve bir yapılan anlaşma bu. Size bunun ne olacak kesinlikle emin olana kadar bir şey duyurmak için iyi bir fikir değil. İşverenler iş teklifi geri çekmek için bilinmektedir veya iş dışarı çalışmadığı durumlarda başka bir şey ortaya çıkabilir.

Ne yaz için

Ne mektubunuz veya e-posta mesajında ​​söylemek size yazıyoruz kim olduğuna bağlı. Size yeni pozisyonuyla heyecan olsa bile, bunları ve ne kadar onları özleyeceğim ile çalışmaktan memnun ne kadar arkadaşlarınızı söyleyebilirdi.

müşteriler ve iş bağlantıları için Mesajlarınız kısa olması ve temel içermelidir – Üzerinde hareket ediyor ve nerede ulaşılabilir gerçeğini. bağlantılarınızı söylüyorum ettiğinizde, yeni bir işe başlamak üzere ne kadar memnun söz. kişilerden herhangi birini iş arama konusunda yardımcı olursa, bu onların yardım için onlara teşekkür etmek için iyi bir zamandır.

Bütün durumlarda, çünkü iş yerinde veya şirket ile sorunların ayrılıyoruz bile pozitif İletinizin tonunu tutun. Ayrılmadan ilgili olumsuz bir şey yetiştirme hiçbir anlamı yoktur.

Genel olarak, mektup bu gerçekleri içermelidir:

  • O anki iş ayrılıyoruz
  • Ne zaman gidiyorsun
  • Yeni görevinizin ne olacağı
  • Yeni bir işe başlamak zaman
  • Ne kadar yeni rolünüz için sabırsızlanıyoruz
  • Nasıl bağlı kalmak (hisse email, telefon, LinkedIn, sosyal medya bilgi)

Aşağıdaki size yazıyoruz kişiye özgü olacaktır:

  • eski iş fırsatları için teşekkürler
  • Sen insanı özleyeceğim
  • Yeni bir iş güvenliğini yardım için teşekkürler
  • Görev devri müşteri ilişkilerini nasıl etkileyeceği

Duyuru teslim

E-posta veya LinkedIn mesajı bir pozisyon ya da kariyer değişikliği duyurmak için hem uygundur. Eğer daha resmi açıklama yapmak istiyorum Ancak, yeni iletişim bilgileri ile bir mektup, not, veya kart gönderme düşünün.

Bu size aynı sayfada hem olduğunuzdan emin olmak için bir duyuru göndermeden önce size yöneticisi ile mevcut şirketin müşterileri söylemelidir nasıl tartışmak için iyi bir fikirdir. Eğer bir anlaşma imzaladı durumunda da herhangi bir gizlilik sorunları engelleyecektir. istemci listeleri gizli olduğunu bir madde ve işverenin özelliği dahil bir gizlilik anlaşması (NDA) imzalı, o zaman potansiyel olarak kendinizi onları bilgilendirmek için bir mevcut veya eski müşteri temas sağlamaya çalışması gerekir yasal işlem kendinizi açabilir kariyer değişikliği.

Yeni İş Duyuru E-posta iletisi Numune

Konu: Moving On – Adınız

Ben 3 Ocak’ta Ulusal Medya Hizmetleri halkla ilişkiler departmanı katılacak duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Ben 16 Aralık itibariyle Batılı Devletler Pazarlama benim pozisyonunu terk edilecektir.

Ben Batı Devletleri için çalışmaya harcanan dört yıl için minnettarım ve bu yeni pozisyon bana benim uzmanlık alanıdır sosyal medya pazarlama, odaklanmak için izin verecektir.

üzücü bir parçası bir müşteri olarak özleyeceğim ne kadar olacaktır. Ancak, benim meslektaşım, Barry Anderson, Hesaplarımı devralacak olduğunu bilmek rahatlatıcı ve böylece iyi ellerde olacak.

pazarlama ihtiyaçları olan bana güvendiğin için çok teşekkür ederim ve ben hiç gelecekte size yardımcı olabilirsek, lütfen bana bildirin.

İçtenlikle,

Adınız
Telefon Numaranız
E-posta Adresi

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *