Öde Well That Havaalanı İşler Best of Türleri

Posted on

Öde Well That Havaalanı İşler Best of Türleri

Eğer hava yolculuğu hayran ise, hızlı tempolu ortamında müşteri hizmetinin tadını ve büyük bir şehirde yaşamak, o zaman havaalanı bölgelerinde çalışma sağlayacak işlerle düşünebilirsiniz. Bir havayolu için çalışan kalmayıp istikrarlı bir gelir sağlar, ancak bu işlerin çoğu hatta çalışanlar için ücretsiz ya da indirimli bilet ücretlerine sağlarlar. 

Bir havaalanında, iş sorumlulukları, maaş, iş bakış ve bir iş bulmak ve işe almak iyi yollarından en iyi işler mevcut çalışma bazı inceleyin.

Bilet / Kapısı Ajan

Bilet ve kapı ajanları onlar için çalışmak havayolu, uçuş rezervasyonları ile müşterilerine yardımcı ve yardım etme “yüzü” olarak hizmet Uçuş bilgileri ve bagaj yükselen sorunları çözmek için. Onlar kalkan uçakların için yolcular, konu biniş, çek bagaj ve güvenlik kontrol noktalarında doğrudan müşteriler ve kapıları tanımlanmasının doğrulanması. Bilet ajanlar uzun menziller ve asansör ağır çanta ve diğer kontrol kalemleri için durmak gerekir. 

 • Maaş: İşgücü İstatistikleri Bürosu (BLS) göre, ajanlar $ 17.90 / saat medyan ücret aldı. Mayıs 2018 yılında ilk 10% / saat $ 31.14 kazandı. veya daha fazla alt% 10 $ 11.23 / saat kazanıyor. veya daha az.

Müşteri Hizmetleri Temsilcisi

yolcular tarafından özel Yardım taleplerine havaalanları ya da havayolu karşılanması amacıyla Müşteri hizmetleri temsilcileri, yardım yolcular kayıp bagajı izlemek, ve havaalanında hizmet ve katılımcı havayolu hakkında bilgi vermek. Onlar müşteri hizmetleri masalarına veya havayolu çağrı merkezlerine ya atanabilir. Sorun çözme hoşnutsuz yolcu ile ilgili beceri ve incelik bu rolde gereklidir.

 • Maaş : Müşteri hizmetleri temsilcileri $ 16.23 / saat medyan ücret kazandı. Mayıs 2018 yılında, BLS göre. En düşük% 10. / Saat yaklaşık $ 10.65 kazandı ve en yüksek% 10 / saat $ 26.69 kazandı. yada daha fazla.
 • İş Outlook: BLS göre, müşteri hizmetleri temsilcileri istihdam kadar hızlı tüm meslekler için ortalama olarak yaklaşık 2016 ila 2026% 5 büyüyeceği tahmin edilmektedir.

Uçuş görevlisi

onlar uçağa olarak Uçuş görevlileri koltuklarına yöneltilmeleri ve öğeleri taşıma açma yerleştirilmesini denetleyecek, yolcu selamlıyorum. Zemin mürettebat ile iletişim sonra, tüm yolcular bindik edilmiş olduğundan emin olun onlar güvenlik protokollerini gözden geçirmek ve emin yolcular havayolu düzenlemelerine uygun olmasını sağlamak için. Ayrıca odaların sakin sinir veya sıkıntılı yolcular, uçuş sırasında gidermek çatışmalar ve yiyecek ve içecek hizmet vermektedir. uçuş görevlileri sık sık iş değişken programları için gerekli olan ve gece uçuş atanabilir beri Esneklik, bu rolde gereklidir.

Bir uçuş görevlisi olmak bir üniversite diploması istemiyoruz enerjik, müşteri hizmet odaklı bireyler için harika bir kariyer seçenek olabilir. Genellikle, sadece bir lise diploması gereklidir; havayolları Federal Havacılık İdaresi (FAA) tarafından belgelendirme giden özel eğitim sağlamak.

 • Maaş: uçuş görevlileri için medyan yıllık ücret Mayıs 2018 $ civarında 28.950 kazanılan en düşük% 10 içinde 56.000 $ idi ve en yüksek% 10 $ 80.870 veya daha fazla kazandı.
 • İş Outlook: BLS göre, uçuş görevlileri istihdam daha hızlı tüm meslekler için ortalamanın, 2016 ila 2026 için% 10 büyüme göstereceği tahmin edilmektedir.

Uçak ve Aviyonik Ekipmanları Mekanik ve Teknisyen

Uçak mekaniği onarım ve uçaklar üzerinde programlı bakım gerçekleştirin. Bunlar, mekanik veya elektrikli sorunları teşhis belirlemek ve arızalı parçaları, eleştiri güvenlik kontrol listeleri, belge sorunları ve güncelleme bakım kayıtları değiştirin. Aviyonik teknisyenler onlar arızaları ve performans sorunları teşhis etmek kazanmak uçuş test verilerini yorumlama, devre test, osiloskop ve voltmetreler kullanılarak elektronik aletler test edin. Onlar da böyle elektrik kontrolleri ve bağlantı kutuları gibi bileşenler, montaj ve yazılımı yükleyin.

 • Maaş : uçak mekaniği ve servis teknisyenleri için medyan yıllık ücret Mayıs 2018 yaklaşık $ 36.760 kazanılan en düşük% 10 içinde $ 63.060 idi ve en yüksek% 10 $ 97.820 veya daha fazla kazandı. Mayıs 2018 $ 39940 hakkında kazanılan en düşük% 10 içinde $ 64.140 ve en yüksek% 10 $ 94.710 veya daha fazla kazandı: aviyonik teknisyenleri için medyan yıllık ücret biraz daha yüksek oldu.
 • İş Outlook: uçak ve aviyonik ekipmanlar mekaniği ve teknisyenler genel istihdam tüm meslekler için ortalama olarak yaklaşık olarak hızlı, 2026 için 2016 den% 5 büyüyeceği tahmin edilmektedir olduğunu TYD devletler.

Hava trafik Kontrolörü

Hava trafik kontrolörleri son derece pozisyonları uzman tutun ve doğru bir güvenli havayolu ulaşımı sağlamak için hava aktivitesi ve dikte yolları izlemek için kapsamlı teknik eğitim tamamlamalıdır. Onlar zemin havaalanlarında trafiğin yanı sıra kalkışı ve uçağın iniş nezaret kontrol eder. Hava trafik kontrolörleri kendi yolları için hava ve hava kararlılık koşulları hakkında pilotlar ile iletişim kurar. Onlar havaalanlarında gökyüzünde uçağın hareketini ve zemin trafiği izlemek ve yönlendirmek için radar, bilgisayarlar veya görsel referansları kullanın. Hava trafik kontrolörleri baskı altında iyi çalışmaz ve sorunlar ortaya olduğunca çabuk düşünmek gerekir.

 • Maaş: Hava trafik kontrolörleri için medyan yıllık ücret Mayıs 2018 $ civarında 68.090 kazanılan en düşük% 10 içinde $ 124.540 idi ve en yüksek% 10 $ 178.650 veya daha fazla kazandı.
 • İş Outlook: BLS göre, hava trafik kontrolörleri istihdam tüm meslekler için ortalama daha yavaş, 2016 ila 2026 için% 3 büyüme göstereceği tahmin edilmektedir.

Havaalanı Operasyonları Uzmanı

Airfield operasyonlar uzmanları ticari ve askeri uçakların emniyetli iniş ve kalkışı sağlamak. Onların günlük sorumlulukları havaalanı iniş ve sevk uçaklara seyir yardımcıları kullanılarak, hava trafik kontrol ve bakım personelinin haberleşmelerine aracılık ettiğine ilişkin sayılabilir. Onlar da havaalanı güvenlik prosedürlerini ve monitörü uygulamak ve uçuş kayıtları tutmak.

 • Maaş: . Havaalanı operasyonları uzmanları için medyan saatlik ücret en düşük% 10 / saat $ 13.35 kazanılan Mayıs 2018 yılında $ 25.10 idi ve en yüksek% 10 $ civarında 44.10 / saat ortalama.

Ulaştırma Güvenlik Görevlisi

Ulaştırma Güvenlik İdaresi göre, ulaşım güvenlik görevlileri uçağa taşınan herhangi öldürücü ya da tehlikeli nesneler önlemek için havaalanlarında yolcu, bagaj ve kargonun tarama güvenliğini yürütmek. 

Ulaştırma güvenlik görevlileri tarama kontrol noktalarında röntgen makineleri ve gelişmiş görüntüleme teknolojileri gibi işletim güvenlik ekipmanında usta vardır. Onlar güçlü iletişim becerileri yanı sıra farklı kökenden gelen yolcular ile çalışmak yeteneğine sahip olmalıdır.

 • Maaş : BLS göre, taşımacılık güvenlik Eleyiciler $ 20.13 / saatlik medyan saatlik ücret aldı. Mayıs 2018 yılında en düşük% 10. / saat yaklaşık $ 16.66 kazandı ve en yüksek% 10 / saat $ civarında 23.65 kazandı.

Amiri Handling Havayolu Kargo 

Havayolu kargo taşıma denetçiler uçak kargo ve bagaj yükleme, boşaltma, güvence ve evrelemede havalimanının zemin mürettebat nezaret. onlar yerçekimi uçağın merkezini belirlemek ve kargo güvenli istifleme koordine etmek gereklidir çünkü onlar, mantık ve matematiksel hesaplama hakim olması gerekir. Onlar da acil durum ve güvenlik prosedürleri hakkında uçuş mürettebatı, uçuşta sap kargo ve kısa yolcular üzerinde hizmet etmek istenebilir. 

 • Maaş: Havayolu kargo taşıma denetçiler $ 23.37 / saatlik medyan saatlik ücret kazandı. Mayıs 2018 yılında en düşük% 10, yaklaşık 16,00 $ / saat kazandı. En yüksek 10% $ 41.09 veya daha fazla kazandı.

Pilot

Havayolu ve ticari pilotlar, take off sinek ve kara uçakları veya helikopterler Federal Havacılık İdaresi tarafından belirlenen sıkı kuralları takip. Onların sorumlulukları, önce ve her uçuştan sonra uçağın durumunu değerlendirerek kendi denge ve ağırlık limitlerini belirleyen ve yakıt seviyeleri yeterli olduğunu denetlemek gibi. Pilotlar da sürekli kontrol etmek ve değişen hava koşullarına cevap ve uçuş planları ve hava trafik kontrolüne gelişmeleri haberleşirler.

 • Maaş: havayolu pilotları, copilots ve uçuş mühendisleri için medyan yıllık ücret en düşük% 10 $ ‘dan az 65.690 ve $’ dan fazla 208.000 kazanılan en yüksek% 10 Kazanılan Mayıs 2018 yılında $ 140.340 idi. Ticari pilotlar için medyan yıllık ücret Mayıs 2018 $ civarında 44.660 kazanılan en düşük% 10 içinde $ 82.240 idi ve en yüksek% 10 $ ‘dan fazla 160.480 kazandı.
 • İş Outlook: havayolu ve ticari pilotların Genel istihdam tüm meslekler için ortalama daha yavaş, 2016 den 2026 kadar% 4 büyüyeceği tahmin edilmektedir.

Gıda Hizmet İşçileri

Yemek servisi çalışanları havaalanında restoran ve gıda taviz çalışırlar. Onlar yemek ve müşterilere menü öğelerini, stok rafları, bekleme hazırlamak veya siparişleri, otobüs tabloları almak, restoran ve mutfak binayı temizlemek, register’lar işletmek ve ödeme kabul. 

 • Maaş: yiyecek ve içecek hizmet veren ve ilgili işçiler için medyan saatlik ücret $ 10.45 / saat idi. Mayıs 2018 yılında en düşük% 10. $ az 8,34 / saatten yüksek kazanılan ve en yüksek% 10 / saat $ ‘dan fazla 14.26 kazandı.
 • İş Outlook: yiyecek ve içecek hizmet veren ve ilgili işçilerin genel istihdam daha hızlı tüm meslekler için ortalamanın, 2016 den 2026 kadar% 14 büyüme göstereceği tahmin edilmektedir. 

Perakende Satış İşçileri

Büyük markalı perakendeciler ellerinde zamanla yolcuların ilgi ve iş çekmek için aramak gibi perakende, giyim ve hediyelik mağazaları çok çeşitli birçok havaalanlarında çoğaldığını var. Perakende satış işçiler stok rafları ve kiosklar, düzenlemek görüntüler, müşterilerine marka ürün önerileri ve işlem satış. 

 • Maaş: perakende satış görevlileri için medyan saatlik ücret $ 11.63 / saat idi. Mayıs 2018 yılında en düşük% 10. $ az 8,85 / saatten yüksek kazanılan ve en yüksek% 10 / saat $ ‘dan fazla 19.96 kazandı.
 • İş Outlook: perakende satış işçilerin genel istihdam tüm meslekler için ortalama daha yavaş, 2016 den 2026 kadar% 2 büyüme göstereceği tahmin edilmektedir.

Tekerlekli Taşıyıcılar ve İnsanlar Movers

Havaalanları engelli yolcular havaalanı ve erişim uçakları hareket yardımına personel işe. Tekerlekli operatörleri patronları karşılamak ve ve havaalanı kapılarından taşırlar. İnsanlar Movers taşıma bireyler veya yolcuların küçük gruplara taşıtlarını çalışırlar. 

 • Maaş: Bazen havaalanı yolcu yardımcıları olarak anılacaktır, taşıyıcılar $ civarında 11.00 / saat ortalama. Glassdoor.com göre, ancak müşterilerin ilgisini, özellikle ipuçları çok daha kazanabilirsiniz. 

İş Başvuruları Nerede

Havayolları çeşitli yerlerde işlerini tanıtımı. kariyer fırsatları bulmak için, geçerli listeleri bulmak için havayolu ve havaalanı web sitelerinin istihdam bölümünü ziyaret edin. Ayrıca bu tür Indeed.com gibi üst şantiyelerde “havayolu” ya da “havaalanı” gibi anahtar kelimeleri arayabilirsiniz. Bazı işler için, Ulaştırma Güvenlik İdaresi (TSA) ile olduğu gibi, eleman web sitesinde doğrudan başvurabilirler. 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *