Temel İstifa Mektuplar Kişisel İş çıkın

Posted on

Temel İstifa Mektuplar Kişisel İş çıkın
Sade tasarım Eğer işinizi terk ediyoruz bildirim sağlayan konum iyi mantıklı.

İstifa harfler karmaşık olmak zorunda ya da neden ve nereye gidiyoruz hakkında bilgi yolunda çok sunmuyoruz. Hatta mutlaka deneyimi için işveren teşekkür bir çizgi dahil etmek gerekmez.

Ancak, nazik ve kibar olmak zorunda.

Not : Bir köprü yanan bir anlamı yoktur, size tekrar yakında-to olmak eski işvereni de kimseyi görmek asla umut bile.
Eğer Sektördeki eski iş arkadaşları biliyorum bir öneri ya da kimin ne zaman ihtiyaç duyacağınızı bilemezsiniz. Onları potansiyel bir işverene kötü ağız size bir sebep anlamı yok.

Neden İstifa mektubu yaz

Neden istifa mektubu yazmak? Resmi bir istifa mektubu gidiyorsun şirketinizin insan kaynakları departmanı için gerçeğini belgeler. Aynı zamanda ayrıldığı günden (iki hafta bildirim standarttır) ve onlar firmasında çalışmak adresinin fesih sonuçlandırmak gerekebilir diğer bilgilerle işveren sağlar.

Son olarak, tüm “Ben en.” Senin profesyonellik işareti şeklinde ve size tüm “T” geçtim bilerek mevcut konumunu terk sağlar ve noktalı

Kısa ve Basit Mektubunuzu tutun

Bir istifa mektubu size yöneticisi veya amiri ile yüz yüze konuşma sırasında yol açabilecek her türlü karışıklık kesmek için izin verir. Mektubunuz uzun olması gerekmez. kısa ve öz bir olan örnek bir istifa mektubu için aşağıya bakın ve bir istifa mektubu yazmak için nasıl bu ipuçlarını gözden geçirin. mektubu dahil ana öğeleri şunlardır:

  • Eğer şirket gidiyorsun gerçeği
  • işin son tarih

Yanı sıra, şirketteki zaman için bir teşekkür size ve mevcut olacak eğer siz çıkın geçişi sırasında yardımcı olmak üzere bir teklif içerecek şekilde uygun ve kibar hem de.

Bu mektup şirketi ile çalışan dosyasına dahil, ve gelecekte bir başvuru talebinde eğer danışılmasını mümkündür.

İpucu : Eğer işiniz büyüsünden bile dost çalışanları, yöneticiniz veya şirketin olumsuz yorum yapmak günaha karşı.
İşveren sen istifa ve siz terk ederken bunu basit gerçeği olduğunu bilmeleri gereken daha başka bilgi vermek gerek yoktur.

Basit İstifa Mektubu Örneği

işvereniniz teşekkür veya istifa neden ilgili ayrıntı istemiyorum, temel tutmak istediğinizde bu istifa mektubu örneği kullanın ve sadece ayrılıyorsun işveren söylemek istiyorum ama:

İstifa Basit Mektubu (Hayır Teşekkür)

Adınız
Adresiniz
Şehir, Eyalet Posta Kodu
Telefon Numaranız
E-posta

Tarih, randevu, biriyle çıkmak

İsim
Başlık
Firma Adı
Adresi
Şehir Devlet Posta Kodu

Değerli Mr./Ms. Soyadı:

Ben 15 Eylül’de ABCD ile pozisyonumu ayrılıyorum bildirim olarak bu mektubu kabul edin.

Bu geçiş sırasında yardımcı olabileceğimizi, bana bildirin.

İçtenlikle,

Sizin İmza  (basılı mektup)

Sizin Yazılan Adı

Basit İstifa Mektubu Örneği ile teşekkür

Öte yandan, belki söylemek istiyorsun teşekkür ederim – Ya gerçekten ciddiyim, yada sen getirildi çünkü iyi davranışlar olması nedeniyle.

Eğer gerçekten bir bulutun altında bırakarak sürece, bu sen ayrılıyorsun işveren ile iyi bir temele kalmasını sağlamak için yardımcı olarak, kendi konumunu görev süresi boyunca verilmiş iş fırsatları için “teşekkür ederim” demek için akıllı bir strateji . Bu durumda, bu istifa mektubu örneğini kullanın:

Adınız
Adresiniz
Şehir, Eyalet, Posta Kodu
Telefon Numaranız
E-posta

Tarih, randevu, biriyle çıkmak

Ad
Başlık
Organizasyon
Adres
Şehir, Eyalet, Posta Kodu

Değerli Mr./Ms. Soyadı:

Geçenlerde başka bir şirkette bir pozisyonu kabul ettik ve bu yüzden işimi bırakarak olacağım benim resmi bildirim sunmak için yazıyorum. Benim son gün 15 Ocak olacaktır.

XYZ Corp ile zaman zaman keyif ettik ve son beş yılda tüm yardım ve rehberlik için teşekkür ederiz. Bu geçiş sırasında yardımcı olabileceğimiz varsa bana bildirin.

İçtenlikle,

Sizin İmza  (basılı mektup)

Sizin Yazılan Adı

Biçimsel Bildirim ile İstifa Mektubu Örneği

resmen sen istifa gönderiyorsunuz işvereni bilgilendirmek için istifa numunenin bu mektubu kullanın. Bu mektup kısa ve koymaktır.

Adınız
Adresiniz
Şehir, Eyalet Posta Kodu
Telefon Numaranız
E-posta

Tarih, randevu, biriyle çıkmak

Başlık Organizasyon Adres Şehir, Devlet Posta Kodu

Değerli Mr./Ms. Soyadı:

Ben 15 Eylül’de XYZ firması ile yerimi terk ediyorum biçimsel bildirimi olarak bu mektubu kabul edin.

Eğer firma ile benim zamanında beni sağladı fırsatları için teşekkür ederiz. Burada takımla çalışma fırsatı olduğu için minnettar daha fazlasıyım. Bu geçiş sırasında herhangi bir yardım olabilir, bana bildirin.

İçtenlikle,

Sizin İmza  (basılı mektup)

Sizin Yazılan Adı

E-posta İstifa Mesajı Örneği

Kendi mesaj yazmak için bir başlangıç ​​noktası olarak bu kısa e-posta mesajı örneği kullanın.

Konu:  Adınız – İstifa

Değerli Mr./Ms. Soyadı:

Bu resmen ben 30 Haziran 20XX üzerinde etkili ABC firması ile benim istihdamı biten ettiğimi bildirmek içindir.

Ben profesyonel, eğitim, sosyal ve ben şirket ile süredir var kişisel gelişim fırsatları için teşekkür ederiz; Burada benim görev süresi boyunca beni sağladı destek için teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Sizin Yazılan Adı
Ev Adresi
Telefon Numarası
Kişisel E-posta Adresi

E-posta İstifa Mesaj Gönderme

Eğer mektubu yazma gereği duyduk, burada içerecek şekilde, ne göndermek için, ve biçimlendirmek için nasıl yapması gibi istifa e-posta mesajı göndermek için nasıl.

Önemli : Nesnenin doğrultusunda, benzer bir ifadeyi kullanmak – Bu istifa hemen dikkat ve inceleme almasını sağlayacaktır “İstifa Bildirimi [Adınız].”.

imzanızın iletişim bilgileri eklemeyi unutmayın. Sen gittikten sonra Soruları varsa Böylece şirket kolay bir şekilde iletişim kurabilir.

Olduğunda Yöneticisi Mektubu Give

Eğer istifa konuşma sırasında yöneticiye vermek mektup yazdırabilirsiniz. Veya, önce ya da sohbet sonrasında ya da yöneticiye e-posta gönderebilirsiniz. Eğer işin son günü olacak değilken eminseniz, sizin toplantının ardından kadar bekleyin ve bir e-posta mesajı ile takip; o nihai ayrılmadan önce en az iki haftalık resmi bildirim ile bir işveren sağlamak için gelenektir.

Doğru Çıkma için ipuçları

o iş bırakma söz konusu olduğunda, doğru bir yolu ve bu konuda gitmek için yanlış bir yol var. Eğer, iyi şartlarda bırakmak aşağıdakileri yapın emin olmak için:

Ver  Mümkün iki hafta önceden .  İsterseniz daha fazla zaman verebilir, ama bunu yapmak zorunda değiliz. Ancak, daha önceden haber vermek kötü formu olarak kabul edilir. Bu bildirimi vererek, kendi işveren buldukları ve muhtemelen Değişim amaçlı yetiştirmek için gereken zaman tanımak. Onlar bunun için size teşekkür edeceğiz.

İstifa dilekçesini yaz  mesela, gidiyor, ve son gün olacak gerçeğini – tüm ilgili bilgileri içeren.

Bilgisayarınızı temizleyin  (Bildiriminizdeki senden önce el). Şimdi şirket sabit sürücüye tez onların bilgisayar kullanım politikası ihlali depolamak düşünüyor öğrenmek için zaman değil. Herhangi bir kişisel belgeler silinmesi gerekir. Emin olun, ancak, yedek bunlar bulabilirsiniz erişim kodları ve şifreleri içeren bir liste bırakmak.

Geçerli projeler özetler  size ayrılış tarihinden önce tamamlanması mümkün olmayacaktır. Bu şekilde, hem mevcut ekip (varsa) ve halefi kaldığınız yerden kolayca almak mümkün olacak. Ayrıca yedek bir kılavuz olarak kullanmak için günlük çalışma sorumluluklarının genel listesini hazırlamasını olabilir.

Fena ağız patronuna mı , sizinle birlikte çalışanlar veya şirket ve onları ve siz katılmadan olabilir yeni işveren arasında karşılaştırmalar çizilmez. Pozitif, profesyonel ve nazik olun.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *