Spor Ajan İş Tanımı: Maaş, Becerileri, & More

Posted on

Spor Ajan İş Tanımı: Maaş, Becerileri, & More

Spor ajanlar özellikle sözleşme görüşmelerinde sporcuların ilgisini temsil eder. Onlar da sponsorluk, halkla ilişkiler ve finans planlama işlemek. Profesyonel sporcular genellikle geç gençler ya da erken 20’li yaşlarda ilk profesyonel sözleşmelerini imzalama ve nadiren tam olarak katılan hukuki anlayacak deneyime veya eğitime sahip. yüksek profilli sporcuların durumunda, bu sözleşmeler genellikle binlerce dolar yüzlerce veya milyonlarca içindir ve sporcular bu mali işleme rehberliğine ihtiyacım var.

Spor Ajan Görevler ve Sorumluluklar

Spor ajanları işlerinde başarılı olmak için aşağıdaki görevler yetkin olmaları gerekir:

 • müzakere
 • müşterilerinin spor uzman bilgisi olması
 • veri toplama
 • analiz istatistikleri
 • Promosyonlar
 • satıcılık

spor ajanlar için büyük sorumluluk tipik temsil ettikleri oyuncular için sözleşmeler müzakere etmektedir. etkili biçimde yapılabilmesi için, maddeler tamamen piyasada müşterilerinin değerinde, iyi masanın diğer tarafında müzakere genel müdürleri veya diğer takım yetkilileri gibi spor bilerek aracı anlamamız gerekir.

Ajanlar olan sözleşmeler müşterilerine aradığı için bir temel olarak hizmet olabilir karşılaştırılabilir oyuncular tespit edebilmek gerekir. Spor ajanları müşterilerine aradıkları sözleşmelerin hak gösterilebileceği mevcut komple istatistiksel analizler gerekir.

Birçok yönden, ajanlar oynadıkları ve müşterilerine sundukları değeri o liglerde genel müdürleri bulmak liglerde ekiplerine müşterilerinin değerinde satıyoruz. Bu değer alanında, mahkeme veya buz üzerinde oyun şeklinde gelir ve aynı zamanda takımın potansiyelini pazarlama şeklinde gelir. Popüler bir veya başarılı oyuncu bilet satış veya jersey satışlarını artırabilir. Bir ajan da oyuncuların ciro yoluyla gelir artırmaya yardımcı olabilir.

Spor Ajan Maaş

Birkaç ajanlar milyonlarca dolar işareti Sözleşme bedelleri onlarca çoğu ajanlar küçük bir ölçekte sporcularla çalışıyoruz yüksek profilli sporcular temsil eden milyonlarca yapmak çıkarabilirler.

 • Medyan Yıllık Maaş: $ 59.829
 • En iyi 10% Yıllık Maaş: $ 90,000
 • Alt% 10 Yıllık Maaş: $ 27,000

Kaynak: Payscale.com

Eğitim, Öğretim, & Sertifikasyon

ajanlar iyi müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun zanaat belgelere hukuki ve mali deneyim ve beceri olması gerekir böylece sözleşmeler, karmaşık olabilir. Spor ajanlar arka çeşitli gelir.

 • Eğitim: Tamamen gerekli değildir, bir hukuk derecesi genellikle spor ajan olarak bir kariyer için en iyi yol olsa da. Sözleşme görüşmeleri işin önemli bir yönü bu tür Çünkü ajanlar, yasal bir zemin olması için, bu önemlidir. Birçok spor ajanları sonra hukuk diploması eklemeye devam lisans düzeyinde spor yönetimi programları mezunlarından oluşuyor. Bir hukuk diplomam yok Ajanlar genellikle yorumu sözleşmeleri yasal uzmanlığa sahip ve buna göre tavsiyelerde biriyle işe gerekir.
 • Sertifika: Farklı ligler veya oyuncuların dernekler genellikle maddeleri gerektiren oyuncuları temsil etmek için sertifikalı olması. Bu sertifikalar ligler arasında değişir.

Spor Ajan Beceri ve Yeterlilikler

spor tutkusu olan bir spor ajan karışımları iş ve satış becerileri olmak. Herkes spor iş tarafını seviyor ama ajanlar müşterileri kendi atletik yetenekleri için mümkün olan en iyi finansal getiri elde yardımcı olmak için satış ve pazarlama becerileri olması gerekir.

 • Spor bir aşk: Ajanlar müşterilerine oynamak spor ve bu bilgiyi kazanıyor de iyi olmak için en iyi yolu gerçekten spor, oyuncularını analiz zevk ve onun takımları hakkındaki bilginin en üst düzeyde gerekir.
 • İnsanlar becerileri: Profesyonel spor çok baskı ve çok güçlü kişiliklerin bir sürü içerir. İşlerini iyi yapmak için, başarılı ajanlar sporcular ve takım yöneticileri ile etkili ve profesyonel iletişim kurabilmesi gerekir.
 • Satış becerileri: Bir Sporcunun iyi bir sözleşme alma veya ciro genellikle etkili bir satış sahası yapma konusunda. Bu gerekli araştırma yapıyor ve anlaşma onlar için iyi hem de istemci neden ekibi gösteren içerir.
 • Kalıcılık: En iyi fırsatlar gecede bir araya geldiği, ve aynı zamanda bir müşteri tabanına inşa zaman alır yok. Sözleşme müzakerelerinde ilk çalışmaları sıklıkla yeni bir anlaşma aslında ulaşılmadan önce bir yıl olduğu kadar başlar ve ajanlar sadece tipik kendi müşterilerine güvence önce iş işin yıllarda koymak gerekir yola çıkıp.

İş Outlook

sporcuların ve komedyenlerin temsil ajanlar için İş büyüme Bureau of Labor Statistics göre, 2026 yılında biten on yıldır yüzde 3 olarak tahmin edilmektedir. Bu önemli ölçüde bir bütün olarak işler için öngörülen yüzde 7’si ortalamasının altında büyümedir.

Çalışma alanı

Çalışma ortamı bir madde, bağımsız bir şekilde ya da daha büyük bir kurumu bir parçası olarak çalışır bağlı olarak değişiklik gösterir. bir ajans parçası görüşmeleri daha deneyimli bir ajan tarafından yürütülüyor desteklemek için araştırma yapıyor görevli olabileceği gibi Birisi sadece yola çıkıp. bağımsız bir şekilde, çalışan bir madde sürecin sorumlusu olacak. Personel yardımcı olmak için kullanılabilir olabilir, ancak bağımsız ajan hala daha geniş sorumlulukları olacaktır.

Çalışma programı

Bir spor ajan olmak çoğu zaman müşterilerin ihtiyaçlarına hizmet ve mesleki görüntüleri korumak için her zaman açılmasını sağlayan son derece zorlu bir iştir. Bir sözleşme görüşmeyi ele veya bir sorunu çözmek için doğrudan çalışmıyor zaman ajanlar istatistiklerini analiz ve gelecekteki müzakerelere hazırlanıyor gerekmektedir.

İş alın Nasıl

UYGULAMAK

Spor Spor Kariyer Bulucu ve İş spor alanında kariyer için iş ilanları sağlarlar.

YAPI BAĞLANTILARI

spor yönetimi veya diğer ilgili işlerde güçlü bir itibar kurulması bir ajan olarak bir kariyer başlatmak yardımcı olabilir.

Benzer İşleri karşılaştırılması

Gerekli becerileri iyi spor ajan profesyonel spor yönetiminin diğer bölgelerine uygulanabilir diğer mesleklere de tercüme olmak. Bu pozisyonlarda ve medyan yıllık maaş birkaçı şunlardır:

 • Avukat: $ 119.250
 • Finans Direktörü: $ 125.080
 • Pazarlama Müdürü: $ 132.230

Kaynak: ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *