Kapak Mektubu İpuçları: Nasıl yapmak Kapak Mektubu Out Stand

Posted on

Kapak Mektubu İpuçları: Nasıl yapmak Kapak Mektubu Out Stand


Bir iş için bir kapak mektubu yazarken en zor şeylerden biri size mükemmel bir mektup yazarak zaman ve çaba harcamak ama kimse bunu okuyacak olmasa biliyor olmasıdır. İyi bir kapak mektubu yazma eser. Bunu iyi yazılmış olduğundan emin olmak gerekir, nitelikli yüzden işveren gösterir ve size bir röportaj mal olabilir herhangi göze batan hataları yoktur.

İşveren bakmak için onlara bir ton sahip olduğunda fark kapak mektubu almak için en iyi yolu nedir? Eğer işe alma yöneticisi etkileyecek bir kapak mektubu yazmak alabilir bazı hızlı ve kolay adımlar vardır.

şu ipuçlarına bir göz atın ve olanları sizin için en uygun olduğunu görmek. Hatta birkaç küçük değişiklikler büyük farklar yaratabilir.

Hızlı İpuçları Kapak Mektubu Dikkat Çekici etmek

1. mektubun sağ türünü seçin. Bir kapak mektubu yazmaya başlamadan önce, mektubun doğru türde seçtiniz emin olun. Stili, bir özgeçmiş ile gitmek için bir mektup yazıyor iş ilanları sorgulanması sevk söz olmanıza bağlı olarak farklı olacaktır.

2. Bir kişi kişi bulun. Eğer kapak mektubu bir firma yetkilisinin bulabilirseniz, bunu kişiselleştirmek mümkün olacak ve takip etmek ile mektup baktı alır emin olmak için birilerini gerekecek.

3. Bir başvuru ekleyin. Bu, işin sevk edebilir birini tanıyor olmadığını görmek için bir kaç dakikanızı ayırarak. Sevk olabilir şirkette çalışan herkes keşfetmek için LinkedIn ağı ve Facebook arkadaşlarınızı kontrol edin.

4. Temel bir yazı tipini seçin.  Okunması kolay bir yazı tipi seçin. Times New Roman, Arial ve Calibri iyi çalışmaz.

5. Kısa ve basit tutun. Kapak harf uzunluğunda olması gerekmez. Aslında, yapacak tüm uzun yazmak okuyucunun gözleri perdelenir yapmaktır. Birkaç paragraf yeterli ve mektubunuz tek bir sayfadan daha uzun olmamalıdır. Mektubunuz ise çok uzun bir küçük yazı, düzenleme kullanmayan ve onun yerine kelimeleri kesti.

Sayfadaki beyaz bir boşluk bırakınız 6.. Okunabilirliği artırmak için başka bir yol tebrik, paragraflar ve imzanıza arasında boşluk eklemektir. Bu çok küçük bir alan içine sıkışmış çok fazla bilgi var, çünkü okumak zor olanı yağsız olandan iyi aralıklı mektubu okumak çok daha kolaydır.

7. Özgeçmişinizi için kapak mektubu uydurun. Özgeçmişinizi ve kapak mektubu ve cilalı ve profesyonel bakacağız uygulamanıza için aynı yazı tipini seçin.

8. beceri ve iş nitelikleri arasında bir eşleşme olun. Fark kapak mektubu almak için en önemli yollarından biri yardımıyla listelenen iş gereksinimleri arasında açık bir eşleşme reklamı ve kimlik bilgilerinizi istediğini yapmaktır. Anlamaya işveren beklemeyin.

9. Vurgu Özgeçmişinizi itibaren yalnızca en alakalı bilgileri. Rehash ve Özgeçmişinizi içinde ne tekrarlamak için kapak mektubu kullanmayın. Bu özel becerilere odaklanmak için bir fırsat olduğunu ve işveren yararına olacak buna sahip bağlıyor. Daha fazla bilgi için özgeçmiş ve kapak mektubu arasındaki farkı gözden geçirin.

10. mektubunuzu özelleştirin ve şirket sunduklarınızı işveren göstermek. Bu özelleştirilmiş olmayan bir kapak mektup göndererek değmez. Bu, eğer varsa bir başvuru söz ve en güçlü nitelikleri paylaşan bir görüşme, bu nedenle mektup kişiselleştirmek için zaman ayırmak için perde olduğunu. İşte özel kapak mektubu yazmak için ipuçları.

11. Kullanım sizin için bir T şekli mektubu kapsamaktadır. Bir T-şekilli kapak mektup tipik bir giriş paragraftan sonra bir tabloda ve kapanış tam üstünde bulunan deneyim ve işverenin ihtiyaçlarını listeler.

12. mermi. Madde işaretli liste kullanma mektupta fark bilgi almak için başka bir seçenektir. Paragraflar birbirine karışmaya eğilimindedir, ancak kurşunlar sayfadaki içerikle okuyucunun gözlerini çizin. Önce her mermi noktası kısadır ve bir eylem kelime ile başlar olun. Bir kapak mektubunda mermi ve mermi ile bir üst yazı örneği de dahil olmak üzere ipuçlarını inceleyin.

13. Kapak mektubunda içermemelidir bazı şeyler vardır . Kişisel bilgileri içerecek şekilde gerekli değildir. İşveren özellikle yapmanız istek gelmedikçe asla maaş gereksinimleri içerir. Eğer ateş edildi, özellikle son işinden ayrıldı nasıl bahsetmeyin. Başvuruda ve gerçek tutmak olduğunuz için iş odaklı mektubunuzu tutun.

14. nasıl takip edeceğini ile mektubunuzu kapatın (Bir kişi kişi varsa) ve işveren temasa geçmek için kolay için, iletişim bilgileri içerir. Sonra bir kapanış ve adınızı ekleyin ve neredeyse bitirdiniz. İşte kapak mektupları için iyi sonuç kapanışlar bir seçim yapalım.

Yazım hataları ve gramer hataları için 15. edin. Göndermek veya dikkatle mektubu tashih zaman almış önce yüklemeye tıklamayın. Grammarly kapak mektupları mükemmel olduğundan emin yapmak için müthiş bir araçtır. Yüksek sesle oku ve bazı daha fazla hata pick up olabilir. Ayrıca, kapak mektupları kendin ve düzeltilmesi için bu ipuçlarına bakın.

Kapak mektupları gönderirken 16. email İmza ekle. Bir kapak mektubu e-posta olduğunda, eğer varsa bir isminizle imza, telefon numarası, e-posta adresi ve LinkedIn profili URL eklemeyi unutmayın. Yani kolay İşveren sizinle temasa geçmek için yapacaktır.

Kendinize 17. Eposta onu biçimlendirme mükemmel olduğundan emin olmak için. Eğer mektubu göndermeden önce yapılacak bir şey daha var. Son kontrol için kendinize bir kopyasını e-posta. İstediğiniz ve ona bir kez daha tashih gibi biçimlendirme olduğundan emin olun.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *