Kişisel Nedenle İş itibaren İstifa nasıl

Posted on

Eğer kişisel nedenlerle bir iş istifa gerektiğinde, işveren anlatmak için bilmek zor olabilir ve ne kadar bilgi paylaşmak için.

Şaşırtıcı bir şekilde, mutlaka İşvereninize ayrıntıları gerekmez. Örneğin, sadece kişisel nedenlerle ya da aile nedenlerle ayrılıyor söyleyebiliriz.

Diğer durumlarda, bir nedenin vermek isteyebilirsiniz. nedeniyle bir aile hastalık ayrılıyorsa veya bir stay-at-home ebeveyni olacak Örneğin, bu paylaşabilir. Eğer istifa gerekçe ile işveren sağlamak isterseniz, olumlu bir not bırakmak paylaşabilirsiniz bazı iyi nedenler vardır.

İşlemi almalarına yardımcı olmak için burada patronuna söyle, ve nasıl ayrıldıktan sonra şirket ile iyi ilişkiler içinde kalmak nasıl istifa konusunda bazı tavsiye.

Ne Kadar Bilgi Paylaşma

Neden gidiyorsun hakkında işvereniniz ile paylaşmak için ne kadar bilmek zor olabilir.

İpucu : Eğer nedenlerini paylaşma konusunda tüm huzursuz iseniz, sadece kişisel nedenlerle ayrılıyor söylüyorlar.
Bu firma ile mutsuz çünkü bırakmayacağız patronuna gösterecektir.

Kişisel sorunlar çözüldükten sonra size şirketinde bir iş için yeniden olabileceğini düşünüyorsanız, biraz daha ayrıntı sağlayabilir. Örneğin, size birkaç yıl için bir stay-at-home baba olacağını çünkü, Patronunla bu açıklayabilir istifa eğer.

Eğer iş memnun çünkü aslında istifa, bu konuda detaya gitmez. Eğer bir referans olarak kullanabilirsiniz böylece şirketin (ve amirinizle) ile iyi bir ilişki sürdürmek istiyoruz. Bu durumda, size kişisel nedenlerle terk ediyor belirsiz bir dil kullanabilirsiniz.

Ayrılma Gerekçesi’ni Paylaşım – Or Not

kişisel nedenlerle istifa, her zaman bunun mümkün kişinin ilk giren patronunuzla konuşmak istiyorum. Sen sen konuşma sırasında ayrılıyor neden olarak kişisel detayları ile ona sağlamak istiyoruz olup olmadığını karar verebilir.

Patronuna konuşma sonra Patronuna bir istifa mektubu yanı sıra insan kaynakları temsilcisi ile takip. Sen gidiyorsun neden insan kaynakları paylaşmak için ne kadar seçer, ancak kişisel nedenlerle ayrıldıkları anlamına açıklamak ve ayrılacak zaman ilgili ayrıntıları içerebilir. Mümkünse, geçiş sırasında yardımcı olmak için sunuyoruz. Sadece aşırı ağız almak için değil, her iki harflerle hatırlıyorum; Eğer kısa bir mektup devam etmek istiyorum.

Eğer yazmak nasıl emin değilseniz, kendi mektup veya e-posta için bir başlangıç ​​noktası olarak örnek bir istifa mektubu kullanmak tamam.

Kişisel Nedenle İstifa Mektubu

İşte kişisel nedenlerle istifa e-postanın bir örnek. Ayrıca işini bırakmak için, birlikte ve bir sebep olmaksızın, fazla örnek mektuplar gözden geçirmek ve.

Konu Satırı: İstifa – Linda Evangelista

Sevgili Mark,

Ben 27 Eylül 2019 etkili kişisel nedenlerle istifa olacağını tavsiye etmek istiyorum.

Çok ABC firması ile benim süre içinde beni sağladık destek ve rehberlik için teşekkür ederiz. firma ile çalışan Zamanım Kariyerimin değerli parçası olmuştur ve burada benim görev süresi boyunca bana sağladığı fırsatları için minnettarım.

şey ben yolculuğu için yapabileceğiniz hiç varsa, lütfen bana bildirin. Ben yardımcı olabilirim eğer ben de telefon ve e-bulunmaya devam eder.

İçtenlikle,

Linda
E-posta
Telefon

Bir Görevden İstifa Diğer Yolları

istifa için en iyi yolu bizzat işveren söylemek ve sonra resmi bir istifa mektubu ile takip etmek olmasına rağmen bazen kişisel sorunlar hızla gelip aceleyle istifa etmek zorunda ediyoruz.

durum söz konusu hafifletici zaman, telefonda istifa veya e-posta mesajı göndermek gerekebilir. Ancak, bu bir istifa işlemek için profesyonel yolları değildir. Sadece acil durumlarda bu yöntemleri kullanın.

İdeali, istifa zaman en az iki hafta fark İşvereninizi vermelidir. Bu işyerinde kabul profesyonel ve saygılı bir davranıştır. Ancak, bazı durumlarda, daha az haber vermek gerekecek ama acil bir durum varsa sadece bunu. Her zaman insanlara gittiğin ayarlamak için mümkün olduğunca fazla zaman tanımak istiyoruz.

Sen Moving On yaparken Pozitif kalın

Bu şirkete tartışırken sen pozitif anahtar ve sizin işiniz. kaybetmek negatif kalarak kazanmaya şey ve her şey var.

Yolda, işvereniniz sizin veya sizin ona bir tavsiye mektubu isteyebilirsiniz için bir referans olarak hizmet gerekebilir. Ayrıca, kelime negatif olduğunu çıkarsa gelecek iş olanaklarını tehlikeye işvereniniz hakkında söylediklerini istemiyoruz.

Eğer işini sevmesen bile, şirket nefret veya ödeme korkunç, size mektup veya sizin patron ile görüşmesinde bunların hiçbirini söz etmemelidir.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *