Yakıtlı ediyorsanız Say veya Do Şeyler Değil

Posted on

Yakıtlı ediyorsanız Say veya Do Şeyler Değil

Bunu bekliyoruz olsanız bile çok travmatik olabilir ateş ve hatta zor olabilir gerçi alma, kovuldun eğer söylemek veya bazı şeyleri yapmamayı hatırlamaya çalışın. kariyerinizin bu zor zamanlar geçmek için yardım okumaya devam edin.

şok, öfke, üzüntü, endişe gibi olumsuz duyguların bir dizi oluşturabilir bir işten gidip gelecek hakkında korkusu izin olmak. Eğer döküntü olmak ve size söylemek ve ne yaptığımız hakkında çok dikkatli değilseniz olumsuz sonuçlar doğurabilir Kovulmak stres sırasında sürebileceğini Eylemler. kovulmak eğer Bu senin hatan özellikle doğrudur değildi bu.

Eğer mükemmel çalışan değildi çünkü gitmesine izin bile, hala acıyor. Hatta ateş edildi neden olarak bir sebep verilemez ve herhangi bir bildirim verilemez. Orada işini kaydetmek ve feshedildiyse edememek bir şans olabilir, ama sadece ilerlemeye daha iyi olabilir.

o Kovulmaya acı olsa bile, orada yapmanız gerektiğini bazı şeyler vardır, yoksa durum kötüleştirebilir. Aşağıdaki öneriler bazı yaygın hatalardan çalışanlar yapmak ateş kaçınarak kötü bir durumdan en iyi yardımcı olacaktır.

Yakıtlı ediyorsanız Say veya Do 10 Things Değil

  1. Eğer iş bilgisayarından ihtiyaç herhangi bir belge kaydetmek için zaman almadan binaların kapalı fırtına vermeyin. Eğer beklenmedik bir şekilde işini kaybedebilir zaman periyodik çalışma bilgisayardan kişisel veya mesleki ilgi belgeleri kaydetmek Bildiğiniz asla çünkü. Bazı işverenler ateş noktasında çalışma sitesinden personel sonlandırılır eskort olacak ve emin arkasında herhangi önemli bilgiler bırakmayın yapmak gerekir.
  2. Mümkünse, sizin ateş işlemek için biraz zaman ayırdığınız önce kıdem tartışır olacaktır vermeyin. Zaman gerçekten iyileşmek etmez ve bu görüşme yapmak bir veya iki gün içinde cevap verebilecek eğer öyleyse sorun bekleyebilir eğer daha sakin olacak. Bu arada, bu nedenle gidiyoruz makul bir ilişik kesme paketi müzakere etmeye hazır olduğunu araştırma şirketi politikaları ve uygulamaları birini sunulmaya. Bazı durumlarda, şirket sonlandırma işlemi sırasında ilişik kesme paketi sunabilir.
  3. Bir süre için kıdem tarihinden önce geçmesi eğer geçiş konusunda yardım reddetme etmeyin. Sorunsuz bir geçiş kolaylaştırarak, daha iyi bir çalışan olarak hatırlanacak olacak ve pozitif öneriler ve tavsiyeleri alarak yararlanabilir. Güzel olmak, kötü durumdayız bile uzun vadede size yardımcı olacaktır.
  4. Bazı işverenler size istifa yerine sonlandırıldı olma seçeneğini sunar. Orada avantajları ve dezavantajları Kovulmak yerine bir istifasına, ancak ateş ve Kabul önce işten alma arasındaki farkı gözden geçirmelidir. Bir karar sonlandırmadan önce işsizlik yardımları üzerindeki etkisini araştırmak için yerel Devlet İşsizlik Ofisi ile kontrol edin.
  5. Senin ayrılık anlaşmasının bir parçası olarak bir öneri istemek için korkmayın , ya da en azından işvereniniz görev süresi hakkında soruları cevaplayan nasıl açıklamak. Eğer destekleyici arkadaşları varsa yakın temas ise hala olumlu bir öneri vermek olabilir eğer sorun.
  6. Dürtüsel performans sorunları için amiriniz veya suçlama birlikte çalıştıkları kişileri ve astlarını kötülemek vermeyin. Eğer düşünüyorsanız bu onlar işine mal oldu sert bir tanesidir, ama gelecekteki işverenlerin kapsamlı geçmiş araştırması yapmasını ve her düzeyde eski meslektaşları girdi arayacak. Eğer çıkış yapan yorumlarla yaptık Herhangi düşmanları pay zarar bilgilere olasılığı artacaktır. Ayrılık izlenimler kalıcı olabilir ve olumsuz kişi olarak görüntülemek için personel etkileyebilir.
  7. İşvereninizin karar temelinde istemeye fırsatını kaçırmayın. Şirket politikasına göre süreç takip değilse, sahip olabilecek herhangi bir eksiklikleri iyileştirmek için bazı ek süre satın almak İnsan Kaynakları dilekçe mümkün olabilir. Ayrıca kişisel bir sözleşme, sendika sözleşmesi veya ayrımcılık karşıtı yasa yoluyla bazı korumaya sahip olabilir. Eğer zaman dava olasılığınız varsa ayrılık sonuçlandırılması öncesinde emek avukat başvurun.
  8. Mevcut işveren ile başka işler keşfetmek olmadan ayrılması sonuçlandırmak etmeyin orada çalışmaktan zevk eğer . Amirleriniz olumlu bir tutum ve güçlü bir iş ahlakı ile bir çalışan olarak görürsem Seçenekler diğer pozisyonlar için varolabilir. İşvereniniz size diğer rollere ediyoruz açık öğrenmek eğer becerileri için daha uygun olan diğer işler için sizi düşünebilirsiniz.
  9. Hemen kişiler ve arkadaşlar ağ için ateşlemesini yayın yapmayın. Eğer işinizi kaybettiyseniz dünyayı anlatmak önce, mesaj yoluyla düşünmek için zaman ayırın ve meslektaşları ve diğer profesyonel kişiler tarafından algılanmak istiyoruz nasıl. Böyle iş sizin için doğru bir uyum olmaması gibi bir tema etrafında Hikayenizi çerçeve içine alın. Ama işveren veya genel olarak şirketin çok kritik olsun yok. Güvenilir arkadaş veya aile üyelerinden sınırlı grubu için duyguların sizin havalandırılmasını kaydedin.
  10. En önemlisi, kendine değil kaybetmek inancını yok. Bir ateşleme demoralize olabilir ama sadece bir işverenin kararıdır hatırlamak ve sizin için diğer, daha uygun seçenek olacaktır olabilir. Yeniden toplamak ve sizin ve çıkarları için daha iyi bir uyum olduğunu bir iş bulmak için zaman ayırın. Bu bir yenisi kariyerinizde boyunca hareket için gerekli sadece ne olduğunu bulmak için size ve bir itme için doğru bir iş değildi olabilir.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *