Kısa Bildirimi İstifa Mektubu Örnekleri

Posted on

Kısa Bildirimi İstifa Mektubu Örnekleri

Eğer kısa sürede bir işi bırakmak gerektiğinde ne yapmalısınız? Bir iş istifa ne zaman pozisyondan yola önce, işveren iki hafta önceden haber vermek üzere standart olarak kabul edilir. bunun hemen bir haftalık bildirim, gün önceden bir çift veya bırakarak olsun, bundan daha azı, kısa haber olarak kabul edilir.

Yeterli haber verilmesi, ayrılış için plan işe alım işlemini başlatmak ve sorumluluklarınızın kaplıdır emin olmak için yönetici zamanı verecektir. Ayrıca mevcut projeleri tamamlamayı veya iş arkadaşı ya da değiştirilmesi için sorumluluklarınızı aktarmak için düzenlemeler yapmak sağlayacaktır.

Sen kısa bir sürede sahip İstifa Need zaman

Ne yazık ki, bazen standart iki hafta önceden temin etmek pek mümkün değil. Belki kişisel acil veya çalışma koşullarının dayanılmaz olan varsa ve hemen ayrılmak zorunda. Ayrıca bir iş teklifi almış olabilirsiniz ve yeni şirket doğru yolu başlamak istiyor.

Önemli : Ayrılmadan karar vermeden önce iki haftalık haber vermeden istifa olumlu ve olumsuz yanlarını düşünün emin olun.
İşvereniniz ona izin ya sen ayrılacak emin oldukları gibi onu kısa sürede biliyorum verebilir kadar haber takdir yaparız.

Eğer kısa sürede birlikte istifa gerekiyorsa, aşağıdaki örnek istifa mektupları gözden geçirin. Bir iş mektubu biçimindedir. Diğer bir e-postanın biçimindedir.

Biçimsel İstifa Mektubu Örneği – Kısa Bildirimi

Adınız
Adresiniz
Şehir, Eyalet Posta Kodu
Telefon Numaranız
E-posta

Tarih, randevu, biriyle çıkmak

İsim
Başlık
Organizasyon
Adres
Şehir, Devlet Posta Kodu

Değerli Mr./Ms. Soyadı:

Cuma günü ABCD Company, 9 Ağustos, iki hafta fark standart olduğunu anlıyoruz 2019 ile benim pozisyonundan istifa ediyorum biçimsel bildirimi olarak bu mektubu kabul edin; Ancak kişisel koşullar bu hafta sonuna kadar bu şirkette benim konumunu terk gerektirir.

Bu geçiş sırasında elimden her türlü yardımı sağlamak için mutluyum.

Son beş yıl içinde bana sağladığınız mesleki ve kişisel gelişim için fırsatlar için teşekkür ederiz.

Ben ajansı için çalışan zevk ve destek firması ile benim görev süresi boyunca bana verilen teşekkür ederiz.

İçtenlikle,

Sizin İmza  (basılı mektup)

Sizin Yazılan Adı

İstifa Mektubu Yazma İpuçları

Sen telefonla, şahsen bırakıyorsun müdürünüze söyleyin, veya e-postaya olabilir. Mümkünse, ilk bizzat sizin Yöneticisi anlatan idealdir. Ancak, seçtiğiniz hangisi şekilde, daha sonra şirket çalışanı dosyasına ekleyebilir istifa resmi bir mektup yazmak için iyi bir fikirdir.

Burada istifa mektubunu yazarken akılda tutulması gereken bazı stratejiler şunlardır:

İş mektubu Format Yazmaktır:  Bu senin çalışanın dosyasına gidecek bir resmi yazı olduğu için, Biçimlendirme kurallarına iş mektubu izlemelidir. Harfin sol üst köşede, iletişim bilgileri, tarih ve işvereninizin iletişim bilgileri yer almaktadır. Elle atılan imza ve altındaki yazdığınız isimde harf bitirin.

Devlet İstifa Tarihi:  ilk paragrafta işinizi ayrılacaklar tarihini belirtmektedir. Bu mektupta bilgilerin en önemli parçasıdır, bu nedenle mümkün olduğunca erken mektupta içermelidir.

Kısa Tutun:  Eğer ayrıntı muazzam miktarda sağlamak gerekiyor gibi hissetmeyin. En önemli şey ofiste son gününü söz etmektir.

Sen İstifa Are Neden açıklar – Uygun ise:  bu kadar çabuk terk neden Patronunu söyleyeyim mi? Bu sizin sebeple bağlıdır – ne işinde mutsuz ya bu detayları paylaşmayın yöneticiniz veya meslektaşları sevmediğim çünkü kısa bildirimde eğer. Böyle bir sağlık krizi gibi dış koşullar vardır Ancak, sizi, neden paylaşım işverenin sempatik hissetmenize yardımcı olabilir. Mümkün olduğunda, o işyerinde yanan köprüler kaçınmak en iyisidir, unutmayın. Ancak yine, kısa mektubunuzu tutmak – küçük ayrıntıların tümünü girmek gerekmez.

Say Teşekkür:  iyi ilişkiler işvereniniz olan ilişkinizi biten aynı ruhla, sen pozisyonda yaşadım fırsatlar için minnettarlığını. CIA’de büyük deneyim olmadı bile, kısa genellikle çok teşekkür ederiz “teşekkür ederim”.

Teklif Geçiş sırasında Yardım (İsteğe bağlı):  geçiş sırasında yardım sağlanması gereklidir fakat uzatmak için ortak bir nezaket olduğunu edilmez. Kişisel koşullar hiçbir şekilde yardım engelleyen Ancak, bu eklemenize gerek yoktur.

Tashih ve Düzenleme:  iyice göndermeden önce mektup yoluyla mutlaka okuyun. Herhangi bir yazım veya dilbilgisi hataları arayın. Yanı mektubu üzerine okumak için bir arkadaş veya aile üyesi soran düşünün. Eğer şirket üzerinde olumlu bir izlenim bırakmak istiyorum unutmayın – iyi yazılmış, iyi düzenlenmiş istifa mektubu bunu yapmak yardımcı olacaktır.

E-posta İstifa Mektubu Örneği – Kısa Bildirimi

Konu: 2 Ağustos 2019 Etkili İstifa

Sevgili Bob,

ABC Şirketi’nden istifamı olarak bu mektubu kabul edin. Ne yazık ki, sağlık nedeniyle, ben standart iki hafta önceden haber sağlamak mümkün olmayacaktır. şirkette Benim son gün bu Cuma Ağustos 2, 2019 olacak.

Kısa bir sürede dolayı özür dileriz. Ben müthiş birlikte çalışma memnun kaldım, ve yönetimden çok şey öğrendim. bana geçişi kolaylaştırmaya yardımcı olmak üzere önümüzdeki birkaç gün içinde neler yapabileceğini bildirin.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

İçtenlikle,

Samuel

İstifa E-posta Yazma İpuçları

Ayrıca e-posta ile istifasını haber göndermeyi seçebilirsiniz. Eğer en kısa sürede istifa işvereniniz uyarmak için varsa, bu özellikle iyi bir fikirdir. E-posta yoluyla istifa bile olsa, kendi çalışanın dosyası için posta yoluyla bir takip mektup göndererek düşünebilirsiniz.

E-posta mesajı göndermek için bazı ipuçları için aşağıya okuyun:

Net Bir konu satırı kullanın:  konu satırı açıkça işveren hemen okur böylece yazma amacınızı iletmek gerekir. Siz de adınızı içerebilir. “Ad Soyad. – MONTHDAY, 20XX üzerinde İstifasını” – “İstifa Bildirimi Ad Soyad” veya Örneğin, konu satırında okuyabilir

Kısa tut. Sadece bir istifa mektubu gibi, kısa e-posta tutmak istiyorum. Basitçe, istifa ayrılıyorsun tarihini içerir ve geçiş (mümkünse) sırasında size ve yardım teklifini teşekkür dava hakkında eklemek edildiğini belirtmek isteriz.

Düzenleme, Düzen, Düzenleme:  İnsanlar aynı şekilde onlar olur yazılı mektup e-postaları tashih unutmak eğilimindedir. Sadece bir istifa mektubu gibi, herhangi bir yazım veya dilbilgisi hataları için e-posta yoluyla mutlaka okuyun. Ayrıca, yazı tipi yeterince büyük ve okunması kolay olduğundan emin olun.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *