Kapalı Laid Başlarken vs Yakıtlı Başlarken

Posted on

Kapalı Laid Başlarken vs Yakıtlı Başlarken

Kısa süre önce işini kaybettim. sonlandırma bir sürpriz oldu Özellikle, kendi durumu hakkında bir sürü soru olabilir. Ama şu anda, bu daha önemli bir soru var: Eğer ateş edildi – ya da işten çıkarıldı?

ateş ve pozisyonunuzu kaybetmeden iki ayrı yolu vardır işten ve fark işsizlik için uygunluk yanı sıra gelecek için işe umutları etkileyebilir olmak. Bu nedenle, sizin fesih kesin doğası hakkında çok açık olmak için iyi bir fikirdir, işini kaybetmek olmalıdır.

böyle o sesler yapmak için kolay bir ayrım olması gerekiyorsa, haklısın: ideal olarak, eski patronun şirketten senin ayrılık doğası hakkında çok açık olacaktır. Ama bildiğimiz gibi, gerçek dünya mükemmel olmaktan çoğu zaman uzaktır.

Burada işinizi kaybettiğinizde size standı ateş olmak ve işten çıkarılır ve nasıl bilmek arasındaki farklar hakkında bilmeniz gerekenler.

Çalışan ateşlendiğinde

Bir çalışanın çeşitli nedenlerden için görevden alınabilir. Belki neden için sonlandırılmış olması en yaygın nedeni işte tatminkar bir performans. İşçiler ayrıca değil, şirket malına zarar çok fazla zaman kalktıktan şirket standartlara uygun alenen örgütü utanç verici ya da başka onun iş sözleşmesinin şartları uymadığı, görevi kötüye için görevden olabilir.

Bir çalışan işten zaman, gelecekteki bir tarihte tekrar işe olma hiçbir beklenti yoktur. fesih Bu tür geçici değildir ve değil şirketin mali durumuna, çalışanın performansına veya davranışı ile ilgilidir.

Çalışan Kapalı Laid mı ne zaman

Bir çalışan işten zaman, genellikle çalışanın kişisel performans ile ilgisi yoktur. İşten çıkarmalar bir şirket uğrar yeniden yapılanma veya küçülme veya iş dışına çıktığında oluşur. Bazı durumlarda, bir işten geçici olabilir ve Ekonomi geliştiğinde çalışanın tekrar işe edilir.

Not: Bazı durumlarda, işten çıkarılan çalışanların kıdem tazminatı ya da işveren tarafından sağlanan diğer çalışan haklarına hakkı olabilir. Çalışanın işten zaman Genellikle, bunlar işsizlik parası alma ediyoruz.

Sizin Fesih Nature belirleyin

Eğer rakam dışarı gereken ilk şey, yeni sonlandırılmış çalışanı olarak, eski patronun şirketten sizin ayrılmasını karakterize nasıl olduğunu.

Bir at-irade çalışan iseniz – ve ABD’de birçok eyalette işçi – işvereniniz fesih sebebi size vermek için yükümlülüğü yoktur. Ama gelecek işveren ve devlet işsizlik ofisine konuşurken onlar fesih referans alırız onları nasıl sormak için hala uygun bu.

Alacaklarının Yayın

Tipik olarak, işveren bir kıdem paketi karşılığında (her zaman değil) bazen bir istihdam ayırma anlaşması imzalaması işten çıkarılan çalışanlara soracaktır.

Her zaman okumak ve imzalanmadan önce anlaşmaya dikkate için zaman ayırmak iyi bir fikirdir.

Önemli: doğrudan fesih öğrendikten sonra, anın bir şey imzalamayın. Buna ek olarak, bir iş avukata danışmak genellikle akıllıca olur.

Toplama İşsizlik

toplamak işsizlik için, genellikle işinizi kaybettiyseniz gerekiyor “Kendi kusuru olmaksızın.” işten insanlar muhtemeldir onlar kişisel performanstan ziyade yeniden nedeniyle ayrıldığı için işsizliği almak.

ateş insanlar yüzünden kendi kişisel performansla konulara onlar ayrıldığı için işsizliği alma olasılığı daha düşüktür. Bir ateş çalışanın kendi ateşleme performansı asılsız veya ilgisiz olduğunu iddia edebilir Ancak, o işsizlik için uygun olabilir.

İpucu: Eğer işsizlik için hak olup olmadığından emin değilseniz, devlet işsizlik ofisi ile kontrol edin.

Haklarını bil

Eğer beklenmedik bir şekilde işinizi kaybederseniz Nerede durduğunu, bilmek önemlidir. Yasal olarak örneğin, kullanılmayan süresi için ödeme hakkına sahip olabilir. Eski patronun da, son maaş alan emekli faydaları üzerinde yuvarlanan ve COBRA kapsama erişimde açısından ne olacağını söylemeliyim.

Bunu bilmek de önemlidir haksız fesih olarak şirket sayıları adresinin ayrılması olsun.

Önemli: Eğer belirli ayrımcı nedenlerle işten olsaydı, yasadışı eylemi gerçekleştirmek istedi, yoksa fısıldayarak çünkü, sen devlet, federal veya sözleşme hukukuna göre korunabilir. Belirli durum hakkında daha fazla bilgi için bir istihdam avukat başvurun.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *