Kapak Mektupları Türleri

Posted on

Kapak Mektupları Türleri

Eğer iş avcılık olduğunda, o mektubun hedef için uygun kapak mektubu seçmek önemlidir. Uygulama mektuplar, sevk kapak mektupları, faiz, ağ ve değer teklifi harflerin harfler: Farklı en yaygın beş türleri de dahil olmak kapak mektupları türleri vardır.

Kullandığınız kapak mektubu Bir iş doğrudan uygulayarak ya da sadece profesyonel ağda bireylerden iş arama yardım isteyen olup olmama durumuna göre belirlenecektir.

Kişisel Harf Özgül olun

Eğer iş ya sen isteğinde iş arama yardımı türü için başvuru nasıl yansıtır kapak mektubu türü seçtiğinizden emin olun.

Kapak mektup söz konusu amaç için özel dizayn edilmelidir. bu bir iş uygulamasında bir özgeçmiş bağlı bir ön yazı ise, aradığınız her pozisyon için özelleştirilmiş olması gerekir. Bir başvuru sahibinin ön yazı o birden pozisyonlar için uygulamak için kullanılan bir jenerik olursane işe yöneticileri tanıyabilir. bakım veya bir şirkette derin ilgi eksikliği göstermek Böyle kapak mektupları, özgeçmiş bakmadan tarafından geçirilen sonuçlanabilir.

Kapak Mektupları Türleri

  • Başvuru Mektubu:  Bir uygulama mektup belirli bir iş açılması için başvuruda yazılır. Bu iş başvurusu için bir özgeçmiş ile gönderilen geleneksel kapak mektubu.
  • Sevk Kapak Mektubu:  Bir başvuru mektubu bir işe sevk etti bir kişinin adını bahseder. Bu yönlendirmeyi sağlayan bireysel için çalıştığınızı ilgilenen şirkete bilinmektedir, özellikle de bir işverenin ilgisini kazanmak için harika bir yol olabilir.
  • İlgi Mektubu:  aynı zamanda bir maden arama mektubu olarak bilinen çıkar, mektubu, belirli bir şirkette olası iş fırsatlarını sorulmaktadır.
  • Ağ mektup:  Ağ harfler iş arama tavsiye ve yardım istemek. Bunlar profesyonel konferanslar veya diğer endüstri etkinliklerde tanıştığım kişilere veya LinkedIn gibi profesyonel sosyal ağ siteleri aracılığıyla bağlanan kişilere karşı, meslektaşlarımıza ele alınabilir.
  • Değer Teklifi Harf:  A değer önerisi aday benzersiz kılan açıklayan kısa bir ifadedir.

Yukarıda belirtildiği gibi, kapak mektupları ilgilendiğiniz potansiyel işlere hedeflenmelidir. Bu uygulama mektup, bir tavsiye mektubu, ilgilenilen bir mektup ya da bir değer teklifi mektubu yazarken önce, yapmanız gereken, yani ödev ve mektubunuzu gönderiyor şirket araştırma. Bu bilgi ile donanmış, daha sonra birikiminiz ve iş deneyimi kuvvetle seni kiralamak gerekir organizasyona katkıda nasıl mektubunuzda gösterebilir.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *