Para Onları yapmak Make Mikro İş ve nasıl

Posted on

Para Onları yapmak Make Mikro İş ve nasıl

Kelime, çok küçük bir ücretli görev anlaşılacağı gibi bir mikro iş vardır. İçin daha iyi bir kelime mikro işler kelime “işler” istihdam anlamına gelebilir çünkü aslında “konser” olabilir ve hiçbir mikro işler çalışanlar için ama sadece bağımsız yükleniciler içindir.

Tanımlama Mikro İşler

Küçük bir görev için küçük bir ücret alma mikro işlerin temel kavramı, mikro işlerin birçok olası türleri arasında çalışır. Bunlar arasında aşağıdakiler sayılabilir:

Çevrimiçi görevleri: Bu küçük görevler veya microtasks, hiçbir gerçek dünya etkileşimi gerektiren tamamen çevrimiçi olarak yapılabilir. Bu hizmetlerin Alıcılar görevi yapmaya istekli birini bulmak için mikro iş web sitelerinde reklam. Amazon’un Mekanik Türk mikro işin bu tip sunan en popüler sitelerinden biridir.

Gerçek dünya görevleri: hizmetin bu alıcılar online görevlere benzer görev çevrimiçi fakat bizzat tamamlanmaz, işçiler için İnternet’te reklam. Mikro işlerin bu tür tanıtan web siteleri temelde garip işler için bir pazar bulunmaktadır. Taskrabbit daha popüler gerçek çalışma görevi sitelerinden biridir. Ancak Taskrabbit ve bunun gibi diğerleri genellikle de çevrimiçi görevler sunuyoruz.

Projeleri Kitle Kaynak: çevrimiçi bir crowdsourcing platformu sayesinde şirketler daha büyük bir projenin küçük bir parçası yapmak için işçilerin işe. İşçi genellikle bir şirketin web sitesine oturum ve kullanılabilir görevlerden birini seçin. Clickworker markaları görevlerin çeşitli kitle kaynaklı kullandığı bir şirkettir.

Web sitesi kullanılabilirlik testi: Uzaktan kullanılabilirlik test tipik bir ekran veya sesli kayıt cihazı kullanılarak, belirli bir ücret (genellikle yaklaşık 10 $) web sitelerine ve mobil uygulamalar gözden geçirin.

Çevrimiçi hizmetler piyasası: Ben n bu mikro işler, işçiler (genellikle bir dizi ücret karşılığında) küçük hizmetler sunan ve alıcıların ihtiyaç duydukları hizmeti sunan kişileri bulmak için pazar göz atın. Web sitesi alıcı, satıcı veya her ikisi bir ücret alır.

Programları Ödül: Bazı mikro işler para ancak noktaları yoksa başka bir şey ödeme sağlayamayabilir. Bunlarda görevler genellikle işçiye ürünlerin pazarlama içerir.

Araştırmalar: Bir iş-at-home iş olarak tamamlama anketleri bir süredir ve belki de orijinal mikro iştir gelmiştir.

Mikro İşler nasıl yapıldığını

Birçok mikro işler crowdsourced veri giriş projelerinin özellikle, bir bilgisayardan çevrimiçi tamamen yapılır. Ancak, bazı mikro işler gerçek dünyada hem de yapılabilir ve çevrimiçi ve cep telefonunu gerektirebilir. Örneğin, bir şirket, bir mağazaya gidip bir ürünün görünümünü fotoğraflamak veya fiyat kontrol kuralları ve cep telefonu üzerinden online bilgi göndermek isteyebilirsiniz.

Nasıl Mikro İşler Öde

Genel olarak, bu işler çok küçük meblağlar ödemek, ama çok az zaman gerektirir gerekmektedir. İşler $ 50-1 yüzde yerden ödeyebilirsiniz ve fikri emek sunulan ücretli orantılı olmalıdır gerekli olmasıdır. Yani yapmak para için, hızlı çalışması gerekiyor ve mümkün olduğunca çok sayıda görevler olarak geç dedim.

Bu sözleşme (ve çalışan) esasına göre yapıldığından, bu mikro işler asgari ücret ödeme garantisi yoktur. Çoğu şirket (genellikle bir PayPal hesabı üzerinden) nakit ancak nakit, yani hediye kartları, ödül puan, hizmetler, Bitcoins dışında bir de bazı ödeme ödemek. Genellikle ödeme ABD doları cinsinden hesaplanan ancak PayPal hesabına ödenen sırada farklı bir para birimine dönüştürülebilir.

İlgili Tanımlar

  • Kitle Kaynak : Benzer ve bazen mikro emek anlamında kullanılır, genelde kitle kaynaklı gönüllü emek istihdam etmektedir.
  • Görev Sitesi : bağlantı alıcı ve küçük hizmet satıcıları olduğunu Çevrimiçi forumlar.
  • Microlabor: Benzer ve bazen mikro emek ödenir kitle kaynaklı anlamında kullanılır olsa genellikle küçük miktarlarda.
  • Teklif siteler: benzeri siteler Elance projelerine teklif işçiler, teklif siteleri örnekleridir; Bunların ve mikro emek arasındaki fark ödeme ölçek ve projelerin karmaşıklığı.
  • Bağımsız yüklenici: Mikro emekçiler ama maaş skalasının en düşük sonunda bağımsız yüklenicilerdir.
  • BPO: İş süreçleri dış kaynak.
  • Veri Girişi : Bazı veri giriş şirketleri insanların bir dizi tarafından yapılan farklı görevler içine büyük veri girişi projeleri kırarak mikro işgücünden.
  • Outsourcing : Mikro emeği kullanma offshoring veya homeshoring daha dış kaynak farklı bir türüdür.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *