Uçuş Görevlisi Görüşmeler için Örnek Sorular

Posted on

 Uçuş Görevlisi Görüşmeler için Örnek Sorular
İş için dünyayı gezmek: Uçuş görevlileri birçok kişi sadece hayalini şey yapıyor iyi bir yaşam kazanabilirsiniz. Bureau of Labor Statistics  bu işi 2016 ve 2026 tüm meslekler için ortalamasından daha hızlı arasına yüzde 10 artacağı tahmin ediyor. Gerekli diploması – Ayrıca yılda $ üzerinde 50.000 medyan yıllık kazanç sahiptir.

Ama bu işi bütün bu parıltı ve seksi değildir. müşteri hizmetleri, konfor ve yolculara içecek sağlamanın yanı sıra, uçuş görevlileri gemide herkesin güvende tutmak. Bunlar, uçuş öncesi güvenlik kontrolleri yürütmek emniyet kemerleri ve diğer güvenlik ekipmanlarının kullanımını göstermek ve acil durumlarda yolculara sakin tutmaya yardımcı. şeyler havada yanlış yoksa, hatta yolcular tıbbi yardım alma veya gerekirse herkesin güvenle uçağı tahliye belli olduğunu yapma, hayatını kurtarabilir.

Yani, bu kolay bir iş değil, ama seyahat etmek seviyorsanız, stresli aşımı yolcuları yönetebilir ve baskı altında serin tutabilir, bu sizin için mükemmel bir iş olabilir. Bir uçuş görevlisi olmak için, genellikle lise diploması, müşteri hizmetleri deneyimi ve bir arka plan kontrol ve ön istihdam ilaç taraması iletme yeteneğine gerekir. Ardından, eğitim üç ila altı hafta atılmak ve FAA tarafından sertifikalı olmak gerekir.

Bir uçuş görevlisi olarak işe koyulmak için, iş görüşmesine ace gerekecek. Bir uçuş görevlisi istenebilir mülakat soruları türleri, bir görüşme için hazırlamak konusunda tavsiye ve belirli mülakat soru listesi hakkında daha fazla bilgi.

Uçuş Görevlisi Mülakat Soru Türleri

Uçuş görevlisi görüşmeler soru türlerinden bazılarını içerebilir. Böyle istihdam geçmişi, sizin eğitim durumu, iş için beceri ve niteliklerin ve gelecek için hedefleri hakkında soru olarak herhangi bir işte alabilirsiniz ortak mülakat soruları olacak Birçok.

Ayrıca kişilik ve çalışma stili hakkında sorulan soruları içeren, bizzat senin hakkında sorular sorulabilir. Bunlar da sen yaptın kariyerini nedeniyle ilgili soruları içerebilir.

Görüşme sorulardan bazıları da davranışsal olacaktır. Davranışsal mülakat soruları iş üzerinde geçmiş deneyimler ele açıklamak istiyoruz.

Büyük olasılıkla da durumsal mülakat soruları sorulur. Farklı iş deneyimlerinin soruyorlar ki bu, davranışsal mülakat soruları ile benzerdir. Ancak, durumsal mülakat soruları bir uçuş görevlisi olarak iş ile ilgili gelecekteki durumu nasıl ele ilgilidir.

Son olarak, görüşme kendisi için özellikle havayolu ile ilgili sorular sorulabilir.

Bir Uçuş Görevlisi Röportaj için hazırlık için ipuçları

Görüşme hazırlanmak için, işin gereklerini bildiğinizden emin olun. Özgeçmişinizi dönüp bakın ve bu gereksinimleri karşılamak için yeteneğini göstermek Size sorulan deneyimleri sıralar. Bu, özellikle davranışsal ve durumsal mülakat soruları ile yardımcı olacaktır.

mülakat önce, ile görüştüklerini, şirket üzerinde biraz araştırma yapmak. Onların misyonu, birlikte çalıştıkları nüfus ve şirket kültürü duygusu olduğundan emin olun.

Potansiyel kişisel mülakat soruları “Ne bir uçuş görevlisi olmaya iten?” İnclude ve “Kendinizi iyi bir takım oyuncusu düşünüyor musunuz?”

Davranışsal mülakat soruları şunlardır:

 • Eğer gerçekçi olmayan veya makul olmayan talep yapılmış bir müşteri ele aldığında beni zamanın bir örnek verin.
 • Eğer kızgın bir müşteri ya da müşteri ile ele bir zamanı anlat. Farklı olarak ne yapmak isterdin?
 • İşteki sabır kaybetti son zamanı anlat.
 • Bir iş arkadaşınızla vardı bir çatışma tarif edin. Nasıl çatışmayı çözmek mi?
 • Sorunu gidermek için sözlü iletişim becerilerini kullanmak zorunda olduğu bir stresli durumu anlatınız.

Durumsal Mülakat Soruları

 • Eğer bir yolcu başka bir uçuş görevlisi kasten kaba olma bkz düşünün. Nasıl bu durumla başa ki?
 • Eğer koltuklarında üzerinde itiraz iki yolcu gördü düşünün. bu işi nasıl halledersin?
 • Nasıl (vb onun emniyet kemeri tutarak) kuralları takip reddeden bir yolcu başa çıkacaksın?
 • Nasıl uçan korkan bir çok endişeli yolcuyu ele ki?

Teşkilat ve Diğer Sorular Hakkında Sorular

 • Neden özellikle bizim havayolu için çalışmak istiyorsun?
 • başkalarından bizim havayolu farklı kılan ne düşünüyorsunuz?
 • Neden uçuş görevlileri uçakta esastır?
 • Eğer mükemmel müşteri hizmeti yapar ne düşünüyorsunuz?
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *