Nasıl Röportaj sonra bir teşekkür mektubu yazın etmek

Posted on

Nasıl Röportaj sonra bir teşekkür mektubu yazın etmek

Bir mektup teşekkür Yaz: Bir iş görüşmesi sonrası rahat bir nefes nefes önce yapılacak bir şey daha var. Bu basit adım önde diğer iş adaylarının sizi koyabilirsiniz ve er daha iyi, bunu. Bu son adım, yer aldığı her görüşme için rutin iş arama sürecinin bir parçası olarak görülmelidir.

görüşmenin bitiminde, seni mülakat tüm kişilerin iletişim bilgilerini güvenli. onlar kendi kartvizit teklif yoksa, her toplantının sonunda onların iletişim bilgileri istemek.

Nedenleri Mülakat sonrasında bir teşekkür notu gönder

ileriye dönük bir işveren bir teşekkür mektubu gönderilmesi kesinlikle bir iş teklifi garanti değil, ama yarışma sıkı eğer bir avantaj sağlamak olacaktır. Bir not göndermek yoksa bir işe alma yöneticisi rahatsız olmasa bile bunu yaptığında, onlar göreceksiniz. Her zaman iş arama stratejisinin bir parçası gönderme yapmak.

En azından, ekspres minnet bir not göndererek kibar. Eğer memnuniyet dile olmadan birinin ev ve ayrılmak ziyaret etmeyeceğini gibi, görüşmeci teşekkür ederim demeden bir röportaj bırakmazlar. Potansiyel işverenler ile etkileşim halindeyken zarif ve profesyonel olmak önemlidir.

Kenara görgü diğerine önemli nedeni, bir teşekkür mektubu bir fırsat belki de senin sadece bire senin görüşmeden sonra takip olmasıdır göndermek. Eğer iş istiyorum müstakbel işveren haberdar etmenin kullanın. Bu görüşme sırasında yüksek sesle bu kelimeleri dışarı söylemek garip hissedebilirsiniz, ancak bunları yazmak çok daha kolaydır.

Olursanız hazırlanan nasıl görüşmenin stres bellek kısa sukut neden olabilir. notu Kişisel teşekkür görüşmek unuttum bir noktaya iletişim kurmak için mükemmel bir fırsattır. Ayrıca onlar işe karar olarak görüşmeyi aklında istediğim bir şey yinelemek için izin verir.

Bir teşekkür mektubu yazma önce düşünün için

o dikkatle özgeçmiş ve kapak mektupları oluşturmak ve mülakat soruları cevaplamak için hazırlamak için gerekli olması gibi, teşekkür size mektup nasıl hazırlayacağınız düşünce çok vermek aynı derecede önemlidir. Böyle zamanlama, mektup alıcıları ve içerik olarak Hususlar işi alma şansınızı ilerletmek için önemlidir.

Zamanlama

Bir sunduğunuz görüşmeden sonra en kısa sürede teşekkür notu gönderin. Birkaç saat sonra iyi olduğunu, ancak göndermek için birden fazla iş günü beklemezler. Sizin mülakat kendi zihninde taze hala iken işveren okumak çok önemlidir.

Kağıt veya E-posta

güncelliği her şey olduğu gibi, e-posta mümkün olduğunca çabuk bir prospektif işverenin eline mektubunuzu almak için en iyi seçenektir. Bu, büyük olasılıkla, ayrıca mülakat giden işveren ile iletişim oldum yoludur. Toplantınız hatta video sohbet yoluyla veya telefonla gerçekleşiyor, sanal bir olmuş olabilir.

Letter Alıcıları ederiz

Bir kuruluş birden fazla kişinin mülakat sırasında mevcut olsaydı, yazılı olarak her biri teşekkür ederim. belki de sorulan bir soru bakarak, her alıcı için not kişiselleştirmek için emin olun.

Harf Stili

E-posta artık üç paragraftan daha olmalıdır. Görüşmeci ilk adı kullanmak söyledi sürece alıcıyı adrese böyle Ms. veya Mr. olarak resmi bir başlık kullanın. Başlamak için bir araya vakit ayırdığınız için anketör teşekkür tanıştığın tarihini gösterir.

bir şey varsa böylece mülakatta söylemek istedim ama şimdi o kadar getirmek, olmadı. Ayrıca, onlar bir işe karar verdiğimizde Görüşmeci hatırlamak istediğiniz bir noktayı yinelemek için bu fırsatı kullanın.

Eğer bir iş teklifi memnuniyetle karşılayacağını söylemek unutmayın. Bu çok ileriye sondaj endişe etmeyin. alıcının direkt kılarak güven hayran kalacaksınız.

Teşekkür Ederiz Email Yazma için hızlı ipuçları

İşte beste için bazı ipuçları mektup teşekkür şunlardır:

  • onlar aksini talimat sürece alıcının başlığını (Bay, Bayan, veya Dr.) ve soyadı içeren resmi bir tebrik kullanın.
  • görüşmenin tarihini ve aday oldukları iş başlığını ekleyin.
  • Çok bu pozisyon için nitelendirir kendiniz hakkında Yinelediler şey.
  • iş ilgiden ifade edin.
  • örneğin “Gerçekten Sizin”, “Saygılarımızla” veya “teşekkür ederiz olarak resmi bir kapanış kullanın.”

Sen Numune Email ederiz

Sevgili Bayan Diaz,

Pazartesi günü benimle toplantı için teşekkür ederim, Haziran 4. Diaz, Klein ve Brown yardımcı avukat pozisyon için benim nitelikleri tartışma fırsatı için teşekkür ederiz. Ben iş hakkında öğrenme zevk ve rol senin firmasında oynayabilir.

benim şimdiki işinde ceza davaları yanı sıra benim Paralegal eğitim üzerinde çalışıyor Benim deneyim, beni bu pozisyon için mükemmel bir uyum olun. Benim Görüşme sırasında, ben de birkaç ev sahibi / kiracı anlaşmazlıkları üzerinde çalışmış belirtmeyi ihmal. Ben Smith, Klein anlamak ve Brown bu alana daha fazla etkileyecek ve benim deneyimin paha biçilmez olacağını düşünüyorum.

Ben senin ekibin parçası olmaya bekliyoruz.

 

Saygılarımla,

Barry Allen

Sen Mektubu gönder Önce

Dikkatle notu sizin teşekkür redakte. hatalardan, imla hataları ve gramer hatalarını kontrol edin. onların ve şirketin adını kullanarak her işveren için özelleştirilmiş bir mektup yazın. Bazı iş arayanlar yapmak ister gibi kesme ve diğer işverenlere gönderdik mektuplarından bölümlerini yapıştırırken dikkatli olun. Böyle başka bir kuruluş veya yöneticisinin adını kaldırma gibi uygun değişiklikleri, yapın.

teşekkürünüz hatalar size yazmak dikkatsiz görünmesini sağlayacaktır. ve taslak olarak e-posta kaydet biraz zaman geçtikten sonra bakmak için geri dönün. zamanlar üzerinde nihai bir göndermeden önce bunu ver. Mümkünse, hem de başkasının inceleme buna sahip.

Alt çizgi

Bir iş görüşmesi sonrası teşekkür notu yazmak için esastır. katılan her kişiye gönder. iş için nitelikleri yinelemek ve pozisyon ilgiden ifade. Rekabetçi bir iş piyasasında diğer adaylardan ayrı olacaktır olarak iş arama içine bu adımı dahil edilmesi, iş bulma şansınızı artıracaktır.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *