İş-at-Home Dolandırıcılar Kendinizi Koruyun için 7 Yolları

Posted on

 İş-at-Home Dolandırıcılar Kendinizi Koruyun için 7 Yolları

insanlar gelir getirmek için bir ofise gidip olmamasından avantajlarını fark olarak evden çalışarak, daha yaygın hale gelmektedir. Ancak, riske koyabilirsiniz iş-at-home eksileri ve dolandırıcılığı, farkında olmak önemlidir. bilmeden Bir dolandırıcı kişisel bilgilerinizi vererek, para ve diğer varlıkların tüm kaybetme riski vardır. İşte sorun bu tür önlemek için kendinizi korumak için nasıl.

Scam nasıl tanınır? bilin

Bilgi eve temelli istihdam arayışı internet üzerine girişim en iyi savunmadır.

bunu yapmadan önce, zaman ayırın Yani meşru iş-at-home işler ve iş-at-home dolandırıcılığı hangi fırsatların anlatmak öğrenmek için. daha fazla iş-at-home iş ilanları ve diyoruz reklamlar, karşılaşacağınız daha dolandırıcılık ve hile bir desen netleşecek.

Bu da, nokta gerçekten meşru iş-at-home işler kolaylaştıracak. Sen nedeniyle sahalar aynılık, kısmen, bir iş-at-home aldatmaca gammaz işaretleri ayırt etmeye başlayacaktır.

Kişisel Common Sense kullanma

bir fırsat değerlendirirken buna çok kazançlı görünüyor, özellikle şirketin perspektifinden karlı görünüyorsa, ilk düşünüyorum. Nasıl bu kadar küçük bir iş için çok teşekkür fırsat yapmak para destekleyicileri ödüyoruz gelecekse?

Bir şirketin pazarlama stratejisi, öncelikle meşru görünen dayanıyorsa çok az, yoksul bir para verme fırsatta, bir iş-at-home dolandırıcılığı sunan veya çünkü Ayrıca, olasıdır. Bir “meşru iş-at-home iş” olarak arama motoru reklamlarında kendisini destekleyen herhangi bir iş büyük olasılıkla nedeni budur değil meşru.

Gerçek olamayacak kadar iyi görünüyor eğer muhtemelen iyi bir fırsat değil, unutmayın. yalnız sağduyu yeterli değildir bu yüzden Fakat dolandırıcıların, sinsi.

Giriş Sizin Duygular tutun

dolandırıcıların kurbanları bulmak en yaygın yolu duygularını oynamaktır. Eğer kötü bir şey istediğinizde, duygularınız bunun peşinde mantıksız kararlar almanızı yol açabilir. Eğer sabır ve net bir kafa gerekir bu yüzden bir iş-at-home iş bulmak kolay değildir. çalışır bir şey “hak” diyerek duygularınla ​​oynamak için herhangi bir fırsat özellikle dikkatli olun.

Ödevini yap

Gördüğünüz her şeyi şüphe ile başlayın, daha sonra net bir kafa ile araştırma yapın. Bir fırsat dürüst görünüyor olsa bile, para göndermeyin iyice kontrol etmeden herhangi organizasyona. Bu iletişim bilgileri olup olmadığının belirlenmesi, fiziksel dayanır nerede bulma ve telefon yoluyla onlarla bağlantı içerir. Sosyal medyada o kadar bakın ve herhangi bir değerlendirme için bir internet araması yapın. Genellikle şirket adına ve “aldatmaca” veya bir internet arama yapmak için yardımcı olur “inceleme”. Sonuçlar çok somut bilgi vermeyebilir, ama bir başlangıç noktası olabilir. En meşru şirketleri iş başvurusunda ücret almıyoruz ve bu iş fırsatları risksiz asla unutmayın.

Riskli Opportunities farkında olun

iş-at-home dolandırıcıların her zaman yeni şemaları ile geliyor olsa da, bir kaç temalar göre değişebilir eğilimindedir. Diğerleri meşru iş-at-home işler olabilirken bu fırsatlardan bazıları kaçınılmalıdır. Ancak, çoğu zaman, bu nedenle bu durumdan çok dikkatli olmak değildir:

 • Doğrudan satış veya çok katlı pazarlama
 • Piramit şemaları-daima kaçının!
 • İş kurma kitleri
 • Her şey / çekleri tahsili para her zaman kaçınmak kablolama içeren!
 • Ev montaj / zarf doldurma-daima kaçının!
 • Bir ürün yeniden seller veya toptancı olmak
 • Stok ticaret sistemleri-daima kaçının!
 • evden işleri veya işletmelerin Dizinler
 • online anketler alarak
 • Gizemli alışveriş
 • Veri girişi / çağrı merkezleri

Bir zor aldatmaca tekniği açığa iş-at-home dolandırıcılığı adanmış bütün bir web sitesi kurmak için olduğunu elbette vardır, birkaç “meşru” iş-at-home işler için huniler insanlar değil meşru.

Arama Motoru Reklamcılığı ve İstenmeyen e-postalar içinde kaçının Fırsatlar

Böyle iş panoları, iş arama motorları ve gazeteler gibi, bir iş-at-home iş bulmak iş aramaları için geleneksel kanallarını kullanın. Bu yerlerde bulunan hiçbir garantisi İpucu var iken daima meşru, bu e-posta yoluyla gönderileceği veya bulunan internet reklamlarında genellikle değildir. Başka bir yerde bir iş fırsatı olsa daima bir şirketin istihdam web sitesine doğrudan gitmek. Sadece bunu meşru ise, daha fazla pozisyon ve şirket hakkında bilgi edinebilirsiniz kontrol edebilirsiniz.

meşru iş-ev işleri için işe şirketleri işi yapmak için nitelikli, güvenilir insanlar arıyoruz unutmayın. Google’ı kullanarak bir yönden kuşatarak olanlar, motor reklamları arama veya sosyal medya reklam olarak olasılıkla meşru olmak değildir bu yüzden başvuru Eleme, zaman alıcı bir işlemdir.

Fırsatlar için ödeme yapmayın

İşverenler onlar için çalışmalarına çalışanları ücret almıyoruz ve meşru iş fırsatları olarak poz dolandırıcılığı para isteyecektir. Saha işletmelerin başlangıç ​​maliyetleri olması bekleniyor olmasıdır. Ancak, gerçek işletmelerin montaj ev ve zarf-doldurma düzenleri gibi ödeme için vasıfsız emek basit alışverişi, tipik değildir. Gerçek bir ev iş dikkatli bir planlama ve araştırma, görünmeyen değil satın alınan çevrimiçi görme ile zamanla geliştirilmiştir. sanayi tarafından iş-ev işleri sunan meşru şirketleri listesi birçok ücretsiz güvenilir kaynak vardır.

Rapor Dolandırıcılar

Eğer kandırdı edildiğini şüpheleniyorsanız hemen bildirin. Eğer mali bilgiler, temas banka veya kredi kartı şirketi dışarı verilen ve ülkenin genel avukat veya diğer yetkililerin herhangi bir sayı bildirebilirsiniz ettiyseniz.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *