İşyeri Başarı için Önemli Müzakere Becerileri

Posted on

İşyeri Başarı için Önemli Müzakere Becerileri


Ne müzakere becerileri vardır ve neden işverenler için önemli? bir çalışma kapsamında Müzakere karşılıklı olarak kabul edilebilir bir, iki ya da daha fazla taraf arasında bir anlaşma dövme işlemi olarak tanımlanır.

Müzakereler genellikle taraflar arasında bazı uyuşma veya uzlaşmayı gerektirir. taraflardan birinin diğerinden daha kaldıraç olabilir Ancak, anlaşmalı anlaşmalar mutlaka ortada toplantı iki tarafı içermez.

Müzakereler resmi anlaşmalar (veya sözleşme) neden olabilir veya bir sorunu gidermek veya eylem şekli nasıl belirleneceği (a sözlü anlaşma olduğu gibi) daha az resmi bir anlayış elde edilebilir.

Müzakere Becerileri gerektir İşler

müzakere becerileri satış, yönetim, pazarlama, müşteri hizmetleri, gayrimenkul ve hukuk dahil değerli birçok farklı işler vardır. Bununla birlikte genel olarak, bir çözüm üzerinde pazarlık edememek işyeri başarının habercisidir.

Ne İşverenler ister

Potansiyel bir işveren ile görüşme yaparken, onlar kabul sebebiniz olan iş için gerekli olan eğer müzakere becerileri örnekleri paylaşmaya hazır olun. “Güçlü müzakere / arabuluculuk becerileri” özellikle iş reklamın Gereksinimleri bölümünde listelenen bir öğe başvuruda hangi olup, bu özellikle önemlidir.

Eğer etkili bir şekilde geçmişte müzakere becerileri nasıl kullandığınızla örneklerini açıklamak, aşağıdaki soruları cevaplayarak işyeri müzakere dört ortak adımlar uyulması açıklamak:

Planlama ve hazırlık:  Nasıl başarılı bir müzakere için davanızı inşa etmek veri topladı var? Nasıl amaçları ve diğer tarafların bu tanımlar mı?

Tartışma açılması:  nasıl ilişki kurmak ve bir müzakere için olumlu bir sesi kurmak mı?

Pazarlık aşaması: nasıl argüman sunmak ve imtiyazları için itiraz veya isteklerine yanıt vermedi?

Kapanış aşaması:  Nasıl ve diğer tarafların anlaşmayı imzalamak mı? Eğer hedeflerden hangisi elde mi? Ne tavizler yaptı?

Çalışan-to-İşveren Müzakereler

Kariyeriniz boyunca, zaman zaman işveren veya amiri ile müzakere gerekecektir. Eğer iş ile mutlu olsa bile, bir noktada size bir zammı hak çalışma süreci değişimine ihtiyaç olduğunu fark veya fazladan tatil zamanı veya hastalık izni almak isteyeceksiniz. Tipik işçi-to-işveren görüşmeleri şunlardır:

 • Yeni bir iş için seçilen edildikten sonra bir maaş teklifini Müzakere
 • ücretsiz izin ya da tatil zamanlamasını Müzakere
 • İşveren bir ayırma şartları müzakere
 • daha esnek bir çalışma programı müzakere
 • Sendika sözleşme Dövme
 • danışmanlık veya serbest hizmetler için bir sözleşme Müzakere

Çalışan-to-Çalışan Müzakereler

İşinizi ekip çalışması gerekir, aksi takdirde bir yönetici pozisyonunda olun, sizin meslektaşlarınıza astları, denetçilere ve meslektaşları ile iletişim kurmak gerekir. İşte işçi-to-çalışanın görüşmelerinin birkaç örneğini şunlardır:

 • Bir proje ekibi içinde rolleri ve iş yükünü Müzakere
 • Patronunla projenin bitiş tarihinden Müzakere
 • kişilerarası çatışmaları giderme

Çalışan-to-Üçüncü Taraf Müzakereleri

Yaptığınız işe bağlı olarak, şirketin veya firmanın dışındaki kişilerle yapıcı müzakere etmek istenebilir. Eğer bir satış görevlisi varsa, bu müşterilerle olumlu B2B veya B2C sözleşmeleri müzakere içerebilir. Eğer sorumlulukları satın varsa, kaynak ve maliyet tasarrufu sağlama sözleşmeleri için satıcılarla pazarlık gerekir. Ve eğer bir avukat ya Paralegal ise, tabii ki, muhalif avukat ile müzakere ve mahkeme personeli ile, belirli olduğunu.

değil müzakere halinde öğretim gibi bile işler daha sonra yakın akrabası, arabuluculuk, bir derece gerektirir. Öğretmenler sık ​​öğrencileriyle öğrenme sözleşmeleri yapısı. Ve ebeveyn iletişimi genellikle de ikna edici arabuluculuk becerileri gerektirir. işçi-to-üçüncü taraf görüşmelerin örnekleri şunlardır:

 • Bir satış fiyatı ve şartları üzerinde bir müşteri ile Müzakere
 • Rakip avukat ile hukuki bir çözüm Müzakere
 • satıcılarla hizmet veya tedarik anlaşmaları müzakere
 • ders planı hedeflerine öğrencilerle Arabuluculuk
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *