Bilgisayar Destek Uzmanı – İş Açıklaması

Posted on

Bilgisayar Destek Uzmanı - İş Açıklaması

Bir bilgisayar destek uzmanı bu tür yazıcılar veya tarayıcılar gibi yazılım, bilgisayar, ya da çevre birimleri ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız kullanıcılara yardımcı olur. Bazı sözde bilgisayar kullanıcı destek şirketlerin uzmanları-yardımcı bilgi teknolojisi (BT) personel müşterileri, diğerleri bilinen bilgisayar ağ desteği gibi bir örgütün in-house destek uzmanları-sağlarken.

Aynı İşi, Farklı Başlık

görevleri aynı olmasına rağmen bu, bilgisayar destek uzmanları da akıp olabileceğini iş unvanları bazılarıdır. iş ilanları ararken, aynı zamanda bu anahtar kelimeleri kullanın:

Teknik veya Teknik Destek Uzmanı, Yardım Masası Teknisyeni, BT Uzmanı, Ağ Teknisyeni, Ağ Uzmanı, BT Danışmanı.

Kısa Kısa

 • Bilgisayar kullanıcı destek uzmanları medyan yıllık $ 50.210 arasında maaş ve bilgisayar ağ destek uzmanları kazanmak $ 62.340 (2017) kazanın.
 • 835.300 bilgisayar destek uzmanları, 636.600 bilgisayar kullanıcı destek uzmanları ve 198.800 bilgisayar ağ destek uzmanları (2016) vardır.
 • Sanayi çeşitli bu teknoloji işçi çalıştırmaktadır. BT sağlamak danışmanlık firmaları için bazı çalışmalar  teknik destek  sözleşmeli olarak birçok farklı firmalara.
 • Teknik destek uzmanları bazen evden işe, ancak diğerleri müşterilerin ofislerine yolculuk.
 • Bu alanda pek çok iş, tam zamanlı, fakat işçiler hep tipik gündüz saatlerinde planlanmış değildir. Bilgisayar kullanıcıları 24/7 desteklemek gerekmez ve bu nedenle destek uzmanları akşamları, geceleri, hafta sonları ve tatil günlerinde çalışmak zorundadır.
 • İş görünüm  bu meslek için mükemmeldir. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu sağlık ve bilgisayar sistemleri tasarım sektöründe çok olumlu olacaktır hızlı 2016 ve 2026 İş fırsatlarına arasındaki tüm meslekler için ortalamasından daha olacak iş büyüme öngörüyor. Küçük şirketlerin teknik destek için onlara dönersem olarak Orada da, danışmanlık firmaları BT ile açıklıklar olması beklenmektedir.

Bir Bilgisayar Destek Uzmanının Yaşamında Bir Gün:

Bunlar Indeed.com bulunan bilgisayar destek pozisyonları için çevrimiçi reklamlardan alınan bazı tipik iş görevleri şunlardır:

 • “Ortak iş ve üretkenlik yazılımı destekleyin”
 • “Bilgi teknolojisi hizmetleri, tamir veya destek istekleri, şikayetleri ve soruşturma talepleri ile arayanlar Assist ve BT bilgisayar izleme sistemi üzerinden personeline yönlendirmek doğrudan”
 • “Belge kullanıcı sorunu çözünürlüğünü çağırır ve ilgili süreçler ve prosedürler”
 • “Telefon aracılığıyla bizzat müşteriler için bir soru veya bilgisayar sorunları gidermek Cevap veya uzak bir yerden”
 • “Adres sistem eksiklikleri ve kullanıcı ihtiyaçlarına değişiklik veya programlama güncellemesi, dokümantasyon ve eğitim Tavsiye”
 • “Geliştirmek ve gerekli teknik belgeleri muhafaza edilmesine yardımcı”

Eğitim Gereksinimleri, Yumuşak Becerileri ve İlerleme Olanakları

Tüm işverenler onlar işe olanlar bilgisayar uzmanlığı ancak birçok onlar bu bilgiyi nasıl elde ettiğini ilişkin esnek olmasını isteriz. bazıları sadece lisans derecesine sahip bilgisayar destek uzmanları işe olsa da, genellikle böyle değildir. Bazı işverenler bilgisayar biliminde ön lisans derecesi elde iş adayları tercih ederim ama diğerleri sadece bazı bilgisayar sınıfları almış işçileri işe alacak.

Teknik becerilerine ek olarak, bir bilgisayar destek uzmanı özellikle yumuşak becerisine sahip olmalıdır. Bunlar kişisel nitelikleri bireyler ya doğmuş veya yaşam deneyim yoluyla edinilen vardır. Mükemmel aktif dinleme becerisi şarttır. Bunlar olmadan, o insanların ihtiyaçlarını anlamak mümkün olmayacaktır. Sözel iletişim becerileri bilgisayar destek uzmanı kişilerce he bilgileri iletmek için izin ya da o yardım etmeye çalışıyor. Üstün eleştirel düşünme ve problem çözme yeteneklerini de gerekli bulunmaktadır.

müşteriler veya şirket içi kullanıcılara yardımcı vakit geçirdikten sonra bazı müşteri destek uzmanları onlar gelecekteki ürünlerin tasarımını ve verimliliğini artırmaya yardımcı pozisyonlara terfi. yazılım ve donanım şirketleri için çalışanlar genellikle çok hızlı bir şekilde ilerlemek. bu pozisyonda başlar Bazı insanlar sonradan yazılım geliştiriciler ve ağ ve bilgisayar sistemleri yöneticileri olmak.

işverenler senden ne bekliyoruz?

Ne sizi işe almak olası bir işveren zorlayacak olacak? İşte Indeed.com üzerindeki gerçek iş duyuruları bazı şartlar şunlardır:

 • “Yetenek öğrenmek ve teknik bilgiler ifade ve teknik olmayan insanlara aktarmak”
 • “Detay ve çoklu görev yeteneği mükemmel dikkat”
 • “Müşteriler ve personel ile profesyonel olun”
 • “Başkalarını ve problem çözme yardımcı olmak için Tutku”
 • “Meslekten olmayan şartlarını içine teknik kavramları tercüme etmek mümkün”
 • “Uyumlu, bağımsız bir şekilde, çoklu görev çalışması”

Bu işgal sizin için iyi bir uyum var mı?

Bir meslek seçerken ilgi, kişilik tipini ve işle ilgili değerleri dikkate almak zorunludur. Bir öz değerlendirme size özellikleri hakkında bilgi sağlayacaktır. Aşağıdaki olanlar f bir bilgisayar destek uzmanı olma düşünün:

 • İlgi  (Hollanda Code): RCI (Gerçekçi, Konvansiyonel, Araştırmacı)
 • Kişilik Tipi  (MBTI Kişilik Tipleri): ENFJ, INFJ, ENFP, INFP
 • İşle İlgili Değerler : İlişkiler, Çalışma Koşulları, Başarı

İlgili Meslekler

 AçıklamaMedyan Yıllık Ücret (2017)Asgari Eğitim / Eğitim
Yazılım Kalite Güvence Mühendisiyazılım ile sorunları tanımlama$ 88.510Lisans
Ağ yöneticisiBir varlıklar bilgisayar ağlarını yönetir$ 81.100bilgisayar ağı ve sistem yönetimi veya bilgisayar bilimleri lisans derecesi
Web Geliştiricisiweb siteleri oluşturur$ 67.990Lisans bilgisayar ilgili alanda derece (tercih) veya belgelendirme ve deneyim
Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *