Bir Özel Eğitim Öğretmeni ne işe yarar? Maaş, Gerekli Beceriler, & More

Posted on

Bir Özel Eğitim Öğretmeni ne işe yarar? Maaş, Gerekli Beceriler, & More


Özel eğitim öğretmenleri eğitim ve fiziksel, duygusal, zihinsel ve öğrenme engelli öğrencilerin eğitim denetleyecek. Onlar tasarım ve onların gözetiminde bireysel ihtiyaçları ve öğrencilerin yetenekleri yönelik dersler sunar. Özel eğitim öğretmenleri, okul öncesi, ilköğretim, orta ve lise seviyelerinde öğretirler.

Yaklaşık 439.300 özel eğitim öğretmenleri 2016 yılında ABD’de kullanıldı.

Özel Eğitim Öğretmeni Görevler ve Sorumluluklar

Özel eğitim öğretmenlerinin sorumlulukları onlar istihdam ediyoruz öğrettikleri notu ve bağlı olarak değişebilir, ancak bazı ortak görevleri şunlardır:

 • öğrencilerinin kapasitelerini geliştirmek için bütünleşik bir plan sunmak için diğer sınıf öğretmenleri, okul psikologları, engelli uzmanları öğrenme, konuşma / işitme uzmanları ve okul sosyal hizmet uzmanları ile işbirliği yapın.
 • Her öğrenci için öğrenme hedefler belirleyin ilerlemelerini değerlendirmek ve onların değerlendirmelerini kaydedin.
 • öğrencilerinin ilerleme anne güncelleyin ve onların sınıf dersleri tamamlamak için tasarlanmış davranış kontrolü ve ev faaliyetleri ile ebeveyn desteğini.
 • Gözetmek ve öğretim elemanlar yetiştirmeyi.
 • Onların ortaöğretim tamamlanmasından sonra üretken yaşamlarına öğrencilerinin geçiş için Yardım planı.

Özel Eğitim Öğretmeni Maaş

Özel eğitim öğretmenleri ek zorluklar ve sorumluluklar rağmen, diğer eğitimcilerle eşit kazanın.

 • Medyan Yıllık Maaş: $ 59780 ($ 28.74 / saat)
 • En iyi 10% Yıllık Maaş: $ ‘dan fazla 97.070 ($ 46.67 / saat)
 • Alt% 10 Yıllık Maaş: $ ‘dan az 39.680 ($ 19.08 / saat)

Kaynak: ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu , 2018

Eğitim, Eğitim ve Sertifikasyon

Bu kariyer eğitim ve bazen belgelendirme hem gerektirir.

 • Eğitim: devlet okullarında özel eğitim öğretmenleri, en az lisans derecesine gerekir. Bazı öğretmenler eğitime, hatta özel eğitimde özellikle lisans derecesine alırlar. Bazı eyaletlerde sertifikasyonu için adaylar özel eğitim alanında yüksek derecesine sahip olması gerekir. Birçok okul bölgeleri master derecesi olan adaylar için bir tercih etmektedirler.
 • Eğitim ve deneyimi: Birçok özel eğitim öğretmenleri sertifikalı kazanmadan önce öğrenci öğretim saati belli sayıda tamamlamalıdır. Özel eğitim öğretmenleri öğretmenlik yaparken bir kurşun öğretmeni gözetiminde bir sınıf dersleri planlamak ve yönetmek için nasıl öğrenebilirsin.
 • Sertifikasyon: En devletler bir sertifikasyon sınavı geçmek bireyler gerektirir. Özel okul öğretmenleri lisans derecesi gerekir, ancak mutlaka sertifikalı olması gerekmez. Bazı öğretmenler bu tür davranış bozuklukları, otizm gibi spesifik sakatlık kategorilerde lisanslarını olsun.

Özel Eğitim Öğretmeni Beceri ve Yeterlilikler

empati, sabır ve organizasyon içeren özel eğitim öğretmenleri, özel birçok beceri vardır.

 • Kritik düşünme becerileri: Bir özel eğitim doğru öğrencilerin ilerlemeyi değerlendirmek ve ihtiyaçlarına dersleri ayarlamak gerekir.
 • Sabır: Bu öğrenciler genellikle öğretim farklı yöntemler gerektirir ve her zaman aldıktan hemen yanıt vermezler. Zor bir iş olabilir ve yeteneği geri kısaca adım ve önemli olabilir derin bir nefes almaya.
 • İletişim becerileri: Bu öğretmenler kendi gözetiminde çocuklara ek olarak, aileler, diğer öğretmenler ve yöneticiler ile iletişim kurabilmesi gerekir.
 • Yenilik: Bu çocukların her biri aynı şekilde öğretilen verilebilir. İyi bir özel eğitim öğretmeni öğrencilere ulaşan ve onları ilerlemeye yol gösterici farklı yollardan gebe mümkün olacak.

İş Outlook

Özel eğitim öğretmenlerinin İstihdam kadar hızlı tüm meslekler için ortalama olarak, 2016 ila 2026 yaklaşık% 8 oranında büyümesi bekleniyor. Bu daha etkili ve daha önceki eleme ve çeşitli fiziksel, duygusal, zihinsel ve öğrenme engelli belirlenmesi kaynaklanmaktadır.

Önemli : Federal ve eyalet düzenlemeleri engelli öğrencilere ücretsiz eğitim sağlamak için okul bölgeleri gerekir, bu nedenle bu öğretmenler için devam eden bir ihtiyaç var.

Çalışma alanı

Birçok özel eğitim öğretmenleri ilköğretim, ortada kamu veya özel okullar ve lise düzeylerinde çalışır ancak onlar da çocuk bakım hizmeti merkezlerinde öğretmek olabilir. Diğerleri okullar tarafından sağlanan talimat tamamlayacak engelli veya özel öğrenenlerin ihtiyaçlarını veya toplum temelli ajanslarında görev konut ve gündüz programları için çalışır.

Herhangi bir ortamda, bu mesleği yükseltilmesini ve ödüllendirici, ama aynı zamanda duygusal zorlu ve stresli olabilir olabilir. fiziksel engelli çocuklarla uğraşırken O da fiziksel olarak zor olabilir.

Çalışma programı

Çoğu özel eğitim öğretmenleri okul günlerinde ve okul saatleri içinde çalışır ancak bunların dereceli gazetelere de okul saatleri sonra çalışmak ve idari görevleri özen olabilir. Bazı okullar işyerinde ek ay gerektirebilir yaz okulu programlarına sahip olmasına rağmen Özel eğitim öğretmenleri genellikle yazları kapalı var. Öğretmenler de orta kış sonları ve bahar tatili için tipik kapalı.

Benzer İşleri karşılaştırılması

Bazı benzer işler ve bunların medyan yıllık ödeme şunlardır:

 • Çocuk bakım elemanı : $ 23.240
 • Lise öğretmeni : $ 60.320
 • Mesleki terapist : $ 84.270

Kaynak: ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu , 2018

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *