Kitap Editör İş Tanımı: Maaş, Becerileri, & More

Posted on

Kitap Editör İş Tanımı: Maaş, Becerileri, & More


Kitap editörler sadece okumak ve ham el yazmaları düzenlemek çok daha fazlasını yapmak. Onlar yayıncılık komuta zincirinde önemli bir parçasıdır ve etkisi bir sürü hangi üzerinde kitaplar yayınlanmış olsun ve hangilerinin yok.

Eğer kitapları seviyorum ve okunması seviyorsanız, editör olarak bir iş bir rüyanın olabilir. Bir kitap editörünün zamanının çok gün ışığını görmek asla el yazmaları eleme harcandığını tavsiye edilebilir. Sen kaç taşlar bulmak için kötü yazılı bir sürü okuma tamam olmalıdır.

En önemli şeylerden biri editörler yayın için kitap almak yapmak kitap. Genellikle, kitap editörleri veya editoryal yardımcıları tarafından gönderilen yazıları okumak yazarlar-bazıları kendi yayınevinde iyi bir uyum vardır çalıştığını belirlemek, bir türün kendi bilgi ve potansiyel piyasaya dayalı, en istenmeyen-ve, istenen.

bir editörün kaderi pek çok satanlar nasıl yayınlanacağına tamamen bağımlı olmasa da, kitap yayıncılığı alanında önde olsun insanlar hemen her zaman kemer altında bazı popüler kitaplar var.

Görevler ve Sorumluluklar

İçerik sorumlulukları bazı düzenleyiciler diğerlerine göre daha fazla iş olabilir, kurumun büyüklüğüne göre değişebilir. Bu iş genellikle aşağıdaki yapmak için bir editör gerektirir:

 • inceleme için el yazmalarını Edinme
 • Oku düzenleyebilir ve okuyucuya doğru ve anlaşılabilir şekilde içerik yazmak
 • yayına malzeme anılan olguları doğrulama
 • yayının tarzı ve yayın politikasına uygun olarak içerik geliştirmek için yazar ile çalışma
 • yazarlar ve üretim gibi diğer kilit personelin, editoryal yardımcıları, editör, grafik sanatçıları ve pazarlama personeli ile iyi çalışma ilişkileri koruyun
 • el yazması zamanında yayınlar sağlamak için planlanan tarihler takip edin
 • İnceleyin ve sayfa denemesi ve çevrimiçi içerik işaretlemek
 • Kitap cetvellerinin incelenmesi için haftalık toplantılara katılmak ve sorunları tartışmak
 • basılı ve online duyurular hem içerik göndererek kitabı tanıtmak için pazarlama ile çalışma

Bir kitap editörünün işinin önemli bir özelliği yazarlar ilişkilerimizi ilerletmeye olduğunu. Kitap editörler genellikle yeni yetenekler keşfetmek bilinmeyenler olarak yayınlayacak ve sonra da büyük hayran kitleleri oluşturmak olarak onlarla çalışmaya devam etmek arıyoruz.

Bu nedenle, pek çok yazar genellikle bütün bir kariyer için yalnızca bir düzenleyici var. yıllar boyunca yayınevleri değiştirirseniz onların editörleri ile iyi ilişkileri var Yazarlar genelde editörler izleyin. genellikle onlarla büyük müşterileri getirmek için yüksek profilli yazarlar ile çalışmak Editörler genellikle yayıncılara daha değerlidir.

Editörler nadiren dikkatini çekmek, ancak çoğu zaman başarı ve popüler yazarların kariyer yollarında büyük bir rol oynamaktadır. Sue Freestone, örneğin, eksik süreler için namlı yazarı Douglas Adams için kitap editörü olarak çalıştı. Yonu ona nesir en iyi şekilde yardımcı olmanın yanı sıra görev onu tutmak zorunda kaldı.

Kitap Editör Maaş

İşgücü İstatistikleri, 2017 US Bureau , kitap editörleri için ayrı bir kategori sağlamaz, ancak daha genel bir terim altında başlığı yapar Editörler :

 • Medyan yıllık maaş : $ 58.770 ($ 28.25 / saat)
 • En iyi 10% yıllık maaş : $ 114.460 ($ 55.03 / saat)
 • Alt% 10 yıllık maaş : $ 30.830 ($ 14.82 / saat)

Eğitim Gereksinimleri ve Nitelikler

Bir editör olmak için aşağıdaki eğitim ve deneyim gerekir:

 • Üniversite derece : En editörler genellikle İngilizce, iletişim, ya da gazetecilik, en azından lisans derecesine sahiptir. Bazı lisans dereceleri vardır ancak bu bir gereklilik. Eğitiminiz özgünlüklerinden daha önemli okuma için bir tutku ve düzenleme için bir yetenek vardır.
 • Deneyim : Deneyim, gazete veya dergi gibi diğer medya-böyle de yayınevleri de staj ve iş dahil olmak düzenleme-de müstakbel kitap editörleri için önemlidir. Üstelik, yayın dünyasındaki bağlantıları, başka editör veya başarılı yazar edip, aynı zamanda bir kitap editörü olarak iş bulmadan şansınızı yardımcı olabilir. Eğer böyle bir moda ya da yiyecek gibi belirli bir konu ile anlaşma kitapları, düzenleme ilgilenen varsa, işe alma şansınızı artırmak için o bölgede resmi eğitim ya da iş deneyimine sahip olmalıdır. Ağınızı büyütmek için, gibi meslek örgütleri katılabilir Editoryal Serbest Derneği (EFA) .

Kitap Editör Beceri ve Yeterlilikler

Başarılı bir kitap editörü olmak için aşağıdaki gibi olmalıdır:

 • Becerilerini Okuma : bunlar zaman okuma yazma eser büyük bir harcama olarak Kitap editörler, kitap okumayı seviyorum.
 • Becerileri Yazma:  Editörler tüm yazılı içerik doğru dilbilgisi, noktalama ve sözdizimi olduğundan emin olun. Editörler açık ve mantıklı yazmalısınız.
 • Kişilerarası beceriler:  Bir anahtar beceri geliştirmek ve yazarlar ve personel ile iyi çalışma ilişkileri korumaktır. Bu şerbet başlığında geliştirerek yazar rehberlik yanı sıra zamanında kitap üretmek için diğer personel ile çalışmak için çok önemlidir.
 • Ses yargı : el yazması aşırma gelen etik ve ücretsiz ise düzenleyenler de belirlemek gerekir.
 • Detay odaklı : Editörler Bir seferde birden fazla yayın proje üzerinde çalışan ve tüm kitaplar planlanan süreleri karşılamak sağlamak için çalışmalarını planlamak gerekiyor olabilir. Bu yazarlar ile temas halinde kalmak ve yayınlama sürecinde her el yazması hamle sağlamak için personel çalışma dahildir.

İş Outlook

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu editörler istihdam yazılı basın çevrimiçi yayınlardan güçlü bir baskı devam ettikçe, 2026 kadar az değişiklik olması bekleniyor belirtiyor. Online medyaya adapte ve gelmiş Editörler ve elektronik ve dijital çeşitli araçlar ile çalışan iş bulma konusunda bir avantaja sahip olacak için rahat yazı bulunmaktadır.

Çalışma alanı

ofislerde Birçok editörler çalışmaları Ancak, ev ya hafta veya tam zamanı bölümünden giderek artan sayıda çalışma. Ev tam zaman çalışanlar işlerini düzgün yapmak için, bu tür elektronik yayıncılık yazılımı, tarayıcılar ve diğer iletişim ekipmanı gibi uygun elektronik ekipman gerekir.

Çalışma programı

En editörler tam zamanlı çalışmak ve onların programlarını genellikle üretim tarihleri ​​ve editoryal pozisyon türüne göre belirlenir. Bazı editörler birden fazla proje oynanabilecek ve zamanlanmış yayın tarihlerini karşılamak için fazla mesai çalışmak için onları gerektiren üretim tarihi baskılarıyla mücadele.

İş alın Nasıl

UYGULAMAK

Gibi kaynaklar bak Nitekim , Canavar ve Glassdoor son iş ilanları için.

GÖNÜLLÜ YA STAJ İMKANI BUL

Bölgenizde gönüllü pozisyonları veya staj arayın. Örneğin, Günlük Kaynak atamaları için gönüllü editörler aramaktadır. Ayrıca, örneğin büyük yayınevi Penguin / Random House hak edenlere staj imkanı sunuyoruz.

BİR KURUM KATILIN

Gibi bir organizasyonu, katıl Bağımsız Editörler ve Yazarlar National Association (NAIEW) ya da Düzenleme Derneği: ACES alanında başkalarıyla iletişim kurmak için. Yayıncılık Uzmanları Ağı (PPN) işleri yanı sıra diğer üyelik organizasyonları listeler. Ayrıca abone olabilirsiniz Editörler Sadece editörler için profesyonel derneklerin bir dizin almak için bülten, yanı sıra güncel iş ilanları.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *