Ne zaman (ve ne zaman değil) Önyazı içer

Posted on

Ne zaman (ve ne zaman değil) Önyazı içer

Bir şirket için bir sorun yoksa gerçekten bir kapak mektubu gerekir mi? Bir iş arama sırasında kapak mektupları bir sürü oluşturma zorlu ve zaman alıcı olabilir. Bu nedenle, bu açıkça işveren tarafından gerekli değilken adaylar genellikle bir ön yazı dahil tereddüt şaşırtıcı değildir.

Bir kapak mektubu içermelidir eğer merak ediyorsanız, kısa cevabı evet. Neredeyse her zaman gerekli olmasa bile, bir kapak mektubu sunmalıdır, ama bir kaç istisnalar da vardır.

İlk olarak, kapak mektupları değere sahip niçin bakalım.

Neden Kapak Mektubu?

Eğer iş iniş konusunda ciddi iseniz, iyi yazılmış bir  kapak mektup  sana bir anlatı biçiminde işverene kendinizi satmak ve ideal bir aday neden açıklamak için bir şans verir.

Not : Bir mektup da size güçlü niteliklere vurgulamak için fırsat tanıyor.
Etkili, özelleştirilmiş kapak mektup da açıkça bu iş çok büyük ilgi olduğunu yapacaktır. Eğer ekstra mesafe gitmek için zaman alacak kadar iş istiyorum işe alma yöneticisi göstermektedir çünkü.

Ne zaman bir Kapak Mektubu Önemlidir

Bir mektup da size özgeçmiş içermediğini ayrıntıları içerecek şekilde bir fırsat verir. Eğer bir mesafeden uygulanması halinde Örneğin, kapak mektubu tehcir için bir gerekçe sunmak sağlayacak ve olası bir görüşme için kısa bir süre bölgede olacağını belirtmeyi.

Makul açıklamalar ile istihdam alanındaki boşlukları da mektubunuzda ele alınabilir. Bir mektup da özgeçmişinizi sıralanan beceri ve deneyime sahip kanıtlamak belirli örnekler sağlamak için ideal bir yerdir.

Ayrıca, işverenler genellikle onların iş reklamlarında bir kapak mektubu ihtiyacını şart olmamasına rağmen kapak mektupları almayı bekliyoruz.

Önemli: bir mektup oluşturmak için zaman yapmayız Adaylar çoğu zaman iş için daha az motive olarak görülüyor.
Birçok durumda, işverenler hatta bir kapak mektubu veya ilgi mektubu içermeyen bir iş başvurusu bakmayacağım.

Mektup Yazma İpuçları Kapak

  • Hedeflenen kapak mektup yazın. Hedeflenen yazmak emin olun. Bu iş akılda listeleme ile yazılmış bir kapak mektubu. Eğer belirli bir iş için güçlü bir uyum yapmak beceri ve size sahip yetenekleri odaklanın.
  • Kısa tut.  Mektupların özlü (en fazla bir sayfa beş paragraflar dışarı tepesi) ve yaptığınız her açıklama adaylığı için nitelikleri hakkında önemli şeyler anlatmak isteyen olduğundan emin olun.
  • Özgeçmiş ötesine geçin. Özgeçmişinizi tekrarlayarak sadece kaçının. Özgeçmişinizi yer almayan örnekler verin ve özgeçmişinizi kısaca bahsedilen şeyler üstüne çıkmışlardır. Ön yazınız uygulaması açısından ayrı bir amaca sahip olmalıdır.
  • Düzenleme, düzenlemek, düzenlemek. Kapak mektubunda Hatalar röportaj alma şansınızı zarar veremez. Hatalar Eğer özensiz, ya da daha kötüsü görünmesi, eğitimli değil. İyice göndermeden önce mektubu okumak için emin olun. Yazım hataları, dilbilgisi hataları ve kafa karıştırıcı dilin kontrol etmek için de okumak için bir arkadaşınızı veya iş soran düşünün.

Ne zaman Önyazı dahil etmek için değil

Hiçbir harf bir kötü yazılmış olandan çok daha iyidir. İyi oluşan Ön yazınız yazma yeteneğinin bir örneği olarak hizmet vermektedir fakat maalesef tersi de doğrudur. Eğer yeteneklerinizi sahalar ve iş için size konumlandırır iyi hazırlanmış bir kapak mektubu yazmak için zaman yoksa, çaba vazgeçmek.

iş başvuru Eğer bir ön yazı dahil gerektiğini bildirir Aynı şekilde, o zaman potansiyel işveren rahatsız etmemek için yönergeleri izleyin kesinlikle en iyisidir.

şirket bir online platform üzerinden başvurunuzu ister ve bir kapak mektubu sunmak için yer yok, ayrıca, bu konuda endişelenmeyin.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *