Büyük Şirketi vs Küçük Company’de staj Arasındaki Fark

Posted on

 Büyük Şirketi vs Küçük Company'de staj Arasındaki Fark

Yaz stajı sezon hit, birçok genç adaylar için-bir start-up, orta ölçekli bir şirket ya da büyük bir firma çalışmak istiyorum hangi boyutta şirket karar vermek zorunda olduğunda. stajlar bakılmaksızın şirket büyüklüğü, rolünüz, deneyimlerin belirli benzerlikler sahip olma eğilimindedir, ve daha küçük bir birine daha büyük bir şirketten hareket ettikçe fırsatlar değişebilir rağmen. sizin için doğru olan staj karar vermeye çalışırken fark bilmeden stresli olabilir.

Eğer staj karaya zaman, ne olursa şirket büyük ya da küçük olmasına bakılmaksızın, harika pratik deneyimi, özgeçmiş oluşturucu, ağ fırsatları ve mezuniyet sonrası bu alanı takip etmek istiyorsanız gerçekten karar için bir fırsat elde edersiniz.

Marka Adı Tanıma

Bazı insanlar gibi büyük şirketler de staj deneyimi kazanmak Fox veya NBC örneğin. Öz geçmişinizde bir büyük, marka şirket staj mezun olduktan sonra bir akran şirketinde bir iş arazi yardımcı olabilir.

insan kaynakları çalışanları özgeçmişlerini tarama yaparken Big madde daha böyle hukuk gibi alanlarda adları ve, belirgin şirket adları ön plana çıkmaktadır. Eğer pazarlama okuyan ediyorsanız, yerine butik firması daha, Disney için öz geçmişine eğer stajyere çok daha fazla nüfuza ekleyeceğiz.

Bir orta ölçekli Halkla İlişkiler firması farklı şekillerde harika bir deneyim sunabilir ve sonrası üniversite umutları yardımcı olabilecek yerel isim tanıma sahip olabilir. Küçük şirketler kendi yararları var, ama isim tanıma faydaları alamayacak. Ayrıca küçük şirketler içinde büyük isim danışman bulma daha sert bir zaman var ve eziyet yoluyla olmuştur ve bunu anlatmak için yaşadım sanayi gazileri daha az erişebilir.

Mükemmel bir dünyada, birkaç farklı büyüklükteki işletmeler ve stajın her özel türü ile birlikte gitmek Perks yaşandığı avantajına sahip olacaktır.

Büyük şirketler anda, aslında staj güvence çok daha derinlemesine bir süreç olabilir. Büyük olasılıkla tarihleri ​​ve bitiş tarihleri, özel uygulama tarihleri ​​hakkında bilgi edinmek başlatmak için ilk İnsan Kaynakları departmanı ile bir araya geleceğini. Ayrıca bu tür portföyler, kalem ve şirketin logosunu taşıyan diğer güzellikler gibi kurumsal promosyon mal verilebilir.

şirketin büyüklüğü ve nasıl kurulmuş onların staj programıdır bağlı olarak, firma ücretsiz öğle yemekleri, icra öğle serisi hoparlörler, stajyer karışarak olayları ve daha fazlasına stajyerler tedavi olabilir. Büyük şirketler anda, orada daha fazla kişi civarında olduğunu ama mutlaka onlarla görüşme fırsatı olmayabilir.

İş Tecrübesi Kazanma

Ne zaman smaller- ve orta ölçekli şirketler ile stajyer, muhtemelen onları ve daha az intern az olduğundan, sen altında çalışan insanlar daha güçlü ilişkiler kurma mümkün olacak.

Ayrıca çeşitli projeler üzerinde başkalarına yardım etmek daha gerçek fırsatlarından yararlanabilirler. Eğer bir stajyer-idari çalışmaları, araştırma, not alma ve toplantılar gözlemleyerek olarak gerçekleştirmek edeceğiz tipik görevler Büyük şirketlerinde yapacağını işten mutlaka farklı değildir. Tek fark fazla sorumluluk ve görevlerin daha geniş bir üstlenmek için daha fazla fırsat olacak olmasıdır.

Eğer ilginç şeyler yapan bir şirket ile staj düşünen ama kimse onları duydum varsa, sorun değil. , Staj yapın kalıcı bir izlenim yapmak, anlamlı iş, ağında yer alan ve mümkün olduğunca çok sayıda farklı görevlerle yardım almak için elinizden geleni yapın. Daha büyük bir şirkette, hala büyük bir deneyim elde edebilir, ama aynı zamanda tüm gün boş bir masada bilgisayar oyunları oynamak yeterli olabilir.

Çevre

Sen daha büyük bir şirket için stajyerlik bazı yönlerden bir jenerik, kişiliksiz deneyimi gibi hissediyor olduğunu görebilirsiniz. Küçük şirketler çok daha kolay zaman kişisel bir his yaratan var ve personel gibi büyük olmayacaktır çünkü, gerçekten bağ olabilir ve iş arkadaşları tanımak.

küçük şirketler, büyük olasılıkla size daha ilginç iş ve daha etkili kişileri maruz bırakabilir şirkette kadar oldukça yüksek olan çalışanlara, erişebileceksiniz. Tersine, büyük şirketler de stajyer kopyalarını yapmak ve alt düzey çalışanlar için kahve kapma kendilerini bulabilirsiniz.

Bugünlerde onların üniversite kariyeri boyunca birden fazla firma ile çoğu öğrenci olacak stajyer. Daha küçük bir şirket ile staj tamamladıktan sonra, tanınabilir bir marka firma ile staj takip.

Sizin daha önce stajyer deneyimi oldukça büyük bir isim arazi yardımcı olmalıdır. Bu fırsatların hem Having Özgeçmişinizi dengeleyecek ve iki farklı büyüklükteki firmalarda size yararlı bir deneyim verecektir. Umarım senin staj sonunda, size üniversiteden sonra çalışmak istiyorum boyut ve şirketin türü için daha iyi bir fikir olur.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *