Yaz İş veya Staj – Üniversite Öğrencileri İçin En İyi nedir?

Posted on

Yaz İş veya Staj -Ne Koleji Öğrencileri İçin En İyi mi?

Bir iş ya da almalısınız olsun staj kolej mola sırasında bireysel durumlara bağlıdır. Eğer karar vermeye çalışıyorsanız, o zaman deneyim kurtulmak için tam olarak aradığınızı endam başlayın. Kendine bazı sorular sorarak bunu yapabilir:

Sizin acil ihtiyaçları nelerdir? Uzun süreçteki hedefleriniz nelerdir? Belirli bir alanda deneyim kazanmak ister misin? Eğer para kazanmak için arıyorsunuz? Eğer profesyonel bağlantılarını yapmaya başlamak istiyor musunuz? Almak ister misin kolej kredi ? Eğer işin belli bir çizgiyi girmek isteyip istemediğinizi keşfediyoruz? Eğer okuldan gelecek molalarda dönebilir bir iş mi arıyorsunuz?

Eğer aradığınızı olduğunu belirledikten sonra, yaz işleri ve ücretli veya ücretsiz staj zorunda teklif-ve seçeneği seçmenizi avantajları ve dezavantajları göz önünde hedeflerinizle uyumlu en söyledi.

Yaz İşler vs Stajlar karşılaştırılması

Yaz işleri

 • para kazanmak için Garantili
 • Olasılıkla staj en az para kazanmak için
 • kolej kredi sunmak Can not
 • Standart uygulama süreci
 • almak Genellikle kolay
 • İyi ağ ve gelecekteki pozisyonlar için bağlantıları
 • Gelecekteki molalarda dönen imkanı
 • Çalışmanın alanınızda bağlanabilir değil

Yaz Stajlar

 • yaz işi daha fazla para kazanmak Olasılıkla
 • hiç hiçbir para kazanma imkanı
 • kolej kredi alabilirsiniz
 • almak için daha zor olabilir
 • İyi ağ ve gelecekteki pozisyonlar için bağlantıları
 • aynı şirkette ikinci staj için dönmek istemiyor
 • Eğer okuyorsanız, bu alanda büyüme ve keşif
 • ücretli staj çalışan öğrenciler olasılıkla standart yaz işlerde yapanlar işten daha fazla para kazanmak için vardır. Kolejler ve İşverenler Ulusal Birliği (NACE) göre, 2019 yılında ücretli stajyer başına ortalama saat ücreti saat başına $ 19.05 oldu. ZipRecruiter tarafından bildirilen Yani, 2019 yılında genç yaz işleri için saatlik ortalama $ 16.38 daha yüksek bulunuyor.
 • Staj ödemeyen Ancak, o zaman hiç para kazanmaya olmayacaktır. Ama aynı zamanda staj devredilemez eğer, bazı okul parasını kurtaracak, kurs kredi almaya uygun olabilir. Bu genellikle standart bir iş bir seçenek yok.
 • sadece herhangi bir yaz iş alma standart bir uygulama ve mülakat sürecinden geçmesi, yani nispeten daha kolay olabilir. Stajlar daha rekabetçi ve zorlu olabilir ve genellikle çok daha erken bir standart yaz işi olduğundan daha onlar için uygulamaya başlamak gerekmektedir. Öğrencilerin genellikle, okuldan her mola sırasında aynı işe dönmek hoş geldiniz ederken aynı ille pozisyonları staj için geçerli değildir.
 • bir yaz işi ve staj Hem ağınızı kurmak ve gelecekteki kariyer büyümesine yararlı olabilir profesyonel bağlantıları yapmak yardımcı olabilir. Ancak, bu çalışmanın sizin alanıyla hangi hizalar, staj içinde gerçekleşmesi daha olası.
 • Standart iş rota giderseniz, o zaman okula gidiyoruz ilgisi olmayan bir perakende iş gibi bir şey sona erebilir. Sadece o zaman, esnek saatleri ile nispeten kolay bir şey yapıyor para kazanmak için arıyorsanız Ama bu mutlaka olsun isterim.

Ücretli ve Ödenmeyen Stajlar

Potansiyel tazminat yaz işi ve staj arasındaki en büyük fark olabilir.

İpucu: Glassdoor.com yüksek ödemeyi yapan staj şirketlerin yıllık listesini yayınladı. Facebook’tan aylık $ 7725 de ikinci sırada Amazon ile aylık $ 8,000 ile 2019 listenin tepesinde.

Bir işveren aracılığıyla standart bir yaz işi ele alırsak, o zaman ödeme alırsınız ilgili olsun veya olmasın herhangi bir soru genellikle yoktur. staj için, biraz daha alır: İşverenler yalnızca bir kabul eğer staj için size ödemek zorunda işçi-ve tüm stajyerler değildir.

Ödenmemiş bir staj yasal olup olmadığını Peki nasıl anlarsınız? Adil Çalışma Standartları Yasası uyarınca, ABD Çalışma Bakanlığı takip eden yedi özetliyor ödenmemiş staj için kurallar :

 1. staj, bu işverenin tesislerinin fiili operasyon içerdiği halde, bir eğitim ortamında verilecek eğitime benzer.
 2. staj deneyimi stajyer yararına olduğunu.
 3. stajyer mevcut personelin yakın gözetiminde düzenli çalışanların yanında çalışmalarını yerinden etmez.
 4. eğitim veren işveren interne faaliyetlerinden ani avantaj elde ve vesilesiyle, operasyonları aslında engellenmesi olabilir.
 5. stajyer mutlaka staj bitiminde bir işe sahip değildir.
 6. işveren ve stajyer stajyer staj geçirdiği süre ücretlerin hakkı olmadığını anlıyoruz.

Bu ödenmemiş bir konumda gelir forgoing değer Çünkü eğer karar vermeden önce tüm staj olası faydalarını dikkate almak akıllıca olur. Bazen ödenmemiş bir staj mali ödül yoksun o bağlantıları, referanslar, tavsiyeler, ve ders kredisi telafi edebiliriz.

Kapak tarafında, staj ödenen çalışır öğrenciler, ödenmemiş staj çalışanlar daha mezuniyetten sonra iş teklifleri almak olasılığı daha yüksektir NACE göre . 2019% 66,4’ü ödenmemiş stajerlerimden% 43.7 birini alırken ücretli bir staj, iş teklifi almış kim vardı mezun olduğu dernek araştırma gösteriyor.

Yaz Work Hazırlığı

Bir yaz iş veya arayan başlamalıdır staj kış tatilinde kadar erken. Güncellenmiş yoksa LinkedIn profili, o zaman hemen o atlamak gerekir. Birçok işveren yanı sıra eski işverenlerden herhangi önerileri görmek, bir kim olduğunu fikrini ve ne var yaşamaya almak için LinkedIn bakmak olacaktır. Ayrıca, kamu sosyal medya profilleri tüm temizlemek için emin olun.

En iyi yolu staj arayan alanın veya ilgilendiren alanlarda çalışan bildiğiniz temas herkesin olduğu başlamak için. Eğer katıldığınız okul alanınızda şirketlerle herhangi staj programları varsa da, öğren.

Okul yılı radarında en seçeneklerini ve açık pozisyonları almak için bitmeden birkaç ay görünümlü başlayın. Bu prospektif işveren iletmek önemlidir  şevk, coşku ve bağlılık özellikle son derece rekabetçi alanlara, staj için.

Eğer bir arıyorsan yaz işi , o zaman biraz sonra seyir ile kurtulmak mümkün olabilir. İdeali, özgeçmişinizi iyi görünüyor ya da çalışma bölgenizde bir şey için amaçlayan olacak. Dikkate alınması gereken bir seçenek gibi çevrimiçi sitelerle kaydolarak olduğunu Tutor.com , Yup.com , Care.com  , çalıştığınız o konularda öğretmen veya birkaç diğerleri.

İster öyle bir ücretli staj , ücretsiz staj, yarı zamanlı iş veya tam zamanlı iş, size özgeçmiş genişletmek ve bilginizi genişletmek yardımcı olacaktır yaz tatilinde becerilerini öğrenmek ve geliştirmeye devam etmek inisiyatif ve motivasyon gösteren.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *