Ne kadar para mu bir Yazar Yap?

Posted on

Ne kadar para mu bir Yazar Yap?

Ne kadar bir yazar yapabilirsiniz? Bu soru çok çıkageldi ve cevap hemen hemen hiçbir şey (hatta para kaybetme) milyonlarca dolar ila büyük ölçüde değişir. Ama yazarlar alt çizgi ne olabilir içine teneke yardım vermek fikir ödenir konusunda biraz anlayış.

En yazarlar için, onların ücret ve telif bir ajan veya başka bir temsilci tarafından müzakere edilmektedir. Eğer tüm ayrıntılarıyla bilirler bile, en iyisi bir yayıncı ile doğrudan bir sözleşme şartlarını ele denemek için değil.

Kitabında Yazarın Yatırım

Yazarlar yazma, araştırma, geliştirme çok uzun saatler geçirmek ve onların yeniden yazarak kitaplar-ve zamanla ilişkili bir maliyet yoktur. Bazı kitaplar yazar-örneğin, yemek kitabı yazarlarının durumunda araştırma için seyahat ya, içinde, para reçete test ve gıda fotoğraflama maliyeti maddeler harcanan tarafından gerçek parasal yatırım gerektirir.

Yazar kitabın türü gelir potansiyelini etkiler. Roman ya da kurgusal olmayan? Güncel (kolayca ve tarihli) veya dökmeyen (ve bir yıllık “yayındaki” seçimi)? kimin maceraları çok kitap veya backlists, bir yazar için gelir potansiyelini artırmak için daha olası olduğunu bir kurgusal olmayan konuya çalışacak bir kurgusal karakter.

Gelişmeler ve BEDELLERİ

Big Five kitap yayınlayarak evlerin birinde veya daha büyük bağımsız yayınevi bazı ile bir anlaşma yapmak Yazarlar genelde satılan her kitap için bir yüzde telif ödenir ve yayın tarihinden önce, ön olanlar telif karşı avans verilir. Bu ajan ve / veya yazar tarafından müzakere ve ardından sözleşme yükümlülüğü yapılır.

peşin miktarı içeren fakat bunlarla sınırlı olmayan bir dizi faktöre bağlıdır: yazarın yayıncılık ve satış kayıtları, iyi izlemek kitabın “sıcak” konu olan düzenleyici / yayıncı ve başkalarının adına genel bir duygu bütünüyle alındığında kitap nasıl özel sürecine dahil ve satılabilir, en önemlisi, yazarın platformunu (ler) (örneğin yazı, hikaye, vb akış) ve.

Kendinden Yayıncılık

It adil çoğu kendini yayınlanan yazarlara yayın maliyetlerle bile kırmak olmadığını söylemek için. Bu ortalama kendini yayınlanan yazar 200’den az satar ve muhtemelen ilk etapta-örneğin, içinde serbest editoryal hizmetlerinde yayımlamak en azından biraz para ortaya koydu gerçeğine dayanmaktadır.

Bu yüksek kaliteli bir kitap üreten bir öz yayınlanan yazar, kitap ve nasıl pazara ulaşmak için ve bunu yaparken içine koyar gerekli kaynakları pazarını bilir dedim kendi yazar yatırım bazı getirileri görme ihtimali yüksek olan .

Bazı durumlarda, kimin kitaplar satış çekiş olsun kendini yayınlanan yazarlar geleneksel bir kitap yayıncı ile kitap anlaşması içine (o / o istiyorsa) o güçlendirmeye edebilirsiniz.

Amanda Hocking onun kendini yayınlanan e-kitap satan milyonlarca dolar kazanıyor ve daha sonra St Martin Press bir multi-milyon dolarlık kitap anlaşması almaya devam etti doğaüstü romantizm yazarıdır.

Donna “Faz” Fasano geleneksel yayıncılar için yazdığı ve daha sonra indie yazar haline geldi. indie yazar olarak, o, bir kurnaz pazarlamacı oldu iyi bir yaşam yaptı ve sonunda geleneksel olarak yayınlanmadan döndü.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *