Bir Yaşayan freelance yapabilir?

Posted on

Bir Yaşayan freelance yapabilir?

Üç Amerikan işçilerinin içinde birden fazla beşinci yıllık “göre, geçen yıl da çalışmıştır Freelance Amerika’da oDesk ve Serbest Birliği’nden” çalışma. Bu istatistiklere göre ABD’de 56.700.000, – – kendileri için tam zamanlı çalışan Ama bu her freelance anlamına gelmez.

Eğer “gerçek” bir iş freelance yapmak isterseniz, muhtemelen bunu mali çalışması olup olmadığını bazı düşünce verdik. Eğer freelancing yeterince kazanırsın – ya da bir çalışanın durarak daha iyi?

, Sıçrama yapmak ilk kendinize bu soruları sormaya karar belirleyin.

Kişisel Hizmetler için bir Pazar var mı?

Hepimiz yan girişti olan dostları onların hobi mutlaka bir kariyer olması gerekiyordu olmadığını keşfetmek için sadece hustles var. sadece kendi tutku için bir pazar olmadığından Çoğu durumda, bu; veya pazar da geçinmek imkansız noktaya doygun olduğu için.

Tam gün serbest çalışmaya gidiyoruz, tabii ki size gün iş bırakma önce hizmetler için talep olup olmadığını anlamaya istiyorum. Bunu yapmanın en iyi yolu hala tam zamanlı çalışırken ayaklarınızı ıslak almak için (veya part-time iş veya diğer gelir akışları varken sizi sürdürmek).

İpucu : – Her çevirmen ihtiyacı şey siz çalışırken Freelancing acil fon bina da yararlıdır.

Ne Kişisel Mali Durum benziyor?

Eğer kazanmaya başlayın kadar İdeali, gelgit size bazı tasarruflar ile Yeni kariyerinde giriyoruz (ve müşterileri biraz zaman alabilir, sana ödeme başlayana dek). Ama bunun ötesinde, bu başlamadan önce aylık bütçenizi iyi bir fikir olması önemlidir.

Ne arıyorsun de başlangıç ​​maliyetleri açısından yerden şahıs işletmesi alınır? yaşam giderleri şu anda nelerdir? Eğer iş kurma yaparken tasarruf amacıyla kırpabilir giderler var mı?

Freelance Öde Yeter mu?

Diyelim ki aynı alanda tam zamanlı işinden freelance Gireceğimiz olduğunu varsayalım. Ücretin doğru, kolay olmalı Ayarı? saatlik iseniz, sadece Saatlik ücretiniz var. Eğer maaşlı ediyorsanız, sadece haftalık veya iki haftada maaş alıp çalışılan saat o kadar bölün.

Pek iyi değil. Eğer işveren sağlık sigortası, emeklilik sigortası, hastalık süresi, vb, ayrıca bu katkıların yaklaşık değeri hesaplamak zorunda gibi şeyler için ödenen bir ortamda geliyorlarsa. Bazı işverenler bu faydaların değerini dahil yıllık bazda toplam tazminat ifadeleri sunuyoruz. Bu gerçekleşmediği takdirde, kendi ödeme saplama yaklaşık bir sayı anlamaya mümkün olabilir.

Ayrıca aksi işveren tarafından ödenecek Sosyal Güvenlik ve Sağlık katkıları kapsar hesap serbest meslek vergisi, içine almalıdır.

Bununla birlikte, tüm anladım sonra bile, hala ille de freelance kazanmak ne kadar bilemezsiniz. Niye ya? Ücretin Maaş geçmişi veya yeteneklerinizi bir işverenin değerlendirmesine dayalı değildir çünkü. Bu pazarın ne dayanıyor. sen ne bağlı olarak, bu daha önce kazanıyorduk olandan çok daha (ya da ne yazık ki, daha az) olabilir.

İpucu : Eğer şarj edilmesi gerektiğine dair bir fikir edinmek sizin için çalışmaya sosyal medyayı koymak için.

sektörünüz ve odak yönelik ağ grupları arayın. Çoğu oranları hakkında bazı frank tartışmalar içerecektir ve hatta aralıkları ile bir oran sayfasını sağlayacaktır.

Sen Organize (veya Organize Get istekli) var mı?

Yeni serbest bir sisteme sahip değildir yaptığı en büyük hatalardan biri. Kendiniz için çalışırken, gayretleriniz için yaptığın işin, faturalama takibi, ve kazançları için vergi ödeme sorumluluğu size aittir. Eğer Freelance bu az-daha-çekici yönleri ile başa çıkmak için istekli değilseniz, size tam zamanlı bir iş ile yapışmasını daha iyi olabilir.

Eğer matematik rahatsız olan biriyle iseniz, uzak fatura / toplama / ödeme ihbarı fikrini izin vermeyin. Eğer şeylerin üstüne kalmasına yardımcı olmak için orada ücretsiz kişisel finans paketleri çok sayıda bulunmaktadır. Artı, o hayallerinizi takip yapılan para takip etmek için inanılmaz derecede tatmin edici olduğunu fark edebilirsiniz.

Sadece akılda vergileri tutmak emin olun. Serbest ve diğer sözleşme işçiler yerine yılda bir kez arasında, üç aylık vergilerini ödemek zorundadır ve ayrıca serbest meslek vergi sorumlusun. vergi kazancınızın% 25 ila% 30 bütçeleme üzerine planlayın.

Sen Zamanınızı Yönetin miyim?

Bazı insanlar için, tam zamanlı freelance gerçekçi bir seçenek değildir. Onlar verimli olması için bir ofis programının rutin gerekir. rahat öğlene kadar uyumak ve varlık toplantı tarihleri ​​de iyi değildir olsaydı serbest meslek sizin için kariyer yolu olmayabilir. Bu başarılı olmak için gerekenleri anlamak önemlidir.

Bir işveren-çalışan ilişkisinin disiplin ihtiyacı içinde utanılacak bir şey yok. Onların programları gibi bazı insanlar dışarı planlanmış. Diğerleri her gün iş arkadaşlarını görmeye ya patronları değerli rehberlere bulmak, ya da sadece evden dışarı ve yetişkin giysileri girmek istiyorum zevk. Bunlar başkası için çalışmak tüm mükemmel nedenlerdir.

Ancak, size tam zamanlı bir iş olduğunda bağımsız bile çalışmayı tercih ve sizin için mükemmel bir uyum olabilir Freelance, denetim bir sürü ihtiyacı olmayan bir marş iseniz.

Sen Esnek Olabilir?

Freelance sürekli değişiyor. sanayi eğilimleri devralmak ve daha sonra solmaya, Oranları aşağı yukarı gidip, müşteriler görünür ve kaybolur. Değişim Freelance heyecan verici bir yönüdür. Sen sıkılmak asla. Ama aynı zamanda genellikle yumruklar rulolar birisi bile, korkutucu olabilir.

en başarılı serbest sadece çalışkan ve yaratıcı değildir. Ayrıca, esnek ve dayanıklıdır. Eğer adapte edebilir, hayatta ve hatta bu zorlu kariyerinde çok başarılı olabilir.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *