Başarılı İş Arama için en iyi 10 Stratejileri

Posted on

Başarılı İş Arama için en iyi 10 Stratejileri

İş arama sadece iş için başvuran ve artık bir görüşme çağrısında almak umuduyla ilgili değil. Çok az insan basitçe, bir uygulamada koymak bir görüşme ve günümüzün rekabetçi, ağ odaklı iş piyasasında bir iş arazi edebiliyoruz. En başarılı iş arayanlar onları öne çıkarın yardımcı olmak için, hedef şirketlere sosyal varlığı kurulması dışında, çeşitli stratejiler kullanmaktadır.

fark Özgeçmişinizi olsun, bize yardım edebilirsin bağlantılarını bulmak, aramanızı hızlandırmak için bu iş arama stratejileri deneyin ve iş teklifleri almak böylece görüşmeler ace.

Hayalinizdeki Şirketi tarafından Farkediliyorsunuz 1.

iş piyasası kalabalık ve kullanabileceğiniz en önemli iş arama stratejilerinin bir sen öne çıkarın ve kesinlikle bir görüşme için seçilmelidir bir aday işe yöneticisi göstermek emin olmaktır.

Sağ İşler için 2. Arama

İlgi alanlarınızı ve çalışmak istediğiniz konumu eşleşen anahtar kelimeler kullanarak iş bulmak için iş arama motorlarını kullanın. Arama kriterlerinize daralması, zaman kazanmak size iş arama odaklanmasına yardımcı ve size (aracılığıyla ot ve daha az olmayan alakalı girişleri) gözden derece alakalı iş ilanları verecektir.

3. Özgeçmiş ve Kapak Mektubu özelleştirin

Özellikle size için başvurduğunuz iş için işe alım kriterlerine için gerekli niteliklere sahip bağlantı hedeflenen özgeçmiş ve kapak mektubu yazmak için zaman ayırmak önemlidir. işe alma yöneticisi neden ve nasıl, sen bu iş için nitelikli bir bakışta görmek mümkün olacak. Eğer genel bir mektup ve özgeçmiş gönderirseniz daha hedefli özgeçmiş ile röportaj almanın çok daha iyi bir şans olacak.

4. Ağınızı kullanın

Ağ hala çoğu insan iş bulmak yolu ve ağ eklemeniz gerekir kullanmak iş arama stratejileri olduğunu. Eğer iş arama konusunda size yardımcı olabilen iletişim biliyor ya can kişiyle temas halinde sizi asla çünkü, biliyorsunuz herkes ile bağlayın.  LinkedIn Gruplarını katıl  sen Grubu üyeleri ve ile ağ daha fazla kişi için yayınlanan iş ilanları erişebileceksiniz yüzden.

Google’da 5. Sıra Eh

LinkedIn ve diğer profilleri oluşturun  profesyonel ağ siteleri . Mümkünse, URL için adı kullanın. Muhtemel işverenlere çevrimiçi sizin için arama zaman ilgilendikleri olması gereken bir aday olarak güçlü bir olumlu ve profesyonel bir izlenim İşverenler, işveren ve kişileri sağlayacak, böylece bu profiller genellikle, üst sıralarda.

Şirketler işe Are 6. İş Arama

şirketlerin başvuru arıyorlar nerede farkında iseniz, yöneticileri işe tarafından bulunan alma şansınızı artırmak için kendinizi konumlandırabilirsiniz. Kullanabileceğiniz bu önemli iş arama stratejileri biri, şirketlerin işe için kullandığınız aynı iş siteleri üzerinde yoğunlaştırın etmektir.

7. Emin Şirketler Bulabilirim olun

Eğer bir iş arama yapmak olduğunuzda, kolay işverenlerin online bulmak için yapmak gerekir. Onlar işlerini gönderdiğimde özgeçmiş ile su altında olabilir İşverenler, genellikle pasif adayları aramaya (mutlaka iş arayan değil nitelikli adaylar, ama doğru işi birlikte gelirse kim ilginizi çekebilir). İşte şirketler sizi bulabilirsiniz sağlamak için nasıl.

8. Ace İş Görüşmesi

ya da değil – Bir iş görüşmesi, tabii ki, size bir iş teklifi almak için gidiyor budur. hazırlamak için zaman ayırın. Eğer görüşme için gitmeden önce, uygun şekilde, uygulama yanıtlama ve soran mülakat soruları elbise şirketi Araştırma ve beceri, deneyim, güven ve uzmanlığı ile görüşmeyi etkilemek için bir çaba.

9. Röportaj sonra Takip

Bu birlikte röportaj herkese teşekkür ederek bir görüşmeden sonra takip etmek gerçekten önemlidir. göndermek Adaylar sen notlar Bilmeyenler daha sık işe almak ederiz. Eğer pozisyon için en iyi aday olmamızın sebebi sizin bir teşekkür yinelemek için bir fırsat olarak not kullanın. Eğer görüşme sırasında bir cevap flubbed, ayrıca senin sen netleştirmek için teşekkür notu kullanabilirsiniz.

10. Kullanım Meslek Eski Çalışanları zaman Uygulanabilir ara Stratejileri

Eski iş arayanlar, iş iş arama hızlandırmak ve kazançlı bulmak ve anlamlı yardım etmek uygulayabilirsiniz stratejiler vardır. İtibaren olumlu yönde tecrübesi sizin yıllar vurgulamak olgun iş arayanlar kara görüşmeleri yardımcı olmayı hedefleyen bu ipuçlarını gözden geçirmek ve işe almak için özgeçmiş ve kapak mektubu yaş geçirmezlik.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *