Bir Özgeçmiş Eğitim Bölümünde ne dahil etmek için

Posted on

Bir Özgeçmiş Eğitim Bölümünde ne dahil etmek için


Özgeçmişinizde eğitiminizi dahil etmenin en iyi yolu nedir? Eğer bir öğrenci veya yeni mezun ve kazandığınız herhangi bir özel ödül ve onur ise Özgeçmişinizi eğitim bölümünde, GPA Katıldığınız okullar, size ulaşmış derece sıralar.

Sen yine de ne kadar iş deneyimi bir öğrenci, olsun veya olmasın dahil, kaç akademik başarıları var, sizin koşullarınıza uygun Özgeçmişinizi eğitim bölümünü yeniden belirlemelidir. Özgeçmişinizi eğitim bölümünde doğru bilgiyi dahil ederek, işvereniniz etkilemek ve röportaj güvenli olabilir.

Özgeçmiş Eğitim Bölümünde ne dahil etmek için

eğitim bölümüne dahil etmek esastır bilgiler derecesi (ler) ile katıldı okullar olduğunu.

Ayrıca, bir majör ve minör olmak üzere daha spesifik bilgi verebilir. Bu gerekli olmasa da Ayrıca, mezun yılı içerebilir.

Şu anda bir öğrenci veya okul dışında 1-2 yıldır eğer not ortalaması (GPA) ekleyin ve sizin GPA (a 3.5 veya daha yüksek hakkında) kuvvetli ise.

Ayrıca, herhangi bir onur ya ödül okulda almış bulunmaktadır. Bunlar (örneğin Latince onur arasında olabilir cum laude veya magna cum laude diğer ödüllere Dean’in Listesine). Ayrıca, aktif ve / veya liderlik rolünü düzenlenen edildi dışı kulüpleri, hayırsever grupları veya Yunan örgütleri içerebilir.

Ayrıca, herhangi bir mesleki gelişim kursları ve sertifikaları bulunmaktadır. Aynı zamanda bu bilgileri de nereye Özgeçmişinizin ayrı bir bölüm yoksa Sahip olduğunuz lisansları listeleyebilirsiniz.

Nerede Özgeçmiş Eğitim Bölüm Put

Güncel öğrenciler veya yeni üniversite mezunları olasılıkla özgeçmiş üst kısmına doğru eğitim bölümüne koymak isteyecektir. Öğrencilerin genellikle sınırlı çalışma deneyimine sahip olmasıdır. Bu durumda, akademik başarıları vurgulamak istiyoruz.

En azından birkaç yıldır okul dışında olan varsa, öz geçmişine alt kısmına doğru bu bölüm taşı olabilir. Bu zamana kadar, size eğitim güvenmek gerekmez vurgulamak için yeterlidir tecrübesi var.

Özgeçmiş Eğitim Bölümü için ipuçları

Alt bölümleri düşünün. Öz geçmişine eğitim bölümüne dahil etmek çok fazla bilgi varsa, alt bölümlere bu bölümü kırma düşünün. Ana bölümde okullar ve dereceleri içerebilir ve bir okul bağlı organizasyonda bir liderlik rolü (örneğin düzenlenen o zaman böyle “Ödülleri ve onur”, “Sertifikalar” ve “Mesleki Gelişim.” Gibi diğer bölümleri olabilir bir kulüp, spor, ya da Yunan organizasyon), sen Ödüller sınırının altında olduğunu listeleyebilirsiniz.

(Faydalı ise) özelliklerini sağlar. Üniversitenizin alt kolej iyi bilinen ve ilgili ise sen de (örneğin, kendi üniversite misafirperverliği okuldan mezun demek ve misafirperverliği bir iş için başvurduğunuz) Eğer üniversite adını içeren önce. Örneğin, “Hospitality, XYZ Koleji Okulu” diyebilirsiniz.

Eğer GPA dışarıda bırakabilirsiniz. Eğer bir öğrenci veya yeni mezun olan ve not ortalaması büyük değildi, ancak başka övgü varsa, sadece dışarı not ortalaması ayrılıp gibi başka bir şey koymak “XYZ Ödülü Alıcı.” Bir kaç yıldır okul dışında olduğunda, ne olursa olsun özgeçmişinizi dışarı GPA almalıdır.

Sen (bir süre sonra) lise dışarı bırakabilir. Bir yıl kadar üniversitede olmuştur kez (Devam eğitiminin bir başka tür bir kez ya), özgeçmişinizi dışarı lise diploması ve not ortalaması bırakabilir. O, en yüksek derecede ise Ancak, lise diploması (veya GED) belirtmeliyiz.

Doğruyu söyle. Bir işveren Özgeçmişinizi eğitim bilgilerin doğru olup olmadığını olmadığını doğrulamak için çok kolaydır. O ya da o sadece transkript kontrol edebilirsiniz. Bu nedenle, dürüst ol. Eğer not ortalaması ile memnun değilseniz Örneğin, dışarı bırakın, ama o kadar yapmazlar.

Eğitim Bölümü Şablon Özgeçmiş

Özgeçmişinizin eğitim bölümünü yapılandırmak için aşağıdaki şablonu kullanabilirsiniz. Değiştirmek ve kendi koşullarını ve başvuruda bulunduğunuz için işi sığdırmak için bu bilgilerin herhangi kaldırabilir unutmayın.

EĞİTİM BÖLÜMÜ

Kolej Adı
mezuniyet yılı
Lisans, Binbaşı ve Minör
GPA

Ödüller
Latince onur sizin ana dahilinde onur ve daha fazlasını içeren burada herhangi bir akademik başarıları, ekleyin.

Sertifikalar
aldığınız herhangi bir profesyonel veya eğitim sertifikaları ekleyin.

Mesleki Gelişim
kursları (çevrimiçi ve bizzat ikisi) ve seminer dahil olmak üzere herhangi mesleki gelişim deneyimleri, ekleyin. Eğer herhangi bir ilgili mesleki kuruluşlara üye olup olmadığını da burada söz olabilir. Eğer organizasyon içinde bir pozisyon basılı tutarsanız, onu da söz.

Eğitim Bölümü Örneği 1. Devam

Huntown Koleji
Mayıs 20XX
İngilizce Bachelor of Arts, Bölümü onur
ortalamam 3.8

Eğitim Bölümü Örneği 2. Özgeçmiş

EĞİTİM
XYZ Koleji
Gazetecilik Bachelor of Arts

Ödüller
Summa cum laude
olağanüstü gazetecilik majör ABC Ödülü

Sertifikalar
Seviye 1 Stratejik İletişim Sertifika

Mesleki Gelişim
Amerika Konferansı Koordinatörü, XYZ Gazetecilik Derneği

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *