Bir iki sayfa Devam kullanma düşünmelisiniz zaman

Posted on

 Bir iki sayfa Devam kullanma düşünmelisiniz zaman


özgeçmişler ilgili en yaygın varsayımların biri, bir sayfadan fazla olmamalıdır olmasıdır. Kısa, basit ve öz bir verdiğiniz bilgileri tutmak önemlidir. gerçi birçok başvuru için, bu tek bir sayfada elde edilemez ve bu iki sayfalık özgeçmiş yazmayı uygun bu.

Bazı iş başvurusunda için, bir sayfalık özgeçmiş yeterli olacaktır. Bunlar giriş seviyesi başvuru, kariyer değişikliğini yapıyoruz insanları ve onların kariyerleri çoğu için aynı şirkette çalışmış yaşlı profesyoneller bulunmaktadır.

Neden bir iki sayfa Devam oluşturma düşünmelisiniz

Eğer orta düzey profesyonel değilseniz, iki sayfalık bir özgeçmiş oluşturmak için birkaç iyi nedenler vardır. Belki de bunların en önemli birçok şirket artık (özellikle dijital uygulama süreçleri ile) aldıkları özgeçmişler ilk incelemeleri yürütmek için otomatik bir başvuru takip sistemi (ATS) kullanmalarıdır.

Ayrıcalık programlanmış olan bu tür sistemler kullanımının devam eder ve  tekrar  spesifik kelime öbekleri botlar yerleştirme ve hem değerlendirmek  frekansını  bir özgeçmiş sektöre özel anahtar kelimelerin. Onlar da belirli bir iş becerilerini kullanarak sahip olduğu deneyim süresi arayın.

İpucu: iki sayfaya Özgeçmişinizi genişletilmesi profesyonel deneyim bölüm boyunca bu temel kelimeleri tekrarlamak sağlayacaktır.

Bu garip görünüyor ve üslup yedekli olsa da, bu sizin özgeçmiş aslında bir işe yöneticisinin insan gözü tarafından dikkate alınacaktır aşamaya geçmesi taranan özgeçmişler biri olduğunu sağlamanın en iyi yollarından biridir.

Bir iki (veya daha fazla) Sayfa Devam kullanılacağı durumlar

Burada birden çok sayfaya sahip bir özgeçmiş kullanmak kabul edilebilir bir kaç durumlar şunlardır:

Eğer deneyimi fazla 10 yıl var olduğunda

Birden işverenlere veya tanıtım ve mesleki başarı öyküsü ile sektöründe deneyimi 10 veya daha fazla yıl var, kesinlikle iki sayfalık bir özgeçmiş kullanmalıdır. Bu size rekabette öne koyacaktır başarıları ve katkıları tanımlamak gerekir oda verecektir.

Eğer bir üst düzey iş için başvurduğunuz zaman

C düzeyinde veya üst yönetim pozisyonları için işe Çoğu şirket bir yönetici adayının liderlik rolleri ve başarılarını detaylı bir öykü iki veya hatta üç sayfalık özgeçmişlerini almayı bekliyoruz.

Eğer geniş kariyer başarıları, sertifikalar veya teknik becerilere sahip olduğunda

Belirli BT gibi sektörlerde, mühendislik, akademi veya bilimsel araştırmalarda ise, işveren mesleki sertifikasyonlar, teknoloji becerileri, anahtar teslim projeler ve yayınlar listelerini gözden isteyecektir. kadar Bunlar hala sanayiler ayrıcalık profesyonel bilgileriyle, nitelikleri gibi, ve böylece ikinci veya üçüncü sayfa geçmişini kişinin eğitim geçmişi kapsamlı bir biçimde ele almaktır ve çalışmak için gereklidir.

Federal bir iş için başvurduğunuz zaman

Federal (hükümet) işler için başvuru süreci önemli ölçüde Obama yönetimi sırasında aerodinamik olmasına rağmen, federal özgeçmiş hala adayın çalışma geçmişi hakkında uzun ayrıntıları sağlamak gereklidir. Birkaç federal özgeçmiş iki sayfa daha kısadır ve çoğu üç dört gerektirir.

Bir iki sayfa Devam Yazma için ipuçları

  • İlk sayfada en önemli nitelikleri yerleştirin:  Başvuru izleme sistemleri ve insan işe yöneticileri Hem özgeçmiş başında bir adayın en alakalı becerileri yer verilen gururunu görmek istiyorum. Bunu yapmanın en iyi yolu, uzmanlık ve size yönelik uyguluyorsanız iş için güçlü bir aday yapıyor mesleki becerilerin kısa bir özetini sunmak için bir özgeçmiş özetini kullanmaktır.
  • : Kelime öbekleri birleştirin  özgeçmişin özetle lütfen anahtar kelime ve sonra durulayın ve “Mesleki Deneyim” bölümünde boyunca tekrarlayın. Başvuru izleme sistemleri yılların sayısı belirli bir beceri uygulanan ettik hesaplamak, böylece sektöre özel anahtar kelimeler her iş tanımında tekrarlanması gerekir.
  • Ölçülebilir başarıları sergileyin:  iki sayfalık özgeçmiş kullanarak birincil avantajlarından biri size kariyer başarıları vurgulamak için boşluk sağlamasıdır. Kısa bir paragrafta iş sorumluluklarını açıklayan ve ardından üç veya dört maddelik madde işaretli listede önemli katkıları örnek vererek “Mesleki Deneyim” bölümünde yapın.
  • Sayfanın iki uzunluğu: CV’nizi tüm ikinci sayfasını doldurmak zorunda olmasa da, siz (tercihen daha çok) sayfanın en az üçte doldurmaya yetecek metin olması gerekir. Metin kısa çalışıyorsa, daha alakalı bilgiler, anahtar kelimeleri ve madde işaretli başarıları eklemeyi deneyin (ideal, sayılar, yüzdeler veya dolar figürleri ile ölçülebilir). Yazı tipi boyutları ve kenar boşlukları ile oynayın. Bu stratejilerin işe yaramazsa, ancak, muhtemelen bir sayfalık özgeçmiş ile kalmalıdırlar.

İpucu : profesyonel ve / veya teknik beceri vurgulamak için “temel yetkinlikler” veya özgeçmişin özetle “anahtar becerileri” bir beceri tablosunu ekleyin.

Temel Çıkarımlar

TEK SAYFA DEVAM A MİT IS tek sayfalık özgeçmiş giriş seviyesi adaylar için uygun olmakla birlikte, çoğu orta düzey profesyoneller iki sayfalık özgeçmişlerini kullanarak en sunulmaktadır.

DİLEKÇE İZLEME SİSTEMLERİ ANLAR En büyük şirketler artık aday özgeçmiş başlangıç taraması yapmak izleme sistemleri otomatik başvuru kullanın. Bir iki sayfalık özgeçmiş bu sistemlerin öncelik sektöre özel anahtar kelimeleri tekrarlamak size alan ve fırsat tanır.

YER SENİN GÜÇLÜ NİTELİKLER GURUR VEREN o iki sayfalık özgeçmiş kullanımı, birçok iş arama için, akıllı bir strateji olmasına rağmen en güçlü nitelikleri ideal bir özgeçmiş özetle sayfanın bir üst sunulacak gerekir.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *