Bir eBay Seller gibi Başlarken

Posted on

Bir eBay Seller gibi Başlarken

bir online açık artırma sitesi olarak 1995 yılında kurulan şekilde geri eBay Dünya satın alır ve şeyler satan bir şekilde radikal bir değişim hızlandırdı. Bu süreçte, o binlerce insanın evden para kazanmak için fırsatlar açtı. Eğer satmak için bir şey varsa bugün eBay sayesinde, bütün dünya senin pazar yeridir. Bunun anlamı daha fazla potansiyel alıcılar, ama aynı zamanda daha fazla rekabet anlamına gelir.

Başarılı bir online şirket gibi, eBay sürekli süreleri ve teknoloji ile değiştirir. Başarılı eBay satıcı olmak için, aynı şeyi gerekir. Bir eBay satış başlarken üzerindeki bu astar sadece bunu yapmak anlamına gelir: başlamanıza. Sonra bu bilgileri alıp sizin için çalışan iş planı oluşturmak gerekir. teknolojiler ve tadı geliştikçe sürekli verdiği için hazır olun.

Nasıl eBay Çalışır Anlamak

eBay yüksek teklife sahip alıcı öğesi kazanır bir online açık artırma sitesi olarak başladı rağmen, çok daha şimdi daha uzundur. Bu satıcıların sabit bir fiyata öğeleri listelemek ve hatta kendi açabilirsiniz gerçek bir pazardır “mağaza.”

Özünde, nasıl işlediğine fotoğraf ve açıklamasını ekleyerek ve bir fiyat seçme ve seçenekleri nakliye, bir öğenin bir satıcı listeleri olduğunu. Alıcılar daha sonra bunun için teklif edebilir ya da sadece “Hemen Satın Al”. Bir anlaşma yapıldığında, alıcılar farklı ödeme seçenekleri bir dizi ve satıcı gemilerin hiçbiriyle ile ödeme yapmak.

O (bir ay listelemek kaç öğe bağlı olarak) bir öğe listelemek için ücretsiz olsa da satıldığında, satıcı bir ücret öder. Hakkında daha fazla bilgi eBay ücretleri . Ayrıca satıcılar genellikle ödeme yöntemi Alıcı kullandığı ilişkili ücreti ödemek. Eğer ödemek için tercih edebilir diğer hizmetler vardır.

işlem tamamlandığında, alıcı ve satıcı satış süreci ve / veya satılan öğe hakkında birbirlerine geri bildirimde bulunun. eBay, başlamak ne olduklarını bilmeleri önce, alıcıların ve satıcıların hem korumak için kurallar bir yeri vardır.

Satacak ne karar vermek

eBay’de satmak isteyen bazı kişiler için, satış için gerçekten bir göz değil. Onlar satmak istediğimizi biliyoruz. Belki de zaten kendi işinde bir ürün var ve eBay onların pazar genişletmek için bir yoldur. şirket sadece doğru fiyat olabilir ne kullanımına bir satıcı için birçok araç sağlar. Kendi web sitesinde satış araçlarının altyapı yatırımları olmadan online satmaya başlamak için bir yol olabilir, bunların nasıl kullanılacağı ile ilgili öğrenme eğrisi dik, ve mallar için bir pazar oluşturma çabası. yani sizin, sonraki slayta geçmek “Set Up alınıyor.”

Amacınız bir eBay satıcı olarak yeni bir iş kurmak için ise, o zaman ne satmak için kritik bir sorudur, varolan bir genişletmek için değil.

Popüler kategoriler eBay satmak şeyler elektroniği, giyim ve koleksiyon bulunmaktadır. Onlar Eşyaları kendi konumda veya yerel olarak kolayca kullanılabilir olmayan şeyler bulmak için can daha ucuza bulmak istiyorum çünkü insanlar alışveriş için eBay gidin. Eğer satmak ne seçerken Aklınıza önünde bulundurun.

birçok durumda alıcı ödüyor kim nakliye öder da, genel maliyetini artırır. satılık bir öğe değerlendirirken, alıcılar genellikle bir anlaşma arıyoruz hatırlamak ve sadece bir öğe için çok ödeyecek. Bir öğenin nakliye maliyeti çok büyükse o satmak mümkün yapabiliriz.

acemi için bir yaklaşım zaten kendi eşyalarını satarak başlamak ancak bir elektronik garaj satışında gibi, ihtiyaç veya artık istemediğiniz olduğunu. Bunun avantajı sadece sattığınız şeylere para harcamak zorunda değilsiniz, ama aynı zamanda bir öğe daha geniş satarak daha fazla bilgi olacaktır. Eğer herhangi bir veya fazla geribildirim olmadığından, yüksek fiyatlı ürün satarak başlamayın. Alıcılar hiçbir geribildirim ile bir satıcının dikkatli olması muhtemeldir, bu nedenle küçük başlar.

Eğer bir alanda bazı uzmanlık varsa, antikalar ya elektronik gibi, bir bit pazarı ya da diğer düşük maliyetli mekan lokal kullanılan öğeler satın alabilir ve eBay bunları satmak. öğe ve potansiyel müşteriler hakkında uzmanlık sahip öğesinin bu tür kâr elde anahtarıdır. Ne yaparsanız yerel satın alabilirsiniz ortalama kişi daha ucuza elde edebilmek için var satmak. Yani kendiniz yapmadan veya bir toptancıdan iyi bir fiyat bulma anlamına gelebilir.

Set Up Başlarken

eBay’de Çoğu potansiyel satıcılar muhtemelen yüzden zaten eBay kimliği olabilir, çevrimiçi sitede bir şey satın almış. bu kimlik kendisiyle ilişkili iyi geribildirim varsa, sizin satış için tutmak isteyebilirsiniz. Ancak, aynı zamanda iş ile uyumludur kimliği isteyebilir. Sen kimliğini değiştirebilirsiniz, ancak eBay son zamanlarda bazıları için bir kırmızı bir işaret olabilir kimliğinizi, değişti alıcılar bildirecektir.

Bir eBay Hesabı Kurma

Bir hesap oluştururken yapmanız gerekecek ilk şey tür hesabın Eğer iş ya da bireysel istediğine karar olduğunu. Ya birini kullanarak satabilirsiniz.

Özellikle ABD ve Kanada’da, satıcılar için temel avantajı, sayfanızda işletmenizin adını kullanabilir olmasıdır. adı faturalar ve e-postalar dahil alıcıların ile iletişimde görüntülenecektir Bu araçlar. bir katma değer vergisi (KDV) orada ülkelerde, alıcılara KDV yüzdesini verecektir.

Genellikle iş hesapları, yüksek hacimli satıcıları içindir. Henüz her zaman daha sonra değiştirebilirsiniz bir işletme adı zorunda kalmamak eğer, tersi kolayca bireysel ve yardımcısı iş hesabınızı değiştirebilirsiniz.

İçin bir hesap oluşturmak , sen senin ad, adres, e-posta adresini ve telefon numarasını girmeniz gerekecektir. Yeni oluşturulan hesap “Tüm Satış” sayfasında görülebilir aylık satış limitleri, sahip olacağı “Benim eBay.” Tek bir hesap için başlangıç sınırlar normalde 1,000 işlemler veya $ 25.000 bulunmaktadır. Eğer ilk bir giriş oluşturmak için gittiğinizde, sizin satış ücretleri için girişe bir ödeme şekli istenecektir. Sen PayPal, kredi kartı kullanmak, ya da çek hesabı düşülür olabilir.

Ödeme alıyor

Ödeme almak için üç yol vardır (gayrimenkul, motorlu taşıtlar vs. için bazı istisnalar dışında) en işlemleri için:

  • İnternet tüccar kredi kartı hesap eBay onaylı dış sağlayıcı üzerinden kurmak ve genellikle önemli ücretleri vardır.
  • In-kişi ödeme online satış ile izin verilmez nakit, çek ve havale içerebilir. Ancak, yüz yüze eBay satış oldukça nadirdir.
  • PayPal eBay kullanılan en yaygın ödeme şeklidir ve bunu kullanarak kredi kartlarını kabul edebilirsiniz.

Tüm eBay onaylı elektronik ödeme yöntemleri eBay ödeme sistemini kullanır. Alıcılar seçtiğiniz ödeme seçeneklerine onları götürecek olan bir “Öde Now” düğmesini göreceksiniz.

Bir PayPal Hesabı Kurma

Bir PayPal hesabı gerçek bir gereklilik olmasa bile, eBay satıcıları için bir zorunluluktur. PayPal hesabı üzerinden ödeme almak için, bir kişisel, işletme veya premier hesabı isteyip seçmek gerekir. Kişisel hesaplar çok tüccarlar için hizmet sınırlıdır.

Sahip olduğunuz hesabın ne tür olursa olsun, para gönderme daima özgürdür. tüm hesaplarda para almaya ilişkin ücretler söz konusu değildir ve kişisel hesapları ile, yapabilirsiniz, gelen fonlar işlem sayısı konusunda bir sınırlama yoktur.

İşletme ve işletme hesaplarında kredi kartı işlemleri sınırsız sayıda izin verir. Birleşik Devletler içinde Çevrimiçi satış işleminin yüzde 2 artı $ .30 mal oldu. ABD dışında, bu yüzde 4,4 artı ülkeden ülkeye değişen bir ücrettir. Ayrıca gerçek dünyadaki deposunda ödemeleri kabul etmek PayPal kullanabilirsiniz, ancak farklı bir ücret yapısı vardır.

faturalama için PayPal teklifler araçları, ödeme hatırlatıcı ve iş ve önde müşteriler için de mezat ödeme seçenekleri.

İş hesapları (muhtemelen eBay satıcıları için gerekli değil) müşterilere toplu ödemeleri göndermesine izin ve iş adı altında iş yapmak için izin verir.

Başlangıç ​​Satış!

öğenin bir listeleme basitçe giriş adı oluşturmak için. eBay doğru kategoriye götürür ve size yol gösterecektir. Bu bunu fiyatlandırmak yardımcı olmak için benzer listeleri gösterecektir. Bir açıklama vermeniz gerekecektir. Resimler, ancak gerekli değildir, çoğu alıcılar için çok önemlidir. Ayrıca resim yüklemek ve bir barkod varsa bile ürün bilgileri ekleme eBay mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. 

senin listeleme türünü ve fiyatını seçin. Üç, beş, yedi ya da 10 günlük bir süre ile bir açık artırma olabilir. Bu sabit fiyatlı satış olabilir. Bir “Al Şimdi” veya sabit fiyat listeleyen bir açık artırma oluşturarak ancak ekleyerek, ikisini birleştirebilirsiniz. orada benzer öğeler satan varsa eBay bir başlangıç ​​teklifi ve sabit bir fiyat hem tavsiye eder.

Öğe sık satan bir şeyi ise, alıcı için ayarlamak için, eBay bir nakliye ücreti önerebilir. Ayrıca ücretsiz kargo sunabilir ve yerel pick up. Ayrıca bunu göndermek götürecek kadar uzun olan bir taşıma süresi, döner kabul ve set karar vermek gerekecektir.

Bütün bu sesler sana da karmaşık olursa başkasının eşyalarını satıldığı yerler, her zaman eBay Valet deneyebilirsiniz. Hatta nakliye ödemezsiniz. Sen kadar 25 $ altında satış için yüzde 25 kadar az 500 $ veya daha fazla satışı için yüzde 80 olarak ya da satış fiyatı bir kesim olsun.

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *