Uçuş Görevlisi İş Tanımı: Maaş, Becerileri, & More

Posted on

Uçuş Görevlisi İş Tanımı: Maaş, Becerileri, & More


eskiden hosteslerle ve temsilcileri olarak bilinen uçuş görevlileri, birlikte, uçaklarda yolcuların rahat ettirmek, bu onların başlıca sorumluluğu değildir. Yolcuların güvenliği ve uçuş güverte güvenlik onların baş endişeleri vardır.

Onları sakin ve güvenli bir şekilde tutar, acil durumlarda yolculara yardımcı. Onlar da içecekler, atıştırmalıklar ve bazen yemek servisi veriyor. Bu kariyer güvenlik ve misafirperverliği hem kapsar ve dünyayı görürken insanlara güvenlik ve hizmet sunmak isteyen bireyler için bir fırsat sunmaktadır.

Uçuş Görevlisi Görevler ve Sorumluluklar

Bu iş şunlardır görevleri yerine edebilmek için aday gerektirir:

 • Sürekli ederken zeminde ve uçuşta bizim uçağın tüm güvenlik koşulları ve acil ekipmanı izlemeye
 • Tüm güvenlik donanımları açıklar ve yolcuların güvenlik işaretleri ve prosedürleri takip ediyor doğrulamak
 • yolculara misafirperverliği ve müşteri hizmetleri sağlamak
 • Yolcular selamlıyorum taşıyacağım bagaj izleyebilir ve atanan koltuklar doğrudan yolcu
 • 50 pound bagaj üzerinde taşıyacağım istifleme varan ağırlığa dahil yolcuları Assist
 • uçak operasyonları boyunca (örneğin refakatsiz küçükler, engelli bireyler ve yaşlılar gibi) özel yardıma ihtiyacı olan bireylerin ilgilenin
 • tıbbi durumları dahil etme yanıt

Uçuş Görevlisi Maaş

Bir uçuş görevlisi maaş deneyiminin bireyin seviyesine göre değişir. Ayrıca, havayolu, coğrafi konumu, hem de ödeme düzeylerini etkileyebilecek diğer dilleri konuşan yeteneği.

 • Medyan Yıllık Maaş: $ 50500 ($ 24.28 / saat)
 • En iyi 10% Yıllık Maaş: $ ‘dan fazla 79.520 ($ 38.23 / saat)
 • Alt% 10 Yıllık Maaş: $ ‘dan az 26.860 ($ 12.91 / saat)

Kaynak: 2018 ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu

Eğitim, Eğitim ve Sertifikasyon

Bir lise diploması bir uçuş görevlisi olmak isteyen herkes için asgari gereklilik olmasına rağmen, birçok işveren bir üniversite derecesine sahip iş adayları işe tercih ederim.

Eğer resmi eğitim tamamladıktan sonra yeni bir uçuş görevlisi olarak, bir işveren rezerv durumu hakkında yerleştirecektir. Bu devamsızlık veya tatil çalışanlar için veya ekstra uçuşlarında doldurmak için çağrıda zaman sadece çalışacağı anlamına gelir. en az bir yıl veya daha uzun süre yedek statüsünde kalmasını bekleyin. personel bağlı olarak, yedi yıla kadar sürebilir. Sonunda, aylık atamaları teklif izin verilecektir.

 • Güvenlik doğrulama: Adaylar başarıyla 10 yıllık plan ve kredi kontrolünü FBI parmak izi kontrolü, hem de ön istihdam ve rastgele uyuşturucu ve alkol testi tamamlamak zorundadır.
 • Yaş: Federal Havacılık İdaresi (FAA) uçuş görevlileri en az 18 yaşında olması zorunlu olmakla birlikte, bazı işverenler daha yüksek minimum yaş gereksinimleri vardır. Birçok havayolu deneyimi kamuoyu ile çalışan var iş adayları işe tercih ederim.
 • Fiziksel şartlar: İşverenler (ayakkabısız) 5’0 ila 5’11 arasında, havai depolama kutuları ulaşmak için belirli bir yükseklik ihtiyacını karşılamak için gerektirir. Gözlerin 20/40 veya daha iyi Düzeltilebilir olmalıdır. Ayrıca iyi bir fiziksel formunu korumak ve iyi bakım, hijyen ve görgü kurallarını uygulamak zorundadır.
 • Eğitim: Tüm yeni işe alınan uçuş görevlileri işverenlerinden resmi işbaşı eğitim üç ila altı hafta alırlar. Bir işverenin ilk eğitim programını tamamladıktan sonra, bireyler FAA’dan sertifika almak gerekir. Uçağın diğer türleri üzerinde uçan ilave eğitim ve sertifikasyon gerektirir.

Uçuş Görevlisi Beceri ve Yeterlilikler

Sizin resmi eğitim size iş görevlerini yerine hazırlayacak, ancak belirli yumuşak beceriler-kişisel özellikleri hayat boyunca doğmuş veya edinilen deneyimler-edilmektedir da gerekli.

 • Servis yönelim: Uçuş görevlileri yolcuların ihtiyaçlarına dikkatli olmak gerekir.
 • Kişilerarası beceriler: Sen mükemmel iletişim becerilerine sahip ve profesyonel ve muhafazakar bir görünüme sahip olmalıdır. Buna ek olarak, empati ve ikna ve başkalarıyla eylemleri koordine yeteneğiniz müşterilere, dost uçuş görevlileri, pilotlar ve diğer havayolu personeli ile iyi etkileşim sağlayacaktır. Eğer müşteri hizmetleri tecrübesi en az iki yıl sahip olmadığını daha iş umutları olacak.
 • Etkin dinleme: anlamak ve işinizi iyi yapmak sağlayacak müşterilerinize yanıt seçeneğiniz.
 • Sözel iletişim: Emniyet birincil endişe olduğundan, açıkça yolcu ve mürettebat için talimatları iletmek gerekir.
 • Kritik düşünme: Özellikle stresli durumlarda, sorunları çözmek ve kararlar mantık kullanma yeteneği, esastır.
 • Yetenek taşınmaya: Uçuş görevlileri istekli ve operasyonel ihtiyaçlarına göre taşınmaya yeteneğine sahip olmalıdır.

İş Outlook

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, diğer meslek ve sektörlerde göreli önümüzdeki on yılda uçuş görevlileri büyüme görünümü daha fazla yolcu taşımak ve daha fazla uçuş görevlileri gerektirebilir büyük uçak, yeni tarafından yönlendirilen tüm meslekler için ortalamasından daha yüksektir .

Bu meslekte istihdam önümüzdeki 10 üzerinde% 7 olarak öngörülmektedir 2016 ve diğer hava taşımacılığı işçiler için 2026 Büyüme arasındaki tüm meslekler için öngörülen ortalama büyümeden daha hızlı olduğu, önümüzdeki 10 yıl içinde yaklaşık% 10 oranında büyümesi bekleniyor yıl.

Bu büyüme oranları tüm meslekler için öngörülen% 7 büyüme karşılaştırın. iş olanaklarının sayısı ile karşılaştırıldığında Rekabet nedeniyle mevcut adayların sayısının güçlüdür. Bir üniversite derecesi kariyerini artırabilir ve işler işgali bırakarak uçuş görevlileri yerine nedeniyle ihtiyaca kullanılmaya devam edecektir.

Birçok uçuş görevlileri geçmişte olduğu daha uzun süre işlerini kaldığından alanına yeni olanlar için rekabet sert olduğunu. yavaş olacaktır atamaları seçmek için yeteneğine sahip rezerv statüsünden ilerlemeniz.

Çalışma alanı

havayolu uçuş görevlileri çoğunluğu, kurumlar veya şirketler charter uçuşları için bazı işler istihdam ederken. Uçuş görevlileri uçağın kabin çalışan zamanlarının çoğunu harcamak ve onlar, zor müşterilerle etkileşime hava türbülansı işlemek, takip etmek ve güvenlik önlemleri çeşitli uygulamak ve yiyecek ve içecek hizmet etmeliyiz.

İlk süredir muhtemelen dışarı başlatın ve zaman, en çok arzu edilen yolları seçmek mümkün olmayacaktır. seyahat Perks her ile, düzensiz saatleri ve hafta sonları, akşamları, geceleme ve tatil günlerinde çalışmak zorunda trade-off olacak.

havayolu temsilcileri olarak, uçuş görevlileri bakımlı ve profesyonel bir şekilde hazır bulunmaları gerekmektedir. şirket üniforma verilmiş ve geçici bandaj veya makyaj ile kaplı olmayabilir iken Dövme ve vücut piercing görünmeyebilir; El, parmaklar, bilek, boyun ve kafa alanlarına dövmeler izin verilmez.

Çalışma programı

Çalışma programları sıklıkla değişir ve birçok uçuşlar Bu saatler içinde gerçekleşen olarak uçuş görevlileri geceleri, hafta sonları ve tatil günleri çalışmak zorundadır. Yeni uçuş görevlileri çağrı ve kısa bir sürede çalışmaya hazır olması gerekebilir.

Uçuş görevlileri genellikle uçuşlar için hazırlanıyor ve diğer görevlerini yerine, yere uçuş 75 ila 100 saat her ay ve yaklaşık 50 ek saatler geçirmek. Uçuş rotasında bağlı olarak bazı uçuş görevlileri her hafta birkaç gün boyunca evden olabilir.

İş alın Nasıl

Bir HEDEFLİ RESUME YAZ

İlgili deneyim ve nitelikleri vurgulamak için Özgeçmişinizi yazın. Etkili bir kapak mektubu yazmak konusunda daha fazla bilgi edinin. Ayrıca uçuş görevlisi mülakat sorular listesine inceleyerek mülakat becerilerini tazelemek olabilir.

UYGULAMAK

İçin Indeed.com, Monster.com.tr’de ve Glassdoor.com gibi iş arama kaynaklarından bak mevcut uçuş görevlisi pozisyonları . Ayrıca iş pozisyonları açmayı uygulamak için doğrudan havayollarının web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Bu tür ek dilde akıcılık olarak, ayrılmanıza yardımcı yardımcı olabilecek yararlı bir deneyim kadar oynanabilir.

BİR STAJ BUL

Bir havayolu ile staj tecrübe ve değerli kişileri kazanın. Onlar staj teklif olmadığını görmek için şirketin web sitesini ziyaret ederek başlayın. muhtemelen havayolu idari bölümünde çalışıyor olacak beri zeminde zaman tüm harcayabilir. Ancak, bu tür Southwest Airlines gibi şirketler bu tür kendi stajyer programına katılmak bireyler için ABD içinde serbest uçuş olarak ikramiyesiz sunuyoruz ve size bir uçuş görevlisi iş kara yardımcı olabilir kişileri yapmak mümkün olabilir.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *