Özgeçmiş (CV) Örnekleri ve Yazma İpuçları

Posted on

Özgeçmiş (CV) Örnekleri ve Yazma İpuçları

Uluslararası bazı ABD’de pozisyonları yanı sıra iş başvurusu yaptığınızda, bir özgeçmiş yerine bir özgeçmiş göndermek için gerekli olabilir. Bir özgeçmiş veya CV, sizin daha fazla bilgi içerir tipik özgeçmiş sizin eğitimin ayrıntıları ve akademik başarıları, araştırma, yayın, ödül, bağlılıkları ve diğerleri de dahil.

Burada özgeçmiş örnekleri inceleyebilir, hakkında bilgi  bir CV ve özgeçmiş arasındaki fark bir CV yazma konusunda ve Glean ipuçları ve öneriler.

Bir Özgeçmiş dahil etmek için neler

Bir yaygın olarak anılacaktır özgeçmiş, “CV” daha uzun (iki ya da daha fazla sayfa), bir özgeçmiş daha detaylı özeti olduğunu. CV’niz net, kısa, tam ve yukarı güncel güncel istihdam ve eğitim bilgileri ile olmalıdır.

Aşağıdaki cv’nizi dahil edilebilir bilgi örnekleridir. Eğer başvurduğunuz hangi bağlıdır içerdiğini elemanları, bu nedenle Özgeçmişinizde adaylığını desteklemek için en alakalı bilgileri dahil etmeyi unutmayın.

 • Kişisel bilgiler ve iletişim bilgileri.  Çoğu CV’ler gereksiz böyle dini eğilimleri gibi ayrıntıları, çocukların adlarını, vb önlemek için irtibat bilgileri ve kişisel verilerin ancak dikkat gösterecektir ile başlar.
 • Eğitim ve nitelikleri . Ters katıldığım kurum ve tarihlerin isimlerini eklemeyi unutmayın  doktora, Masters, Lisans: sipariş.
 • İş deneyimi / istihdam geçmişi . İstihdam kaydının en yaygın kabul gören tarzı  kronolojik özgeçmiş . Kişisel  kariyer geçmişi  En son randevu ile başlayan ters tarih sırasına göre sunulmuştur. Daha vurgu / bilgi En son işleri yerleştirilmelidir.
 • Beceri . Bilgisayar becerileri, yabancı dil becerilerini ve rol başvurusunda alakalı herhangi bir diğer yeni eğitim ekleyin.
 • Eğitim / Lisans Saha / Yurtdışı Eğitim
 • Tezler / Tezler
 • Araştırma tecrübesi
 • Öğretim deneyimi
 • Yayınlar
 • Sunumlar, konferanslar ve sergiler
 • Hibeler, burslar, ve asistanlık
 • Ödüller ve onurlar
 • Teknik, bilgisayar ve dil becerileri
 • Profesyonel lisans, sertifikalar ve üyelikleri

Dahil etmek için değil ne

Fotoğrafınızı, senin belirtilmesine gerek yoktur  maaş geçmişi , Amerika Birleşik Devletleri’ndeki işler için sunulan bir CV önceki konumunu veya referanslar terk etme sebebi. Başvurular ayrı listelenmiş olmalıdır ve talep üzerine işverenlere verilen.

Not : uluslararası değişken için gereklilikler farklıdır ve başvuruda bulunduğunuz ülkeye bağlıdır.

Diğer ülkelerde, senin kaç tane çocuk doğum, milliyet, medeni durum, tarih ve fotoğraf gibi özel bilgiler gerekebilir.

CV Ne Kadar Süre Be?

İyi, giriş seviyesi özgeçmiş ideal olarak (özellikle akademik ve tıbbi araştırma rollerde orta düzey profesyoneller için özgeçmişlerini, yayınlayamayacağı gibi) iki veya üç sayfa kapsamalıdır. içerik, berrak, özlü yapılandırılmış ve ilgili olduğu sağlamaktır. Tam cümlelerle yerine madde işaretleri kullanarak kelime kullanımını en aza indirmeye yardımcı olabilir.

Özgeçmiş Örneği

Aşağıdaki ABD’de bir öğretim pozisyon için bir giriş seviyesi aday için bir özgeçmiş örneği. Bu CV istihdam geçmişi, eğitim, yetkileri, ödül, beceri ve kişisel menfaatlerini kapsamaktadır.

Gloria Gonzalez
3204 Windover Way
Houston, TX 77204
ggonzalez@email.com
000.123.4567 (Hücre)

ARAŞTIRMA ALANLARI

Hispanik Edebiyat, Latin Amerika Edebiyatı Peninsular Edebiyatı

EĞİTİM

Doktora İspanyolca (ABD Hispanik Edebiyatı) , 2016 – Houston Üniversitesi.
Tez: Kişot Reborn: ABD Hispanik Edebiyatında Wanderer . Sancho Rodriguez, Sandalye

İspanyolca MA Haziran 2013 – Houston Üniversitesi

İspanyolca, Haziran 2011’de BA – Houston Üniversitesi

RANDEVULAR

Yardımcı Öğretim Görevlisi: University of Houston, Günümüze Hispanik Araştırmaları Bölümü, Eylül 2016.

YAYINLAR

Kitap

Gonzalez Gloria. Kişot Reborn: ABD Hispanik Edebiyatında Wanderer. New Haven: Yale University Press (yayınlanacak)

Hakemli dergiler

Gonzalez Gloria. 24-41: Lady Liberty Dergisi, 6 (1) “Central Valley, gelen Meksika Göçmen Öyküleri”.

Gonzalez Gloria. “Story aracılığıyla Hispanik ve Avrupa Göçmen Deneyimini karşılaştıran” Hispanik Edebiyat Bugün 12 (3): 25-35.

Gonzalez Gloria. “Özlemle Özgür olmak için: 3 Hispanik Kadın Diaries,” Hispanik Edebiyat Bugün: 11 (2): 18-31.

KONFERANS SUNUMLARI

 1. Gonzalez Gloria. “Central Valley Hikaye anlatma yöntemleri.” Hispanik Storytelling Derneği Yıllık Konferansı, San Francisco, CA
 2. Gonzalez Gloria. “Kültürler Birleştirme zaman:. Meksika-Amerika Edebiyatında Dışlama temaları” ABD Hispanik Edebiyatı Yıllık Konferansı, Tucson, AZ.

ÖĞRETİM DENEYİMİ

Yardımcı Öğretim Görevlisi, Houston Üniversitesi

 • Meksika-Amerika Edebiyatı, 3331 İspanyolca
 • Hispanik Edebiyatı, 3350 İspanyolca Kadınlar
 • İspanya-Amerika Öykü, 4339 İspanyolca

Mezun Öğretim Görevlisi, Northwestern University

 • İlköğretim İspanyolca 1501, 1502, 1505
 • İspanyolca 2301, 2302, 2610 Orta

ONUR VE ÖDÜLLER

Yurtdışı Meksika Çalışması Yaz Grant, 2016
UH Öğretim Ödülleri 2015, 2016, 2018
Araştırma Bursu 2015

DUUJJİL

İngilizce (yerli)
İspanyolca (iki dilli yazılı ve sözlü akıcılık)
Klasik Latince (yazılı)

ÜYELİKLER / ÜYELİKLERİ

Milli Latin Sanat Derneği ve Kültürleri
Asociación Internacional de Literatura y Cultura Femenina hispanica
Modern Diller Derneği

Özgeçmiş Yazma İpuçları

CV’niz birkaç Sürümleri var
sadece bir CV yazmak ve başvurduğunuz her pozisyon için kullanmayın Do.

Önemli : Var hedefli ve cv’nizi sürümlerini odaklanmış ve ona göre bunları kullanın.

O Kısa tutun 
Mümkünse CV kısa ve öz tutmaya çalışın. Senin istihdam ve eğitim özetleri ziyade ayrıntılar yazıyor ekleyin. Basit ve net bir şekilde yazılı, biçimsel (hayır argo veya kısaltmalar) dili kullanın.

Doğruyu Söyle 
O aşırı parlatmak için bir CV cazip olabilir ve biraz daha iyi olduklarını daha bizim eğitim nitelikleri veya iş geçmişi sesi. Eğer iş geçmişi hakkındaki gerçeği germek için cazip – yapma. Bu uğramak için geri gelecektir.

Çoğu işveren referans ve geçmiş araştırması yapmasını, ve özgeçmiş gerçek iş geçmişini veya eğitim aynı değilse, büyük olasılıkla bir noktada yakalanır – Ya bir aday olarak kesilmiş olacak ya da varsa ateş alacak zaten tutuldum.

Biçim kontrol
cv’nizi biçimi de bak. Beyaz boşluk orada bol mı? O darmadağın mı? Senin tutarlı (vb kalın, italik, boşluk,) biçimlendirme ve CV profesyonel ve bir cilalı sağladığı genel resimdir mı?

Proof Your Özgeçmiş
yazım hataları ve gramer hataları için özgeçmişinizi tekrar kontrol edin. O Hatalarımızı yakalamak için çoğu zaman zordur – Sonra sizin için gözden baskasina.

Ne zaman bir Özgeçmiş yerine özgeçmişlerini Kullanılır

akademik, eğitim, bilimsel veya araştırma pozisyonları başvurusu sırasında Amerika Birleşik Devletleri’nde, bir özgeçmiş kullanılır. Bir özgeçmiş ayrıca burs veya hibe başvurusu için kullanılabilir. Avrupa, Orta Doğu, Afrika veya Asya’da, işveren bir özgeçmiş yerine bir özgeçmiş almak umabiliriz.

Uygun Özgeçmiş Biçimi Seç

emin başvurduğunuz pozisyon için uygun bir özgeçmiş formatı seçmek olun. Eğer bir burs için başvuruda bulunuyorsanız, örneğin, uluslararası bir CV dahil edilebilir kişisel bilgileri içerecek şekilde gerek kalmayacaktır.

 

 

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *