Kapak Mektubu Örnekleri ve Yazı İpuçları – Kapak Mektubu nasıl

Posted on

Kapak Mektubu Örnekleri ve Yazı İpuçları - Kapak Mektubu nasıl

Bir iş başvurusu için bir kapak mektubu yazmak gerekiyor mu? Çoğu durumda cevap evettir. Kapak mektup iş görüşmesi elde veya özgeçmiş gözardı olan arasındaki fark yapabilir, bu yüzden etkili kapak mektubu yazma için gerekli zaman ve çaba ayırmaya iyi mantıklı.

Aşağıda, uygulama fark alacak bir kapak mektubu yazmak için gereken tüm bilgiler burada. Bu biçimlendirmek için nasıl bir kapak mektubu, dahil etmek için ne ipuçları ve birçok farklı profesyonel yazılı kapak mektupları örnekleri inceleyin.

Kapak Mektubu Nedir?

Bir kapak mektubu yazmaya başlamadan önce, belgenin amacı ile tanımanız gerekir. Bir kapak mektubu beceri ve deneyimine ek bilgi sağlamak için özgeçmişinizi ile gönderilen bir belgedir.

mektup size başvurduğunuz iş için nitelikli neden hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. basitçe özgeçmişinizi ne tekrarlamayın – bunun yerine, işverenin iş gereksinimleri için güçlü bir maç yüzden belirli bilgileri içerir. Kimlik bilgilerinizi pazarlamak ve mülakat yardımcı olacak bir satış adım olarak Kapak mektubu düşünün. Bu nedenle, kapak mektubu inceledikten kişinin üzerinde en iyi etkiyi yapar emin olmak istiyorum.

Bir mektup genellikle her dışarı göndermek devam eşlik eder. İşverenler mevcut iş adaylarını ekrana ve görüşme yapmak istediğiniz adaylar belirlemek için bir yol olarak kapak harf kullanın. bir işveren bir kapak mektubu gerektiriyorsa, bu iş ilanıyla listelenir. şirket biri için sormuyor bile, kimse zaten dahil etmek isteyebilirsiniz.

Bu uygulamanıza bazı ekstra çaba sarf etmesi olduğunu gösterecektir.

Kapak Mektupları Türleri

kapak mektupları üç genel tipi vardır. yazılı sebebinizi eşleşen mektubu türü seçin.

  • Başvuru mektubu bilinen bir iş açılması yanıt ( ön yazı örneklerini görmek )
  • Potansiyel oluşturma mektup (mümkünse pozisyonlara dair sorgulamalarla soruşturma mektup örneklerini görmek )
  • Ağ mektup (iş aramada bilgi ve yardım talebinde mektup örneklerini ağ bkz )

Eğer işe oluyor bir şirket tarafından nakledilmiş bir iş için başvurduğunuz zaman, “başvuru mektubu” stilini kullanarak olacaktır.

Sizin Kapak Mektubu ne dahil etmek

Bir mektup tamamlayacak, özgeçmişinizi tekrarı olmamalıdır. Bunun amacı veri odaklı, somut özgeçmiş yorumlamak ve istihdam için uygulamanıza kişisel bir dokunuş eklemektir. Doğru yaklaşım ile kapak mektubu yazmaya başlamadan emin olmak için bir özgeçmiş ve bir kapak mektubu arasındaki farklar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bir mektup genellikle en erken yazılı potansiyel bir işveren ile temas, kritik bir ilk izlenim yaratmak olduğunu. Bir yazım hatası gibi küçük bir hata gibi gözükebilir şey, başvurunuzu alabilirsiniz hemen listeyi çaldı. o jenerik (ve şirkete atıfta bulunmayan veya iş tanımında herhangi özellikleriyle kadar) aynı zamanda bir işe tarafından reddedilmesine olasılığı ise Öte yandan, kapak mektubu, mükemmel yazılı hatasız ve dahi yöneticisi.

Etkili kapak mektupları belirli organizasyonda ilgiden nedenlerini açıklamak ve en uygun beceri veya deneyimlerin tanımlar. dikkatle, iş tanımını okuduktan beceri gerekli değerlendirerek ve kendi becerilerine onları eşleştirerek alaka belirleyin.

Eğer bu yetenekleri uygulamalı örnekleri düşünün ve kullanılabilir konumda etkili olacağını nasıl.

Başlamadan önce bir iş için bir ön yazı dahil ne bir listesini gözden geçirin.

Sizin Kapak Mektubu Kapalı Leave Ne

Eğer yazdığınız kapak mektupları dahil etmek gerekmez bazı şeyler vardır. mektup değil sizi kişisel, iş için nitelikleri hakkındadır. Kendine veya içinde aileniz hakkında herhangi bir kişisel bilgi paylaşımı için gerek yoktur. Eğer işveren arayan tüm niteliklere sahip değilseniz, bir şey değil. Bunun yerine, bir maç vardır Sahip kimlik odaklanır. şirket Maaş gereksinimleri için istemedikçe maaş anma. Bu iş, maaş, takvimi veya yararları hakkında sorularınız varsa, o mektupta onları söz uygun değildir.

çok önemli bir şey çok fazla yazmayın etmektir. Tutun mektup özlü, odaklanmış ve bir kaç paragraf uzunluğunda. Bu görüşme için sizinle iletişim kurmak için işe alma yöneticisi ikna için yeterli bilgiyi iletmek önemlidir.

Çok fazla yazma, büyük olasılıkla okunacak gitmiyor.

Sizin Kapak Mektubu özelleştirin

Kapak mektubu başvurduğunuz her pozisyona uygun olması çok önemlidir. Bu sadece mektubun vücutta şirketin adını değiştirmekten daha fazla anlamına gelir.

Yazdığınız Her kapak mektubu dahil etmek özelleştirilmiş edilmelidir:

  • Hangi için uyguluyorsanız iş (açılış paragrafında iş başlığı)
  • Eğer iş hakkında öğrendim nasıl (eğer varsa veya yönlendirme)
  • Eğer iş için nitelikli Neden (belirli olması)
  • Ne işveren sunmak zorunda ve bu belirli şirkette çalışmak istiyorum neden (görev tanımına yeteneklerinizi maç ve mektubunuzda söz örgütün misyon, değerler ve amaçlar üzerinde okuma)
  • iş için düşünülen için teşekkür ederiz

Kapak Mektup Yazma Kuralları

İşte her kapak mektubu dahil edilmelidir öğelerin Ana hatlarıyla. Başlamadan önce, her şeyi sayfayı kaplama şeklini görsel var sadece bu yüzden, bazı kapak mektubu örnekleri gözden geçirmek yararlı olabilir.

Bunlar ön yazı örnekleri, hem yazılı ve e-posta, iş başvurusu ve istihdam sorular farklı türde çeşitli için tasarlanmıştır. Mektubunuzu kişiselleştirmek için zaman ayırın emin olun, bu nedenle size uyguluyorsanız hangi işi yapmak için yeteneğinizin güçlü bir ciro var mı.

Üstbilgi
ardından tarihi hem ve işverenin irtibat bilgileri (isim, adres, telefon numarası, e-posta) ile başlamalıdır bir kapak mektubu. Bu email ziyade gerçek bir harf ise, imza sonrası mektubun sonunda iletişim bilgilerini ekleyin.

İletişim bilgileriniz içermelidir:
Ad ve Soyadı
Sokak Adresi
Şehir Devlet Zip
Telefon
E-posta

Selamlama
ile kapak mektubu selamlama başlayın “Dr./Mr./Ms. Soyadı.” İletişim erkek veya kadın olup olmadığı konusunda emin değilseniz, onların tam adını yazabilirsiniz. Eğer işverenin adını bilmiyorsanız, basitçe, “Sevgili İşe Alma Yöneticisi.” Yazma Bu, genel ve resmi daha iyidir “Bu makama için.”

size uyguluyorsanız iş ve şirket için uygun olanı seçmek için tebrik sağ ön yazı nasıl seçileceği bilgileri inceleyin.

Giriş
başvurduğunuz ne iş belirterek Tanıtımınızı başlayın. Eğer işi duydum nereye şirket ile ilişkili bir kişiden gelen duymuş, özellikle açıklar. Kısaca beceri ve deneyim şirket ve / veya konumunu maç nasıl söz; Bu işveren Mektubunun kalanı bir önizleme verecektir. Girişte Amacınız okuyucunun dikkatini elde etmektir. Başlamak için, kapak mektupları açılış cümleleri çekici örneklerini görüyoruz.

Vücut
bu iş ile ilgilenen neden ve pozisyon için mükemmel bir aday yapıyor neden bir paragraf ya da iki yılında açıklar. İş ilanıyla listelenen belirli nitelikleri Mansiyon ve söz konusu niteliklere sahip açıklar. Basitçe Özgeçmişinizi yeniden ifade, ancak yeteneklerini göstermek belirli örnekler vermeyin.

eylemler sözlerden daha yüksek sesle konuşur unutmayın, bu yüzden sadece örneğin sen okuyucu, güçlü iletişim becerileri ile büyük bir takım oyuncusu ve detaylara mükemmel dikkat “anlatmak” yok. Bunun yerine, eylem “gösteri” bu özelliklerin için iş deneyimi somut örnekler kullanın. İşte bir kapak mektubu vücut bölümünde ekleyebileceklerinizle ilgili daha fazla bilgi verilmiştir.

Kapanış
Kapak mektubu kapanış bölümünde, beceri size şirket ve / veya pozisyon için güçlü bir uyum yapmak nasıl yeniden ifade. Oda varsa (sadece Özgeçmişinizi gibi hatırlıyorum, kapak mektubu bir sayfadan daha uzun olmaması gerektiğini – burada bir ön yazı ne kadar sürmesi gerektiğini ilişkin daha fazla bilgi) bu belirli şirkette çalışmak istiyorum neden de tartışabilirsiniz.

Eğer mülakat veya istihdam olanakları tartışma fırsatı istiyoruz Devlet. Eğer takip etmek ne yapacağını açıklar ve bunu yapacak zaman. Onun / onu değerlendirilmek üzere işveren ederiz.

İmza
ücretsiz kapanış kullanın ve sonra yazdığınız adından el yazısı imzanızı ile kapak mektubu sonunda. Bu email ise, basitçe ücretsiz kapattıktan sonra iletişim bilgilerinizin ardından yazdığınız isim, yer alır.

Sizin Kapak Mektubu biçimlendirme

Kapak mektup profesyonel bir iş harfi biçiminde olmalıdır. Yazı özgeçmişinizi kullanılan yazı tipini aynı olmalıdır ve basit ve okunması kolay olmalıdır. Arial, Calibri, Gürcistan, Verdana ve Times New Roman gibi temel yazı iyi çalışmaz. 10 ya da 12 noktalarına bir yazı tipi boyutunu okumak için kolaydır. Standart marjları sayfanın üst, alt, sol ve sağ tarafta” 1’dir.

başlığında, selamlama, her paragraf, kapanış ve imzanızı arasına bir boşluk ekleyin. Tek bir sayfada Belgenizi tutmak için yazı tipi ve kenar boyutlarını azaltabilir, ancak okunması kolay olması Mektubunuz için yeterli boşluk bırakmak mutlaka bakın.

Değiştirme ve Kapak Mektubu Yazım

göndermeden önce kapak mektubu düzenlemek ve ispat etmeyi unutmayın. Saçma gelebilir ama doğru işveren ve şirket isimleri dahil etmeye özen gösterin olabilir – bir kerede birden fazla kapak mektupları yazarken, bir hata yapmak kolaydır. dışarı yazdırma ve yüksek sesle mektubu okuyarak eksik kelimelerin veya tuhaf cümle gibi küçük yazım hatası, yakalamak için iyi bir yoldur.

Her zaman kişinin adının yazımını yanı sıra şirket adını iki kez kontrol. İşte bir kapak mektubu ve düzeltilmesi için daha fazla ipucu. Mümkünse, gözlerin iki çift daha iyi biriz ve hatta profesyonel düzeltmenler her zaman kendi hatalarını yakalamak yok gibi kapak mektubu tashih yardımcı olacak bir arkadaş veya aile üyesi askere.

Gravatar Image

Experienced Recruiter with a demonstrated history of working in the media production industry. Strong human resources professional with a Bachelor's degree focused in Psychology from Universitas Kristen Satya Wacana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *